Typy střešní krytiny – jaký je nejlevnější typ krytiny
- Pálené tašky – od 300 Kč za m2.
- Betonová taška – od 200 Kč za m2 .
- Vláknocementová krytina – od 200 Kč za m2 .
- Hliníková střešní krytina – od 230 Kč za m2 .
- Asfaltový šindel – od 200 Kč za m2 .
- Bitumenové krytiny – od 180 Kč za m2 .
Plechová krytina – je vynikající volbou, pokud chcete, aby střecha nad terasou harmonicky ladila se zbytkem domu, zejména pokud jste jí již použili na hlavní střechu budovy. Kromě toho se tento materiál dobře kombinuje s různými typy fasád a dodává terase estetický vzhled.Mezi nejčastější patří:
- komůrkový polykarbonát (čiré desky × desky s krupičkou),
- plný polykarbonát,
- sklolaminát (vlnité desky × role),
- asfaltové šindele,
- plechová krytina,
- plexisklo,
- PVC desky.
Jak levně zastřešit terasu : Pokud se poohlížíte spíše po pergole s pevnou střechou, pak vás určitě zaujme varianta z šedého nebo transparentního polykarbonátu. Tento typ pergoly využijete od jara až do zimy. Kovová konstrukce pro venkovní použití spolehlivě ochrání před sluncem, deštěm i sněhem.
Kolik stojí m2 střešní krytiny
Cena nové střešní krytiny + pokládka střešní krytiny
Střešní krytiny lze zakoupit v rozmezí od 180 do 350 Kč za metr čtvereční. Cena pokládky se pak pohybuje okolo 140 – 200 Kč/m2.
Co je nejlepší na střechu : Průsečíkem všech ideálních vlastností střechy je betonová střešní krytina. Tento druh střechy je pevný, odolný, stálobarevný a odráží sluneční záření. Betonová střešní krytina je navíc relativně lehká a snadno se pokládá. Je tedy nejlepší střešní krytinou pro většinu domů.
Venkovní podlahy na terasu: 9 tipů na nejlepší materiály
- Dřevěná podlaha na terasu. Dřevěná venkovní podlaha je prostě klasika.
- WPC desky na terasu.
- Keramické dlaždice na terasu.
- Plastová dlažba na terasu.
- Zámková dlažba na terasu.
- Umělý trávník na terasu.
- Betonové dlaždice na terasu.
- Kámen a beton na terasu.
Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.
Co dát na plochou střechu
Pravdou je, že nejčastěji se u plochých střech setkáme s asfaltovou krytinou krytou štěrkem, ale výběr je daleko širší. Ve hře je například PVC folie nebo kombinace PVC a bitumenové krytiny. Polyolefinovo-kopolymerovo-bitumenové pásy (POCB). Pro ploché střechy lze v řadě případů využít i plechové střešní krytiny.Pro venkovní použití je ideální slinutá dlažba o tloušťce dva centimetry, která je odolná vůči mechanickému poškození i mrazu. Tato dlažba je k dispozici v různých formátech, dekorech a barvách. Kromě slinuté dlažby můžete využít také vymývané betonové dlaždice nebo dlažbu z přírodního kamene.Mezi tyto krytiny patří:
- Plechové střešní krytiny – vyrábí se z válcovaných plechů.
- Vláknocementové krytiny – při výrobě se používá směs umělých vláken a cement.
- Asfaltové šindele – asfaltové střešní krytiny vyráběné z asfaltu neboli bitumenu.
- Plastové střešní krytiny – většina bývá vyráběna z recyklovaných plastů.
Střešní krytiny lze zakoupit v rozmezí od 180 do 350 Kč za metr čtvereční. Cena pokládky se pak pohybuje okolo 140 – 200 Kč/m2. Pozn. Veškeré ceny jsou uváděny bez DPH.
Čím nejlépe zateplit střechu : Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.
Jaký zvolit povrch na terasu : Mezi levnější řešení patří běžné dřevo, betonová stěrka nebo obyčejná dlažba. Naopak dražším povrchem je dřevoplast, exotické dřevo, pryskyřičná stěrka nebo výběrový kámen. Pokud se řeší cena terasy, pak je třeba si uvědomit i životnost jednotlivých povrchů.
Jakou tloušťku izolace střechy
V případě fasády se proto doporučuje 20–28 cm ověřeného izolantu, do střechy se doporučuje dát 30–40 cm. Každý centimetr izolace navíc sice něco stojí, ale cenový rozdíl je bohatě kompenzovaný budoucími energetickými úsporami. Nezapomeňte, že životnost izolantu z minerální vaty je v řádech mnoha desítek let.
K izolaci šikmé střechy se nejčastěji používá minerální izolace (MW). Jde o materiál, který má nejen výborné tepelně-izolační vlastnosti, ale zároveň tlumí hluk a dobře propouští vodní páru.Jako izolace se v systému používá minerální vata, případně její kombinace s pěnovým polystyrenem.
Co dát místo dlažby : Dlažbu v koupelně je možné zaměnit vinylovou podlahou. Vinylové podlahy mohou být vyrobeny výhradně z vinylu nebo být pouze pokryty vrstvou vinylu. Jejich instalace je nenáročná, což z nich dělá velmi oblíbené řešení pro koupelnu.