Co řekl Konfucius?
V návaznosti na Konfuciovo učení se rozvíjí konfucianismus, který výrazně zasáhl do dějin náboženství východní Asie. Konfucius bývá považován za prvního čínského filozofa. Je to reformátorská postava, která spolu s dalším filozofem Lao-c' natrvalo poznamenala čínskou kulturu, politiku a náboženství.Konfucianismus je systém myšlenek a názorů založených na učení filozofa Konfucia (čínsky Kungzi, Kchung-c'), který žil v l. Konfucius učil morálnímu kodexu založenému na humanitě, etice a lásce. Prostřednictvím posledního z těchto vztahů se dostáváme k druhému okruhu jeho učení, k ideální vládě.Konfucius citát: „Co slyším, to zapomenu. Co vidím, si pamatuji. Co si vyzkouším, tomu rozumím.

Kdo byl Confucius : Konfucius (čínsky 孔夫子, pinyin Kǒng Fūzǐ, český přepis Kchung-fu-c') (552 / 551 př. n. l., Čchü-fu v čínském státě Lu, dnes na území provincie Šan-tung 479 př. n. l. tamtéž) byl čínský filozof, sociální politik a státník. Jeho morální filozofie vycházela z náboženské úcty.

Kdy vzniklo konfuciánství

Konfucianismus je systém myšlení a názorů zaloţených na učení Konfucia, mudrce ţijícího v letech 551 aţ 479 před Kristem.

Kdy žil Konfucius : Konfucius (čínsky 孔夫子, pinyin Kǒng Fūzǐ, český přepis Kchung-fu-c') (552 / 551 př. n. l., Čchü-fu v čínském státě Lu, dnes na území provincie Šan-tung 479 př. n. l. tamtéž) byl čínský filozof, sociální politik a státník.

Taoismus je prastará čínská duchovní tradice, která se významně spolupodílela na formování myšlenkových a kulturních tradic čínské společnosti. Původně byl filozofickou naukou zabývající se otázkami vzniku universa a zákonitostí, kterými se řídí.

Rizikové faktory pro vznik poruch paměti: genetické dispozice. onemocnění srdce a cév. vysoký krevní tlak a hladina cukru, cholesterolu a triglyceridů v krvi.

Čím více víte tím více víte že nevíte

Aristoteles citát: „Čím více víte, tím více víte, že nevíte. “století) a Ibn Batuta (14. století), Ibn Batuta byl nejspíše nejscestovalejším objevitelem své doby, protože navštívil a popsal Afriku, Indii, Čínu a Evropu – celý tehdy známý svět.Čína je zemí s velkým množstvím náboženství a k různým náboženským vyznáním se hlásí přes 100 milionů obyvatel. Hlavními náboženstvími jsou buddhismus, islám, původní čínský taoismus a katolické, protestantské a pravoslavné křesťanství. Jednotlivé etnické skupiny mají také svoje náboženské preference.

Taoisté používali meditace k dosažení harmonie s nejzazší skutečností universa. Ústřední myšlenkou taoistické meditace je koncepce wu-wej v překladu „nečinění“. Tato koncepce v praxi znamená dosažení stavu vnitřního klidu, zanechání všech myšlenek a činností týkajících se vnějšího světa, tak aby mohlo vstoupit Tao.

Co je Wu Wei : Wu wei představuje takové jednání, které plyne v souladu s tokem života. Vyznačuje se spontaneitou, přirozeností, uvolněností. Je protikladné k jakémukoliv umělému úsilí a úzkostnému tlaku. Jednat v duchu této moudrosti znamená neznásilňovat tok života, nechat život proudit a nezasahovat do něj zbytečně.

Jak zlepšit činnost mozku : Váš mozek vám poděkuje.

  1. Vyzkoušejte nové věci. Udělejte si čas a zkuste se naučit nové věci.
  2. Meditujte. Hodně stresu může mít dlouhodobě negativní vliv na náš mozek a celkovou pohodu.
  3. Spěte v průměru 6 – 8 hodin.
  4. Pravidelně se hýbejte.
  5. Buďte na vzduchu.
  6. Zkuste používat svou nedominantní ruku.
  7. Doplňte vitamíny.

Co delat se spatnou paměti

Návštěva lékaře při poruchách paměti

Je nutná, pokud je porucha paměti taková, že pacientovi negativně ovlivňuje jeho život (obtíže v práci, zhoršení soběstačnosti). Porucha paměti totiž může být součástí (příznakem) vážného onemocnění (např.

Sókratés (469 nebo 470 v Athénách – 399 př. n. l. v Athénách), řecky Σωκράτης, někdy psáno bez diakritiky Sokrates, byl athénský filozof, učitel Platónův.To je výrok, který bývá připisován Sokratovi. Znamená to, že čím více toho víme a umíme, tím více si uvědomujeme, kolik ještě naopak nevíme a neumíme. V dnešní době je snad v každém oboru tolik poznatků, že není možné vědět v dané oblasti všechno.

Jak je stará Čína : Ačkoliv nejstarší archeologické doklady lidského osídlení na území Číny jsou asi 500 tisíc let staré, legendární počátek čínských dějin řadíme do 21. –20. století před Kristem. První známou, avšak polomýtickou vladnoucí dynastií byla Sia (2100 – 1600 před Kristem).