Pro malé a střední podniky postačuje dvouúrovňová dokumentace, kdy příručka EMS obsahuje i registry a směrnice. vymezení systému (identifikaci a popis podniku a lokality); stanovení odpovědností (organizační struktura – kapitola 4.4.1.); způsob tvorby environmentální politiky (kapitola 4.2.), cílů (kapitola 4.3.3.)EMAS – Ministerstvo životního prostředíInterní JIP
Zajišťuje péči o nejtěžší pacienty, zejména se selháváním životně důležitých orgánů. V případě potřeby, v rámci spolupráce s ARO lékaři, je možno zajistit dočasnou úplnou podporu dýchání či funkce ledvin (umělá plicní ventilace, dialýza).
Co patří do interny : Nemoci které léči Vnitřní lékařství (Interna)
K tomuto oboru patří znalosti onemocnění endokrinních žláz, cév, plic a srdce, trávicího traktu, krve a krvetvorné tkáně a orgánů s ní souvisejících, onemocnění kloubů, metabolismu, imunologie, vnitřního prostředí a infekčních nemocí.
Co se vyšetřuje na interně
Interna je oborem, který se zabývá prevencí, diagnostikou a (nechirurgickou) léčbou pacienta. Nezaměřuje se přitom na jeden orgán nebo na jednu nemoc. Snaží se o komplexní pohled na nemocného člověka, sleduje možné interakce a vzájemné propojení všech vnitřních orgánů.
Co se léčí na interním oddělení : Interní oddělení zajišťuje komplexní diagnostiku a léčbu nemocných s akutními i chronickými nemocemi všech základních oborů vnitřního lékařství, tedy s chorobami srdce a cév, dýchacího aparátu, zažívacího traktu, ledvin a močové soustavy, vnitřního prostředí, s poruchami metabolismu, cukrovkou, hematologickými a …
Interna je oborem, který se zabývá prevencí, diagnostikou a (nechirurgickou) léčbou pacienta. Nezaměřuje se přitom na jeden orgán nebo na jednu nemoc. Snaží se o komplexní pohled na nemocného člověka, sleduje možné interakce a vzájemné propojení všech vnitřních orgánů.
Interního vyšetření se nemusíte obávat. V první části vyšetření vám lékař klade otázky. V druhé části vás vyšetří, což není ani bolestivé ani nepříjemné. Podle povahy vašeho onemocnění pak absolvujete další vyšetření a pravděpodobně i odběr krve, ale to už je součástí dalších vyšetření.
Jak vypada předoperační vyšetření
Během vyšetření lékař odebere anamnézu – vyptá se pacienta na jeho obtíže, jiná současná onemocnění, prodělané operace, úrazy, alergie, užívání léků… Poté zhodnotí celkový stav pacienta, změří puls, tlak krve a provede interní vyšetření. Výsledky mohou být staré nejvýše 3 týdny, optimálně 1 týden.Během vyšetření lékař odebere anamnézu – vyptá se pacienta na jeho obtíže, jiná současná onemocnění, prodělané operace, úrazy, alergie, užívání léků… Poté zhodnotí celkový stav pacienta, změří puls, tlak krve a provede interní vyšetření. Výsledky mohou být staré nejvýše 3 týdny, optimálně 1 týden.Tato příprava oddálí samotné provedení vyšetření o 15-45 minut. Doporučujeme pacientům počítat vždy s časovou rezervou na celé vyšetření. V ojedinělých případech může být vyšetření posunuto upřednostněním jiného pacienta v akutním závažném stavu. O pořadí vyšetřování rozhoduje vždy lékař – radiolog na CT.
Dodržte následující pokyny
- 6 hodin před plánovaným výkonem nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje.
- 4 hodiny před anestezií nepijte.
- Nevhodné je pití nápojů syceným plynem (CO2) a alkoholických nápojů.
- Nekuřte nejméně jeden den před anestezií.
- Před anestezií se pečlivě odličte.
Co se dělá na předoperačním vyšetření : Jak probíhá interní předoperační vyšetření Praktický lékař (či internista) v rámci interního předoperačního vyšetření s pacientem projde jeho aktuální zdravotní stav (zdravotní obtíže) a anamnézu (osobní, rodinnou, sociální, pracovní), provede fyzikální vyšetření (pohledem, pohmatem, poslechem, poklepem) a EKG.
Co se vyšetřuje na interne : Interna je oborem, který se zabývá prevencí, diagnostikou a (nechirurgickou) léčbou pacienta. Nezaměřuje se přitom na jeden orgán nebo na jednu nemoc. Snaží se o komplexní pohled na nemocného člověka, sleduje možné interakce a vzájemné propojení všech vnitřních orgánů.
Co nedělat před Narkozou
24 hodin zákaz řízení motorových vozidel. 24 hodin zákaz požívání alkoholických nápojů 24 hodin se vyvarovat veškeré činnosti, při které může dojít k Vašemu poranění či ohrožení Vašeho okolí 12 hodin se vyvarovat zvýšené tělesné aktivity a námahy.
Před každou operací se snažte zvýšit příjem bílkovin ve svém jídelníčku. Doporučené zdroje bílkovin jsou ryby, netučné bílé maso, tvrdé sýry, vejce, tvaroh, skyr. Pokud trpíte nechutenstvím, nebo jste dokonce před operací výrazně zhubli, zkuste jíst častěji menší porce a opět zařaďte do jídelníčku bílkoviny.Věnujte prosím pozornost správné přípravě před náběrem: 1/ Minimálně od půlnoci NIC NEJÍST a pít jen ČISTOU VODU. Večer před náběrem si dejte večeři jen lehkou. 2/ Ráno vypijte celý hrnek čisté vody.
Co Nedelat před Predoperacnim Vysetrenim : Týden před operací
Je třeba se vyvarovat užívání látek zvyšujících krvácivost – zejména lékům s kyselinou salicylovou – Acylpyrin, Aspirin. Jejich případné nahrazení jinými léky je třeba domluvit v rámci předoperačního vyšetření s praktickým lékařem.