Co se pije k pizze?
Ke klasické pizze Napoletana se nejlépe hodí lehčí červené víno s ovocným charakterem a dobrou kyselinkou, která pěkně vyváží chuť rajčat. Vyzkoušejte vína z odrůdy Barbera d'Asti, Sangiovese, Frappato. Šumivá vína nabízejí nejlehčí a nejpřesvědčivější přechod od piva k pití vína s pizzou.Italové u své pravé pizzy příbor neuznávají a říkají, že se má jíst rukama, kdy se začíná od tenkého středu a pokračuje se až ke křupavým okrajům. Tento způsob je nejčastější a nejednoduší. Rukama můžete jíst pizzu téměř všude.A co tedy můžeme na pizzu použít Zelenina: obvyklá jsou nakrájená rajčata, paprika, feferonky, cibule, kukuřice, olivy a špenátové listy. Méně typické je na pizzu naskládat plátky lilku, cukety, nakrájené fazolky, brokolici či dokonce brambor. Houby: použijeme žampiony, ale také hlívu ústřičnou či hříbky.

Co se dává první na pizzu : Pečte při 200 °C dvacet minut, dokud okraje pizzy nezezlátnou. Upečenou pizzu potřete rajčatovou omáčkou ochucenou solí, oreganem a prolisovaným česnekem, navrch pak dejte sýr, a ještě na několik minut pizzu vraťte do trouby, dokud se sýr nerozteče.

Jaké víno se hodí k těstovinám

Těstoviny s omáčky s rajčatovým základem – díky chuti rajčat jde ve výsledku o kyselejší omáčky, proto je vždy podávejme se středně plnými červenými víny. Vína, která nezvládnou tuto kyselost pak mají nevýraznou chuť. Dobře se hodí vína odrůd Cabernet Sauvignon, Grenache, Merlot nebo Sangiovese.

Co je pizza Margarita : Jedna z nejznámějších pizz – pizza Margherita se zrodila v Neapoli v roce 1889. Nedlouho předtím sjednocená Itálie chtěla uctít královnu Margheritu, která ji navštívila, a tak místní kuchař Rafael Esposito vymyslel pizzu v italských národních barvách: červené (rajče), zelené (bazalka) a bílé (sýr).

Typické italské nápoje

  • Italská káva.
  • Limoncello – tradiční italský nápoj.
  • Aperol Spritz – osvěžující koktejl.
  • Pivo Peroni – Nastro Azzurro.
  • Italské víno.


Italové, stejně jako Francouzi a Španělé, mívají velmi lehké snídaně, které obvykle zahrnují kávu, cappuccino nebo horkou čokoládu s různými druhy sladkostí. Čaj a suchary nebo suché sušenky s ovocem jsou platnou a široce používanou alternativou. V Itálii se podle tradice často snídá v baru před odchodem do práce.

Co je Margherita

Margarita je koktejl z tequily, který existuje v několika verzích. Klasická Margarita obsahuje blanco tequilu, pomerančový likér a limetkovou šťávu. Tommy's Margarita se dělá z reposado tequily, limetkové šťávy a agávového sirupu.Zajímavosti ze světa pizz. Pizza vládne světem. Každý rok sníme více než 30 milionů pizz, ochutnat můžeme (údajně) až z 22 000 druhů, kdy u Čechů nejvíce vládne Capricciosa a následně sýrová Quattro Formaggi.Na těsto rozetřeme omáčku (množství podle chuti – já dávám spíš méně, cca 180 ml). Na omáčku nasypeme nastrouhaný sýr a na sýr rozprostřeme salám, šunku. Necháme cca 15 – 20, i 30 minut stát, dokud nebude trouba 45 – 60 minut rozpálená.

Potřeme rajčatovým protlakem, obložíme slaninou a sýrem a dáme péct do předehřáté trouby na 20 minut. Poté na chvíli pizzu vytáhneme a rozklepneme do ní vejce. Vrátíme na dopečení na dalších 5 minut. Po vytažení dozdobíme bylinkami a můžeme servírovat.

Jaké víno k moučníkům : Ke kynutým moučníkům, bábovkám, muffinům a jiným moučníkům, jejichž základem je prášek do pečiva se výborně hodí šumivá vína – méně sladké moučníky si budou dobře rozumět s Crémanty, sladší dezerty pak s polosuchým šumivým vínem z Loiry nebo polosuchým šampaňským.

Co uvařit k těstovinám : Nejlepší recepty na těstoviny

  1. Zapečené těstoviny s brokolicí do 60 minut.
  2. Špagety puttanesca. do 30 minut.
  3. Těstoviny s tempehem a sušenými rajčaty. do 30 minut.
  4. Těstoviny s dýňovou omáčkou a špenátem.
  5. Spaghetti Carbonara.
  6. Boloňské špagety s červenou čočkou.
  7. Těstoviny s pestem z mrkvové natě
  8. Krémové fusilli s křupavým květákem.

Co je napoletana

Název znamená doslova mléčný květ. Oproti klasické mozzarelle má jemnější chuť a je také měkčí, v chuti je sladší a obsahuje méně tuku. Právě pizze dodává tato mozzarella měkkou konzistenci a kořenitou chuť.

Calzone, v překladu „punčochy“ či „kalhoty“, je italský pokrm původem z Neapole a tvarovaný jako v půli přehnutá pizza. Vyrábí se ze slaného chlebového těsta. Typické calzone se peče v troubě, plní se salámem nebo šunkou, mozarellou, ricottou a parmezánem nebo sýrem pecorino a potírá se vejcem.Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích. Dejte si pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži.

Na co si dát pozor na dovolené v Itálii : Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích. Dejte si pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži.