Imidakloprid – účinná látka, která hubí blechy dotekem
Ten se z obojku či pipety rozšíří do kůže a srsti po celém těle, a zabíjí blechy už při pouhém doteku. Na rozdíl od jiných účinných látek tedy dokáže imidakloprid usmrtit blechu ještě dřív, než stihne zvíře štípnout.Jedničkou v účinnosti je obojek Foresto ve velikosti 38 cm pro kočky a malé psy a obojek Foresto 70 cm pro psy, který účinkuje po dobu 8 měsíců na blechy i klíšťata a je navíc bezpečný díky inovované technologii postupného uvolňování účinné látky ve velmi malých dávkách.Nejúčinnějším způsobem je umýt mazlíčka šamponem a při rozčesávání srsti použít tzv. „blešáček“. To je velmi jemný hřeben, který pomáhá vyčesávat jak blechy, tak i jejich vajíčka.
Co nemají rádi blechy : blechy nemají rádi intenzivní vůni některých bylin a éterických olejů. Mezi ně patří například máta peprná, rozmarýn, citronela, eukalyptový olej či tea tree olej. jako prevenci proti blechám se doporučuje také zvířatům přidávat do jídla česnek.
Co zabije blechy v bytě
Mezi nejlepší přípravky proti blechám patří spreje Bio kill a Protect a dýmovnice Dobol Fumigator. Sprej BioKill naprosto spolehlivě hubí nejen blechy, ale i štěnice, mravence nebo třeba vosy.
Jak se zbavit blech v posteli : Pokud máte doma zvíře, které spí často ve vaší posteli, je možné, že se blechy usadí i tam. Blechy v posteli mohou klást vajíčka, což může vést k jejich rychlému šíření. Důkladně vysajte matraci, povlečení a okolí postele. Poté vysavač vyčistěte a sáček ihned vyhoďte, aby se blechy nemohly vrátit.
7 tipů, jak se zbavit blech
- Vykoupejte mazlíčka antiparazitním šampónem.
- Vyčesejte mazlíčkovi parazity z kožichu hřebenem na blechy.
- Pořiďte mazlíčkovi antiparazitní ochranu ve formě obojku proti blechám nebo ultrazvukového odpuzovače.
- Vyperte všechny pelíšky alespoň na 60 °C nebo použijte spreje či pudry na prostředí.
Blechy, ale i klíšťata odpuzuje rozmarýn, levandule, cedr, máta, šalvěj, tea tree a spoustu dalších nám vonících rostlinek, avšak parazity přímo odpuzují. Můžete si z nich vyrobit přírodní repelenty či esenciální oleje, které pomohou chránit vašeho mazlíčka i domácnost.
Jak se přírodně zbavit blech
Sprej: Připravte si roztok vody a máty (nechte ji nějakou dobu louhovat, případně pomačkejte), přidejte několik kapek esenciálního oleje z máty a pomocí rozprašovače rovnoměrně nastříkejte po srsti psa. Mátový sprej funguje jako přirozený repelent, který odrazuje blechy.Babské rady na blechy u psa
- Koupel ve vodě s jablečným octem: octová voda může působit jako repelent proti blechám.
- Použití esenciálních olejů: oleje jako levandule nebo eukalyptus mohou působit jako repelenty.
- Citronová voda: má podobné repelentní účinky jako jablečný ocet.
Blechy v bytě můžete poznat nejen podle kousanců na těle, ale také podle toho, že najdete dospělé blechy nebo jejich larvy a výměšky (malé černé tečky) na podlaze, v kobercích nebo na nábytku. Trus blech vypadá jako malá zrnka máku a je obvykle ve shlucích. Snadno jej odhalíte hlavně v srsti psa či kočky.
Blechy totiž přitahuje světlo a teplo. Blechy spadnou do pasti a umřou. Použijte na postižená místa citronový roztok. Přiveďte k varu vodu s citronovou šťávou a postříkejte jí postižená místa.
Co blechy odpuzuje : Blechy, ale i klíšťata odpuzuje rozmarýn, levandule, cedr, máta, šalvěj, tea tree a spoustu dalších nám vonících rostlinek, avšak parazity přímo odpuzují. Můžete si z nich vyrobit přírodní repelenty či esenciální oleje, které pomohou chránit vašeho mazlíčka i domácnost.
Jak se zbavit blech octem : Vyrobte si domácí sprej proti blechám – z octa! Ocet je totiž považován za jeden z nejúčinnějších přípravků proti blechám. Čistou nádobu naplňte jedním dílem octa a jedním dílem vody. Ocet můžete používat jako dezinfekci do domácnosti nebo jím postříkat srst pejska.
Co mě v noci kouše
KOMÁŘE lze vyloučit snadno, jejich bzukot v noci budí a štípou na odhalených místech těla. Postačí kontrola pokoje před spaním, síťka v okně nebo elektrický odpuzovač. Co se týče štěnic a blech, nejspolehlivější metodou určení původu štípanců je nalezení dospělého jedince, čili konkrétní štěnice nebo blechy.
Drobné krvavé skvrny na lůžkovinách. Tmavé nebo rezavé skvrny výkalů štěnic na prostěradlech, matracích, lůžkovinách nebo dokonce na stěnách. Vajíčka nebo svlečená kůže ploštěnců. Zatuchlý zápach v pokoji nebo kolem postele (někomu připomíná "zápach ze skříně").Jak poznat, že jsou v posteli roztoči Roztoči se nachází v posteli každého z nás, tak to zkrátka je. Pokud se v noci často budíte, kýcháte nebo kašlete, může to být projevem alergie na roztoče. I když ne každý musí alergií na roztoče trpět, neznamená to, že byste měli přítomnost roztočů v posteli opomíjet.
Co mě kouše v posteli : KOMÁŘE lze vyloučit snadno, jejich bzukot v noci budí a štípou na odhalených místech těla. Postačí kontrola pokoje před spaním, síťka v okně nebo elektrický odpuzovač. Co se týče štěnic a blech, nejspolehlivější metodou určení původu štípanců je nalezení dospělého jedince, čili konkrétní štěnice nebo blechy.