Co obsahují červy?
A cvrčci, mouční červi nebo sarančata obsahují minimálně 50 procent bílkovin, z nichž mnohé patří mezi esenciální – tedy pro člověka nepostradatelné. Také obsahují zdravé tuky, které se svým složením podobají rybím tukům.Mouční červi

Najdete v nich omega mastné kyseliny, bílkoviny a mnoho minerálů jako měď, sodík, draslík, železo, zinek a selen. Mohou se jíst syroví, avšak nejčastěji se podávají na sucho opečení, popř. rozemlívají do mouky, v Mexiku sen někdy používají k přípravě tortill.moučný červ, neboli larva potemníka moučného, obsahuje přibližně 50 g bílkovin, 25 g tuku, 7 g sacharidů a 7 g vlákniny.

Co obsahuje Cvrcky : Plno vitamínů a zdravé tuky

Hmyz obsahuje spoustu minerálů, vitamínů, železo, zinek a všechny aminokyseliny, které jsou dobré pro regeneraci a tvorbu svalové hmoty. Navíc je, stejně jako ryby, bohatý na nenasycené mastné kyseliny.

Proč nejíst hmyz

Hmyz produkuje totiž mnohem méně skleníkových plynů než hospodářská zvířata, i když se jedná o běžnou živočišnou bílkovinu, jako je například hovězí či vepřové maso. I přes tento fakt, se mnoho západních kultur konzumace hmyzu obává a má vůči ní mnoho neopodstatněných předsudků.

Jaký hmyz se dá jíst : Seznam odborných jmen vybraných druhů jedlého hmyzu

Cvrček Acheta domestica, Gryllus bimaculatus
Včela Apis mellifera
Vosa Vespula germanica, Brachygastra mellifica
Vroubenka Thasus gigas, Sephina grayi, S. vinula
Znakoplavka Notonecta unifasciata, N. undulata

. Fakt se mu nic nestane. Tak červi jsou výtečný zdroj bílkovin, takže sušenky měly ještě vylepšené výživové vlastnosti.

Mouční červi jsou všežravci, kteří se spokojí s rostlinnou stravou i s masem. Napadají obiloviny, mouku, rýži a kazící se potraviny. Při krmení se larvy díky tvrdší hlavě protláčejí potravou a překážkami a prorážejí tunely.

Co je v Cervech

Složení: kukuřice, řepkový extrahovaný šrot, mouka z moučných červů, bramborový protein, mycoprotein, vápenec, methionin. Peletkami lze krmit samostatně nebo zamícháním do krmiva.Cvrčci jsou bohatým zdrojem bílkovin, které jsou nezbytné pro výstavbu našich tkání. V porovnání se hovězím steakem obsahují cvrčci téměř stejné množství bílkovin, avšak nižší obsah tuku. Obsahují také všechny esenciální aminokyseliny, které naše tělo nemůže samo syntetizovat.Negativní vliv hmyzu můžeme rozdělit na 4 oblasti:

  • paraziti (jako jsou vši, štěnice, komáři),
  • přenos původců nemocí (komáři, mouchy, švábi, …),
  • způsobování škod na budovách (termiti) a.
  • ničení úrody nebo skladovaných potravin (vosy, sršni, švábi, kobylky).


Červivé houby z hlediska hygienického konzumovat jednoznačně nedoporučujeme. Červi zanášejí do nitra plodnic mikroorganismy, které rychle pomnožují a způsobují tak rychlejší zkázu hub (jejich hnití a plesnivění).

Proč jsou v třešních červy : Červi se z třešní vyplaví a ovoce je čisté. Červivost třešní způsobuje vrtule třešňová (Rhagoletis cerasi), konkrétně samice tohoto hmyzu z řádu dvoukřídlých. Ta klade vajíčka již pod slupku nedozrálých plodů pomocí ostrého kladélka, z vajíček se líhnou larvy mající podobu malých, bílých červíků.

Jak vypadá červ mola : Potemník moučný (Tenebrio molitor) je 10-18 mm dlouhý brouk černé barvy, jehož larvě se říká moučný červ. Dospělci jsou schopni létat a jsou aktivní v noci. Larvy jsou zhruba 2,5-4 cm dlouhé a zlatohnědé barvy s tmavými kroužky kolem těla.

Jak se tvoří červy

Děti se nakazí nejčastěji jeden od druhého v důsledku špatné hygieny rukou. Nemoc způsobuje parazit roup dětský, výjimečně se objevuje i u dospělých. Může způsobit celou řadu potíží. Někdy můžeme červíky vidět ve stolici pouhým okem („krátké bílé nitky“), jindy nás k diagnóze přivedou až obtíže.

Mouční červi jsou všežravci, kteří se spokojí s rostlinnou stravou i s masem. Napadají obiloviny, mouku, rýži a kazící se potraviny. Při krmení se larvy díky tvrdší hlavě protláčejí potravou a překážkami a prorážejí tunely.Blechy i štěnice koušou, ale kousance od štěnic mají svá specifika: bývá jich několik ve shluku či v řadě za sebou.

Který hmyz je užitečný : Hmyz může být i prospěšný

Mezi největší bojovníky, co dokážou nahradit i kdejakou chemii, patří třeba škvoři nebo berušky. Pro ně jsou totiž mšice naprostou delikatesou. Hmyz na zahrádku také přiláká další užitečné tvory, jako jsou ještěrky, ptáci nebo ježek, mezi jejichž potravy patří např. komáři a jejich larvy.