Co dát na strechu přístřešků?
Mezi nejčastější patří:

  • komůrkový polykarbonát (čiré desky × desky s krupičkou),
  • plný polykarbonát,
  • sklolaminát (vlnité desky × role),
  • asfaltové šindele,
  • plechová krytina,
  • plexisklo,
  • PVC desky.

V poslední době se na střechy zahradních domků používá i plechová střešní krytina. Je lehká, ale běžný kutil si ji na zahradní domek už sám nepoloží, protože potřebuje i speciální nářadí, které doma běžně nemá. Plechová krytina se vyrábí buď jako profilovaná, falcovaná, nebo jako maloformátová šablona.Při výběru střešní krytiny pro zahradní přístřešek doporučujeme vybírat z lehkých střešních krytin (krytiny do 25 kg/m²). Tyto střešní krytiny mají nízkou hmotnost, nezatěžují tak konstrukci, a jsou dostačující pro stavby altánků, pergol a garážových stání.

Co dát na strechu : Krytiny na šikmé střechy

  1. Pálené krytiny.
  2. Betonové krytiny.
  3. Plechové krytiny.
  4. Cementovláknité krytiny.
  5. Polykarbonátové desky.
  6. Asfaltové šindele.
  7. Vlnité bitumenové krytiny.
  8. Plastové krytiny.

Jak daleko od sebe krokve na pergolu

Vzdálenost mezi nimi by měla být 2,5 až 3 metry.

Jak nejlépe zastřešit pergolu : Zastínění pergoly výsuvnou markýzou je velice oblíbeným řešením. Jsme dostatečně chráněni před sluncem a v případě potřeby se markýza zase zasune. Ovšem pozor, markýza není ochranou před srážkami. Další možností je napnutí stanového plátna a jeho pevné ukotvení, jde však o řešení dočasné, s nízkou životností.

Průsečíkem všech ideálních vlastností střechy je betonová střešní krytina. Tento druh střechy je pevný, odolný, stálobarevný a odráží sluneční záření. Betonová střešní krytina je navíc relativně lehká a snadno se pokládá. Je tedy nejlepší střešní krytinou pro většinu domů.

Vhodný nátěr dřevo ochrání

Olejová lazura či syntetická lazura poskytne patřičnou ochranu a prodlouží životnost materiálu. Je vhodné vybrat takovou, která obsahuje i látky ochraňující před houbami a dřevokazným hmyzem, ušetříte si speciální nátěr navíc.

Která střešní krytina je nejlevnější

Typy střešní krytiny – jaký je nejlevnější typ krytiny

  • Pálené tašky – od 300 Kč za m2.
  • Betonová taška – od 200 Kč za m2 .
  • Vláknocementová krytina – od 200 Kč za m2 .
  • Hliníková střešní krytina – od 230 Kč za m2 .
  • Asfaltový šindel – od 200 Kč za m2 .
  • Bitumenové krytiny – od 180 Kč za m2 .

Pravdou je, že nejčastěji se u plochých střech setkáme s asfaltovou krytinou krytou štěrkem, ale výběr je daleko širší. Ve hře je například PVC folie nebo kombinace PVC a bitumenové krytiny. Polyolefinovo-kopolymerovo-bitumenové pásy (POCB). Pro ploché střechy lze v řadě případů využít i plechové střešní krytiny.Pokládka šindelů

Šindele se pokládají po řadách od spodní části nahoru. Pro startovací řadu můžeme použít prakticky libovolný šindel. Spodní část této řady podlepíme bitumenovým tmelem. Startovací řada se přibije rovně na okraj střechy, nejlépe přes oplechování.

183/2006 Sb. Ten stanovuje, že samostatně stojící pergolu si můžete postavit bez povolení nebo ohlášení pokud: Zastavěná plocha nepřesáhne 25 m2 a výška pergoly bude maximálně 5 m.

Čím natřít pergolu diskuze : Nejlepším nátěrem k ochraně dřeva, zejména v exteriéru jsou podle jeho zkušeností lazurové nátěry. K nim patří jak obyčejný luxol, tak i dražší lazury renomovaných značek. Přestože už dnes existují lazury na vodní bázi, zkušenosti zejména z nátěrů v exteriérech mluví spíše pro lazury na bázi olejové.

Kdy natřít pergolu : Dřevěný zahradní nábytek, pergolu, altán, dřevěný plot či dřevěná terasová prkna můžete natírat od jara do podzimu. Podmínkou však je, aby se teplota podkladu a jeho okolí pohybovala mezi cca 15 °C až 25 °C. Ideální teplota je okolo 20 °C.

Čím nejlépe zateplit střechu

Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.

Mezi tyto krytiny patří:

  • Plechové střešní krytiny – vyrábí se z válcovaných plechů.
  • Vláknocementové krytiny – při výrobě se používá směs umělých vláken a cement.
  • Asfaltové šindele – asfaltové střešní krytiny vyráběné z asfaltu neboli bitumenu.
  • Plastové střešní krytiny – většina bývá vyráběna z recyklovaných plastů.

Betonová deska je nejvhodnější řešení pod zahradní domky.

V terénu vytvořte jámu o hloubce 250 mm, kterou vyplňte štěrkem (výška 100 – 200 mm), frakce 16 – 32 mm. Štěrk zhutněte vibračním válcem nebo deskou, aby podloží bylo stabilní.

Čím natřít venkovní trámy : K nátěrům dřeva potřebujeme barvy s roztažností právě proto, že dřevo stále mění svůj objem. Na běžné dřevěné výrobky můžeme použít vodou ředitelné krycí barvy Balakryl UNI nebo lazury Balakryl Dixol či Telux. Lazury se hodí na kvalitní, hezké dřevo, protože zvýrazňují strukturu dřeva.