Kaštany do kapsy
Kaštan má příjemně oblý tvar a teplý, hladký povrch. Převalováním v dlani se zklidníte a stres vás pomalu opustí. Toho můžete využít například před důležitou poradou nebo zkouškou či pohovorem. Říká se také, že kaštany v kapse pomohou, když máte rýmu anebo vás bolí kyčle či kolena.Je prokázáno, že kaštany pomáhají s žilními problémy. Léčí arteriosklerózu, křečové žíly a hemoroidy, zlepšují prokrvení, posilují cévní stěny a pomáhají dokonce i při otocích a celulitidě.Plody dětského podzimního snažení pak slouží jako potrava zejména pro jeleny. Srnci ani divoká prasata podle myslivců kaštany nevyhledávají. „Připravujeme je ale pro jelení zvěř, a to tak, že je zašlapeme do země a zvířata si je sama vyhrabávají. Vhodnější by byly žaludy, které by přišly vhod veškeré zvěři.
Kolik kaštanu pod postel : Říká se, že člověk by si měl nasbírat tolik kaštanů, kolik mu je let, plus jeden. Umístit je pod postel nebo i dát do postele, spát v jejich blízkosti a tím si zajistit zdraví a dostatek energie.
Proč si dát kaštany pod polštář
Proč se pod polštář kaštany dávají Mají vás prý ochránit před nemocemi, nastuzením a vysávají z vás to "špatné". Někdo si kupičku kaštanů strká pod postel, aby kaštany pohlcovaly negativní energii a ulevily od bolesti zad.
Co znamenaji kastany : Vysvětlení vzniku výrazu "kaštani = cestující" přímo od zaměstnance DPP. V období letních měsíců a prázdnin připravil DPP ve vozech autobusů, metra a tramvají vybrané výrazy slangu, které graficky ztvárnila Kateřina Perglová. Cestující jsou do "kaštanů" stylizováni se zelenými ježatými hlavičkami.
Jírovec maďal (Aesculus hippocastanum) je u nás běžně nazýván kaštanem. Za pravý kaštan je však označován kaštanovník setý (Castanea sativa), což je strom známý svými jedlými semeny – kaštany ukrytými v hustě osténkatém obalu. Pěstuje se zejména v jižní Evropě.
Plody kaštanu mají protizánětlivé účinky, pozitivně ovlivňují stav cévního a žilního systému, pomáhají při žilní nedostatečnosti a působí jako antisklerotikum. Tinkturu by rozhodně neměly užívat děti, dále těhotné a kojící ženy a podle některých bylinářů ani lidé, kteří mají problém s játry a ledvinami.
Co nosit zvířatům do lesa
„Do krmelců mohou lidé nosit jablíčka, čerstvé kaštany, žaludy nebo bukvice. Nikdy ale ne sušené, protože ty zvěř velmi špatně tráví. Taky není vhodné nosit do krmelce bílé pečivo. Samozřejmě menší množství není problém.Nejlépe je postupně sypat kaštany ve slabé vrstvě někde na školní zahradě a přikrývat listím, mohou být klidně smíchány se žaludy. Stejným způsobem je po odvozu uskladníme v honitbě. Z těchto primitivních "krechtů" je podle potřeby uvolňujeme lopatou a pokud není příliš hluboký sníh, rozhazujeme je v širokém okolí.Plody kaštanu mají protizánětlivé účinky, pozitivně ovlivňují stav cévního a žilního systému, pomáhají při žilní nedostatečnosti a působí jako antisklerotikum. Tinkturu by rozhodně neměly užívat děti, dále těhotné a kojící ženy a podle některých bylinářů ani lidé, kteří mají problém s játry a ledvinami.
Někteří lidé plody kaštanů dávají do kapes svých oděvů, jako symbol štěstí nebo amulet proti bolesti kloubů. Kaštany mají prý kouzlenou moc, naplňují tělo energií a mají pozitivní vliv na celkový stav těla. Podle jedné selské tradice pomáhá nošení kaštanu v kapse předcházet nachlazení.
Jak se říká kaštanu : Kaštan koňský, jiným názvem Jírovec maďal (Aesculus hippocastanum) je opravdu úžasný strom, který v kosmetice a farmaceutickém průmyslu nachází široké uplatnění díky svým příznivým vlastnostem, které má nejen v oblasti zdraví.
Jak se jmenuje listnatý strom : Listnatý strom (listnáč) je strom, který nese listy v běžném slova smyslu (nenese jehlice). Většina listnatých stromů mírného pásu je opadavých, jako bříza (Betula), jasan (Fraxinus), dub (Quercus), buk (Fagus) nebo javor (Acer), ale některé, jako planika (Arbutus), jsou i stálozelené.
Na co je dobrá Kaštanová mast
Kaštanová mast zmírňuje obtíže při omezené kosterní hybnosti, při revmatismu, brnění nohou, studených nohách, ale zejména při zánětech křečových žil a městnání krve v žilách, potížích s cévami a hypofunkce ledvin. Obnovuje pružnost a pevnost cévních stěn, zlepšuje průtok krve a zamezuje tvorbě otoků.
Jedlé kaštany mají pro nás velký přínos
V dnešní době už se kaštany ze stravy téměř vytratily. Přitom mají pro lidský organismus obrovský přínos. Čistí játra od jedovatých zplodin, působí proti průjmům, psychickým poruchám a stavům úzkosti.Sůl je celoročně k dispozici, aby ji mohla zvěř brát, když potřebuje. Sodík obsažený v soli je velice důležitý pro správnou činnost organismu. Stejně tak ale zvěř potřebuje i další živiny, jako vápník a fosfor, tedy hlavní minerály pro rozvoj kostry a růst paroží.
Co se nesmí dělat v lese : V neposlední řadě je nutné uvědomit si, že v lese je zakázáno kouřit, tábořit mimo vyhrazená místa a rozdělávat nebo udržovat otevřený oheň, a to až do vzdálenosti 50 metrů od okraje lesa. Není také dovoleno odhazovat hořící nebo doutnající předměty a znečišťovat les odpadky. Ty si vždy odnášíme z lesa s sebou.