Co obsahuje bobkový list?
typu, pomáhá při revmatismu a dně, bolestech v kostech a kříži a bolestech sedacího nervu. Také zmírňuje kašel a nachlazení, tlumí bolesti hlavy, ulevuje od nejrůznějších otoků a artritických bolestí. Dále je účinný při ušních zánětech, zlepšuje sluch, podporuje pocení a snižuje horečku a příznaky chřipky.Jeho konzumace je obzvláště užitečná při boji s kašlem, nachlazením a jinými respiračními potížemi. Čaj z bobkového listu může pomoci uvolnit dýchací cesty, zlepšit průchodnost nosu a uklidnit podráždění v krku. Čaj z bobkového listu může poskytnout úlevu a podpořit vaše dýchací cesty přirozeným způsobem.Na uvaření čaje budete potřebovat 2-3 sušené bobkové listy na jeden hrnek vody. Bobkové listy dejte do hrnku a zalijte vroucí vodou. Nechte louhovat asi 5 minut. Čaj sceďte a můžete ho ještě osladit medem nebo cukrem podle chuti.

Jak se připravuje čaj z bobkového listu : Příprava čaje z bobkového listu je snadná. Stačí přidat několik sušených bobkových listů do hrnce s vroucí vodou a nechat je vařit asi 10 minut. Poté čaj sceďte a můžete si ho vychutnat. Doporučuje se pít čaj z bobkového listu dvakrát až třikrát denně, abyste dosáhli maximálních zdravotních přínosů.

Na co je dobrý čaj z břízy

Teplý odvar z listů a větviček přináší úlevu při ztuhlosti a bolesti svalů. Bříza také pomáhá při osteoporóze, a podporuje funkci jater – proto se v gemmoterapii (tinktury z pupenů) používá pro celkovou očistu organismu. V rámci očisty lze použít i čaj z březového listí, který se doporučuje i po lymfodrenatické masáži.

Jak dlouho louhovat bobkový list : Čaj: 2 listy vavřínu, 250 ml vroucí vody. Listy můžeme nastříhat na kousky, přelijeme je šálkem vroucí vody, zakryjeme a necháme 5 minut vyluhovat.

Kmínový čaj na podporu trávení, laktace i imunity

Může totiž podpořit tvorbu mateřského mléka a často se také doporučuje jako první pomoc na dětské koliky. Kmínový čaj přispívá k normálnímu trávení, zklidnění rozbouřeného žaludku a také jako prostředek proti nadýmání.

Základem by měla být vždy čistá voda bez bublinek. Při běžném režimu bychom měli vypít alespoň 2 litry tekutin a ne, káva a čaj mezi ně opravdu nepatří.

Na co je dobrý čaj z hřebíčku

Čaj z hřebíčku může podpořit trávení, vaše srdce i imunitu

Hřebíčkový čaj přijde vhod i během nachlazení, může totiž přispět k normální funkci dýchacího systému a podrží vás při rýmě a kašli. Kromě toho je také výborným pomocníkem k podpoře trávení a doporučuje se především při potížích se zažíváním a nadýmáním.Pomáhají při onemocnění močových cest, revmatismu, podporují metabolismus. Březové listy jsou obsaženy v řadě léčivých urologických směsí, protože přispívají k vylučování moči – přitom nedráždí ledviny, což je podstatná vlastnost ve chvíli, kdy máte nemocné ledviny a močové cesty.Bylinný čaj DNA

  • Meduňka. je na uklidnění celého organismu.
  • Kopřiva. je univerzální léčivá bylina, která výborně čistí krev, tím pomáhá při lupénce, akné a nečistotě pleti.
  • JASAN. působí mírně močopudně a projímavě a podporuje vylučování solí.
  • Tužebník.
  • Mochna husí


Bobkový list je vhodný především do marinád a kyselých jídel. Přidává se jak do pikantních masových a rybích pokrmů, tak do omáček na těstoviny, a dokonce i do sladkých nákypů. Výtečnou chuť dodá luštěninovým polévkám. Používá se při nakládání zeleniny, červené řepy, hub nebo fazolí.

Jaký čaj proti nadýmání : Čaj proti nadýmání

  • heřmánkový čaj.
  • čaj z meduňky, hluchavky, pelyňku a tymiánu je vhodný po konzumaci tučných a těžko stravitelných pokrmů,
  • čaj ze směsi fenyklu, levandule a natě jestřabiny je vynikající při plynatosti pro kojící ženy,
  • čaj z meduňky, máty, lipového květu a fenyklu pomáhá od nadýmání malým dětem,

Jak je zdravý kmín : Obsahují vitaminy A, B, C, E a K, jsou zdrojem minerálů jako je draslík, vápník, hořčík, železo, mangan, selen, zinek a měď, a mají vysoký obsah éterických olejů, flavonoidů, tříslovin a vlákniny. Kmín má hned několik léčivých účinků – antioxidační, dezinfekční, protizánětlivý, spasmolytický a močopudný.

Jaké čaje pít večer

Na noc volte bylinky

  • Heřmánek – potřebujete se uvolnit a zklidnit rozdováděnou mysl
  • Meduňka – nejen na spaní, ale na celkové zklidnění se hodí meduňka.
  • Levandule – fialově zbarvená rostlina s příjemnou a uklidňující vůní se často vkládá do polštářových povlaků.
  • Rooibos – africká rostlina ideální na nespavost.


Čaj dehydruje

Černý i zelený čaj obsahují látky, které způsobují našemu tělu dehydrataci a spolu s ní vyplavují z těla důležité vitaminy. „Pro naše tělo jsou daleko užitečnější čaje bylinkové a ovocné, pokud tedy pominu obyčejnou čistou vodu,“ říká Jana Malátová, osobní trenérka a výživová poradkyně.Podobně jako vonné byliny i hřebíček obsahuje mnoho léčivých silic. Tyto silice působí proti zánětům a plísním, dezinfikují ústní dutinu a pomáhají od bolesti nervů, zubů i hlavy. Hřebíček neodmyslitelně patří k péči o ústní dutinu, proto bývá jednou z hlavních složek léčivých zubních past a ústních vod.

Jak dlouho louhovat hřebíček : Koření zalijeme lihem a necháme 14 dní louhovat, nesmíme zapomenout denně protřepávat.