Při porovnání obsahu škodlivin se ale ukázalo, že vzduch vdechovaný při kouření vodní dýmky obsahuje podstatně vyšší množství celé řady chemikálií, hlavně dehtu, který se hromadí v dýchacích cestách, a oxidu uhelnatého (CO), který se velmi silně váže na červené krevní barvivo.Jako kuřivo se ve vodní dýmce používá tabák smíšený s melasou a glycerinem, který je vlhký a mazlavý a při hoření silně dýmá. Tabák se dodává v mnoha příchutích.Mnozí mladí se domnívají, že vodní dýmka není zdraví tolik škodlivá jako cigareta. To je ale omyl, který je třeba vyvrátit. Hodinová seance u vodní dýmky odpovídá vykouření 20–30 cigaret. Tím, že se vzduch ve vodě ochladí, může se vstřebat až 3× víc škodlivin, než kdyby ochlazený nebyl.
Jak dlouho se kouři vodní dýmka : Kuřáci vodní dýmky obecně kouří méně často, ale s větší intenzitou než kuřáci cigaret. Vykouření jedné vodní dýmky obvykle trvá dlouho (20–90 minut) a dlouho vystavuje kuřáky tabákovému kouři. Kvůli větší síle potřebné k nasátí vzduchu přes vodní filtr kuřáci vodní dýmky také vdechují kouř hluboko do plic.
Co dělá Shisha
Vodní dýmka, nebo někdy se také setkáváme s názvy a označením jako, shisha, šíša, hookah, nargila, vodnice, vodárna a další méně rozšířené názvy, slouží ke kouření speciálně upraveného tabáku nebo beznikotinových náhražek a následnému vdechnutí do plic přes šlahoun.
Jak vylepšit chuť vodní dýmky : Zvýraznit chuť vodní dýmky
Pokud kouříte nějaký citrusový tabák, můžete zkusit přimíchat pomerančový nebo citrónový džus do vody ve váze. Zvýrazní se tím chuť tabáku.
Představuje symbol pohody, klidu a důstojnosti. Kouření dýmky je možné považovat za nadčasové. Asi i z těchto důvodů je kouření z dýmky společností často obdivováno.
Co ti udělá jedna cigareta Jedna cigareta může mít několik okamžitých a dlouhodobých účinků na tělo. Mezi okamžité účinky patří například zvýšený krevní tlak, zvýšená srdeční frekvence, zúžení cév, snížená úroveň kyslíku v krvi a zvýšená hladina oxidu uhelnatého v krvi.
Co dělá vapo s plícemi
Centrum pro výzkum rakoviny ve Velké Británii uvádí, že neexistují žádné důkazy o tom, že by elektronické cigarety mohly způsobit onemocnění zvané popcornové plíce. U kuřáků e-cigaret navíc nebyly zaznamenány žádné případy vzniku tohoto onemocnění.Kouř z cigarety nejprve nasajte do úst (vytvořte v puse podtlak, jako třeba když pijete brčkem) a následně, jakmile máte kouř v puse, tento vdechněte. Patrně se ihned zakuckáte, ale nebojte, časem tento reflex otupí a vy budete šlukovat bez kašlání. Chce to jen trpělivost.Škodí zdraví stejně jako klasické cigarety. Prokázána je spojitost s rakovinou dýchacích cest, jícnu a žaludku a spoustou dalších onemocnění. Oproti klasickým cigaretám je zvýšené riziko infekcí, protože kuřáci sdílí jeden náustek, kdy vodní dýmka koluje.
V případě, že kouříte novou dýmku, bude potřebovat zakouřit. Vykuřte několikrát jen polovinu tabákové komory (minimálně desetkrát), dokud se vám na spodku misky nezačne usazovat uhlík. Snažte se kouřit až tak na dno, jak to půjde, aby se vám tato uhlíková vrstva na vaší dýmce vytvořila co nejdříve.
Jak se čistí vodní dýmka : Hadici/šlauch čistíme štětkou na tělo, která je ohebná a dostatečně dlouhá. Při čištění hadice použijeme teplou vodu. U ostatních částí dýmek používáme vlažnou vodu. Při čištění korunek nepoužíváme houbičku ani hadřík, vlákna se totiž zasekávají o nerovný povrch keramiky a těžko se odstraňují.
Jak sestavit vodní dýmku : Když máte ve skleněné váze správné množství vody, můžete dýmku sestavit. Nejprve spojte skleněnou vázu s kovovým tělem tak, že tělo (trubici a spodní část s těsněním) zasunete lehce do vázy. Kroucením potom zasunete tělo do vázy co nejníže, zároveň tím dýmku utěsníte.
Jak správně kouřit vodní dýmku
Při vdechování vodní dýmky dýchejte delší dobu než obvykle a vydávejte zvuk bublání vody po dobu asi 1 až 2 sekund. Jakmile budete mít kouř v ústech, zhluboka se nadechněte, abyste kouř vtáhli do plic. Okamžitě vydechněte kouř v plicích.
V případě, že kouříte novou dýmku, bude potřebovat zakouřit. Vykuřte několikrát jen polovinu tabákové komory (minimálně desetkrát), dokud se vám na spodku misky nezačne usazovat uhlík. Snažte se kouřit až tak na dno, jak to půjde, aby se vám tato uhlíková vrstva na vaší dýmce vytvořila co nejdříve.Podle studie publikované v lékařském magazínu British Medical Journal (BMJ) je ale opak pravdou. Vykouření byť i jediné cigarety denně totiž výrazně zvyšuje rizika vážných zdravotních onemocnění. Ideální je zkrátka nekouřit vůbec.
Jak vypadají plíce po kouření : Plíce kuřáka a nekuřáka jsou rozdílné na první pohled. Pro kuřácké plíce jsou typické dehtové skvrny a jsou o poznání tmavší. Plíce kuřáka po 1 roce jsou už poznamenány určitým poškozením, a to v případě, že jde o lehkého kuřáka. U těžších kuřáků je poškození typické už po 9 měsících kouření.