Co kdyz ztratím obcanku v cizine?
Co dělat při ztrátě dokladů v zahraničí Co nejdříve nahlaste krádež či ztrátu dokladů místní policii a nechte si od ní vystavit potvrzení. Jednejte rychle, aby nedošlo ke zneužití dokladů. S potvrzením od policie navštivte nejbližší zastupitelský úřad České republiky.Kolik budete platit

Za ohlášení ztráty nebo odcizení občanského průkazu se správní poplatek nevybírá. Budete platit správní poplatek za vydání nového občanského průkazu za průkaz poškozený, zničený, ztracený nebo odcizený ve výši 200,- Kč.Sankce. Pokud držitel neprodleně neohlásí zničení, ztrátu nebo odcizení cestovního dokladu, dopustí se přestupku, za který lze uložit pokutu do 10 000 Kč.

Kolik je pokuta kdyz nemám občanku : Co když nemám občanský průkaz

Pokud si nezažádáte o vydání občanského průkazu do 15 dnů od ukončení platnosti vašeho dosavadního průkazu nebo v případě, že došlo k jeho ztrátě či krádeži, jedná se o přestupek a může vám být udělena pokuta až 15 000 korun.

Co kdyz si nekdo vyfoti moji občanku

– V případě osobních dokladů co nejrychleji kontaktujte městský nebo obecní úřad s rozšířenou působností, kde tuto skutečnost oznamte. V neodkladných případech se případně můžete obrátit na Policii České republiky.

Jak nahlásit ztrátu dokladů : neprodleně ohlásit ztrátu nebo odcizení občanského průkazu: kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (tj. tam, kde se vydávají občanské průkazy), v Praze kterémukoliv úřadu městské části Praha 1 až 22, ztrátu nebo odcizení občanského průkazu lze ohlásit také Policii České republiky.

Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana staršího 15 let – zdarma. Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana mladšího 15 let – 100 Kč. Za vyhotovení OP do 5 pracovních dnů pro občana staršího 15 let – 500 Kč. Za vyhotovení OP do 5 pracovních dnů pro občana mladšího 15 let – 300 Kč.

osobně na kterémkoli obecním úřadu obce s rozšířenou působností, na Policii České republiky, na Ministerstvu vnitra – pouze v případě, že současně podává žádost o občanský průkaz ve zkrácené lhůtě (tj. do 24 hodin nebo do 5 pracovních dnů), nebo v zahraničí na nejbližším zastupitelském úřadu.

Kde nahlásit ztrátu pasu

na nejbližším útvaru Policie ČR, na Ministerstvu vnitra v Praze, pokud současně požádá o vydání cestovního pasu, na zastupitelském úřadu v zahraničí.Na Portálu občana jsou řidičům, kteří mají elektronickou občanku nebo datovou schránku, nově k dispozici detailní informace o přestupcích, podrobnosti o zákazech řízení či profesní způsobilosti. Ke svým údajům mají v rámci agendy řidičů přístup kdykoliv a odkudkoliv a nemusí již na úřad.Nejefektivnější cesta, jak se vyhnout zneužití osobních údajů, je ztrátu či krádež jakýchkoliv dokladů okamžitě nahlásit. Udělat tak můžete na obecním úřadě s rozšířenou působností nebo na policii. Pohřešující se doklady ztratí po nahlášení platnost, podvodník si tak už neškrtne.

Pokud občanku u sebe nemáte, lze totožnost případně prokázat řidičským průkazem, pasem, či jinak (za určitých okolností může stačit i např. služební či studentský průkaz, nebo dokonce prohlášení třetí osoby). Policie je v daném případě povinná poskytnout potřebnou součinnost k tomu, abyste se mohli identifikovat.

Kolik stojí kopie rodného listu : Kolik zaplatíte

Za vydání duplikátu matričního dokladu zaplatíte 300 Kč. Platební údaje vám poskytne matriční úřad, který bude duplikát dokladu vydávat.

Jak si udělat novou občanku : Požádat o nový průkaz můžete na jakémkoli obecním úřadě obce s rozšířenou působností, kde si ho posléze i vyzvednete. Úředník ověří vaši totožnost, vytvoří žádost, vyfotografuje vás a pořídí vaše biometrické údaje (zobrazení obličeje a otisky prstů). Vy si zkontrolujete údaje na žádosti a podepíšete ji.

Kde nahlásit ztrátu občanského průkazu

neprodleně ohlásit ztrátu nebo odcizení občanského průkazu: kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (tj. tam, kde se vydávají občanské průkazy), v Praze kterémukoliv úřadu městské části Praha 1 až 22, ztrátu nebo odcizení občanského průkazu lze ohlásit také Policii České republiky.

Požádat o nový průkaz můžete na jakémkoli obecním úřadě obce s rozšířenou působností, kde si ho posléze i vyzvednete. Úředník ověří vaši totožnost, vytvoří žádost, vyfotografuje vás a pořídí vaše biometrické údaje (zobrazení obličeje a otisky prstů). Vy si zkontrolujete údaje na žádosti a podepíšete ji.Pokud doklad najdete po nahlášení jeho ztráty, musíte ho odevzdat úřadu, protože už neplatí. Požádat o nový průkaz můžete na jakémkoli obecním úřadě obce s rozšířenou působností, kde si ho posléze i vyzvednete.

Co dělat když cizinec ztratí pas : Ztráta či odcizení cestovního dokladu / dokladu totožnosti či průkazu. Ztratí-li cizinec nebo je-li mu odcizen cestovní doklad/doklad totožnosti, je povinen tuto skutečnost neprodleně ohlásit policii. Ztrátu, zničení, poškození nebo odcizení dokladu vydaného ministerstvem podle zákona č. 326/1999 Sb.