Co je vnitřní hardware?
Interní hardware je sada fyzických komponent, které jsou součástí hlavního zařízení a jsou od něj neoddělitelné. Jinými slovy, každá část interního hardwaru je základním prvkem pro správnou funkci zařízení.Vnější (externí, periferní) – Jako vnější paměť se myslí pevný disk, optická mechanika, USB disk atp.Typické části hardwaru

  • Procesor.
  • Grafická karta.
  • Paměť RAM.
  • Pevný disk.
  • Základní deska.
  • Základní rozdělení počítačů

Co je to hardware : Hardware je veškeré technické vybavení počítače. Souhrnně tímto pojmem tedy označujeme veškeré fyzické (hmatatelné) zařízení, kterými je počítač vybaven nebo zařízení, které je k počítači připojené (různé periferie). Softwarem rozumíme veškeré programové vybavení, které může být na počítači provozováno.

Co je to hardware příklady

K obvyklému hardwaru osobních počítačů patří vstupní a výstupní zařízení (např.: monitor, tiskárna, klávesnice) a vlastní hardware počítače, umístěný v počítačové skříni (case).

Co patří mezi externí zařízení : Klávesnici, myš, monitor již známe, dále můžeme připojit skener, mikrofon, web-kamera, tablet, sluchátka, reproduktory, tiskárna, mobil, fotoaparát, externí harddisk, čtečka paměťových karet, WIFI router, TV tuner, … Klávesnice (keyboard).

Výstupní zařízení je hardware, do kterého počítač zapisuje data. Velká skupina výstupních zařízení slouží k prezentaci dat uživateli – monitory, displeje, tiskárny, plottery, ale také zvukové karty obsluhující zabudované nebo vnější reproduktory či sluchátka.

Systém Windows obsahuje nástroj nazvaný Microsoft systémové informace (Msinfo32.exe). Tento nástroj shromažďuje informace o počítači a zobrazuje obsáhlý přehled hardwaru, systémových součástí a softwarového prostředí, které můžete použít k diagnostikovat potíže s počítačem.

Co patří do softwaru

Software (neboli programové vybavení) je v informatice souhrnný název pro všechny počítačové programy používané v počítači, které provádějí nějakou činnost. Definovat software lze i tak, že software je v počítači vše, co není hardware (tj. vše kromě fyzických součástí počítače).Periferie je zařízení, které se připojuje k počítači a rozšiřuje jeho možnosti. Zpravidla slouží ke vstupu/výstupu dat do/z počítače. K počítači jsou periferie připojeny prostřednictvím různých rozhraní a konektorů.Výstupní zařízení je hardware, do kterého počítač zapisuje data. Velká skupina výstupních zařízení slouží k prezentaci dat uživateli – monitory, displeje, tiskárny, plottery, ale také zvukové karty obsluhující zabudované nebo vnější reproduktory či sluchátka.

Otevřete nabídku Start. Zadejte na klávesnici, popřípadě vyhledejte položku Ovládací panely. V okně Ovládací panely vyhledejte odkaz Systém a zabezpečení a klepněte na něj. Po zobrazení stejnojmenného okna vyhledejte a následně klepněte na odkaz Systém nebo na odkaz Zobrazit velikost paměti RAM a rychlost procesoru.

Jak zjistit co mám za základní desku : Stačí stisknout kombinaci [Windows] + [R] a zadat příkaz »cmd«. Otevře se okno příkazového řádku systému Windows. Do příkazového řádku zadejte příkaz »wmic baseboard get product, manufacturer, version, serialnumber« a stiskněte klávesu [Enter].

Co všechno je software : Definice. Software (neboli programové vybavení) je v informatice souhrnný název pro všechny počítačové programy používané v počítači, které provádějí nějakou činnost. Definovat software lze i tak, že software je v počítači vše, co není hardware (tj. vše kromě fyzických součástí počítače).

Jaké druhy softwaru rozlišujeme

Software lze rozdělit na systémový software, který zajišťuje chod samotného počítače a jeho styk s okolím a na aplikační software, se kterým buď pracuje uživatel počítače nebo zajišťuje řízení nějakého stroje (viz embedded system).

Často jsou polohově periferní regiony v příhraničních oblastech (tzv. pohraniční periferie). Též jsou často polohově periferní regiony při vnitřních hranicích administrativních celků – tzv. vnitřní periferie (například Podbořansko ležící na hranici Ústeckého, Karlovarského, Plzeňského a Středočeského kraje).Vstupní zařízení je hardware, pomocí kterého počítač přijímá data. Obvykle jde o zařízení používaná pro samotné ovládání počítače (myš, klávesnice apod.), může ale jít např. i o specializované např. teplotní senzory nebo čtečky čárových kódů.

Co je to procesor CPU : Definice procesoru z anglické stránky Wikipedie zní: „Procesor je hlavní elektronická součástka v počítači, která vykonává instrukce počítačového programu tak, že provádí základní aritmetické, logické, kontrolní a vstupní/výstupní operace specifikované instrukcemi. “