Co delat kdyz zustanu na přejezdu?

  1. na železničním přejezdu a v jeho těsné blízkosti nesmíte couvat, otáčet se a předjíždět,
  2. pokud je železniční přejezd označen pouze samotnou dopravní značkou, nebo na světelném zabezpečovacím zařízení nesvítí bílé světlo, musíte se vždy jednoznačně přesvědčit, zda-li můžete přejezdem bezpečně projet.

Nejde-li o souběžnou jízdu nebo o jízdu podle § 12 odst. 2, smějí vozidla přejíždět přes železniční přejezd jen v jednom jízdním proudu. Ve vzdálenosti 50 m před železničním přejezdem a při jeho přejíždění smí řidič jet rychlostí nejvýše 30 km/h.Při jízdě přes železniční přejezd musí řidič dodržovat i další pravidla silničního provozu. Na železničním přejezdu nesmí předjíždět další vozidla, otáčet se a couvat. Na železničním přejezdu a ve vzdálenosti 15 metrů před ním a za ním nesmí zastavit a stát.

Jak funguje přejezd : Jak přejezd funguje

přibližovací úsek (PÚ), tedy část trati před přejezdem, do které když vstoupí vlak, spustí se na přejezdu výstraha. Následuje vlastní železniční přejezd a za ním anulační obvod, tedy místo, kde přejezd pozná, že vlak celý opustil přejezd a výstrahu na přejezdu zruší.

Jak jezdit přes železniční přejezd

(3) Ve vzdálenosti 50 m před železničním přejezdem a při jeho přejíždění smí řidič jet rychlostí nejvýše 30 km. h-1. Svítí- li přerušované bílé světlo signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení, smí 50 m před železničním přejezdem a při jeho přejíždění jet rychlostí nejvýše 50 km.

Co znamená bílé světlo na přejezdu : Paragraf 28, odstavec třetí: Ve vzdálenosti 50 metrů před železničním přejezdem a při jeho přejíždění smí řidič jet rychlostí nejvýše 30 kilometrů za hodinu. Svítí-li přerušované bílé světlo signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení, pak může jet rychleji, ovšem maximálně rychlostí 50 kilometrů v hodině.

(3) Ve vzdálenosti 50 m před železničním přejezdem a při jeho přejíždění smí řidič jet rychlostí nejvýše 30 km. h-1. Svítí- li přerušované bílé světlo signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení, smí 50 m před železničním přejezdem a při jeho přejíždění jet rychlostí nejvýše 50 km.

Osoba, která se domnívá, že železniční přejezd vybavený zabezpečovacím zařízením vykazuje nesprávnou činnost, zavolá na tísňovou linku 112 nebo 150. Operátorovi tísňové linky sdělí číslo přejezdu a podezření na přejezd v poruše a požádá ho o předání informace příslušnému dopravnímu zaměstnanci.

Proč se nesmí solit na železničních přejezdech

Proč se nesmí solit na železnič- ních přejezdech Solit, ale s mírou! Lidský organis- mus se sice bez soli neobejde, ale nadměrný příjem soli vyvo- lává zvýšení krevního tlaku. Člověk si tak může i vážně poškodit zdraví.Číslo přejezdu je na samolepící folii, která se umísťuje: u přejezdů zabezpečených pouze výstražným křížem na rubovou stranu ramene výstražného kříže na obou stranách přejezdu (v případě více výstražných křížů na žel.