Co zkoumá taxonomie?
Taxonomie (z řec. taxis – uspořádání, nomos – zákon) je v užším slova smyslu vědní obor, který se zabývá teorií a praxí klasifikace organismů. Jejím cílem je klasifikovat všechny známé biologické skupiny (taxony) podle určitých pravidel do jednotlivých hierarchicky uspořádaných biologických kategorií.Taxon je definovatelný jako určitý soubor jedinců, kteří mají nějaké společné znaky, kterými se liší od ostatních, přičemž další specifikace taxonu tvoří taxon jemu podřazený. Například tedy sysel obecný patří do řádu hlodavců a čeledi veverkovitých.Systematika (taxonomie) (z řec. slova systema) vědecky zkoumá druhy a druhovou diverzitu organismů a všechny vztahy mezi nimi. Je součástí biologie.

Proč je EU taxonomie důležitým dokumentem v oblasti udržitelného financování : Taxonomie EU je spolehlivý a vědecky podložený nástroj transparentnosti pro společnosti a investory. Vytváří společný jazyk, který budou moci investoři používat při investování do projektů a hospodářských činností, jež mají významný pozitivní dopad na klima a životní prostředí.

Kdo vymyslel taxonomii

Bloomova taxonomie je teorie o cílech vzdělávání, kterou představil Benjamin Bloom v roce 1956. Teorie vymezuje strukturu cílů vzdělávání a jejich vztah k různým úrovním myšlení.

Co zkoumá biologie : Biologie (z řeckého βίος, bios život a λόγος, lógos slovo, smysl, nauka) je nauka čili věda zkoumající život. V nejširším slova smyslu je biologie vědní obor zabývající se organismy a vším, co s nimi souvisí, od chemických dějů v organismech probíhajících na úrovni atomů a molekul až po celé ekosystémy.

Systematika je věda zabývající se zkoumáním diverzity organismů (žijících i vymřelých) a jejich vzájemnými vztahy ve smyslu příbuznosti. Člení se na (1) taxonomii, (2) fylogenii (budování systému na základě evoluce), (3) nomenklaturu (pravidla vědeckého názvosloví).

Podstata čili substance (z latinského sub-stantia, podloží, základ; kalk řeckého hypo-stasis) je filosofický pojem, který chce zachytit stálou a neměnnou stránku jsoucna, to, co věc činí tím, čím je (lišku liškou, stůl stolem atd.)

Jaké povinnosti ukládá taxonomie společnostem s více než 500 zaměstnanci

Taxonomie EU platí od letošního roku a ukládá velkým kótovaným společnostem s více než 500 zaměstnanci povinnost zveřejnit, do jaké míry jejich činnost splňuje kritéria udržitelnosti stanovená taxonomií.Udržitelný rozvoj je takový druh rozvoje, který se zároveň snaží odstranit nebo zmírnit negativní projevy dosavadního způsobu vývoje lidské společnosti. Minulý i současný vývoj založený především na ekonomickém růstu se nezvratně podepisuje na podobě a fungování naší planety.Taxonomie EU je jeden z přístupů definovaných evropskou regulací, podle kterého se definuje udržitelnost investic. Je zaměřená primárně na ochranu klimatu a životního prostředí a měla by posouvat evropskou ekonomiku ke klimatické neutralitě.

Morfologie je vědní obor biologie, který se zabývá vnější stavbou organismů. Od fyziologie se tedy liší tím, že zkoumá tvar a nikoliv funkci. Vědec zkoumající morfologii se nazývá morfolog. Dříve byla morfologie společně s fyziologií jednou z mála metod, jak klasifikovat organismy do taxonů.

Co zkoumá biochemie : Biochemie je vědecká disciplína na pomezí biologie a chemie. Zabývá se chemickými pochody v živých organismech. Předmětem studia biochemie je struktura a funkce základních stavebních kamenů živé hmoty jako jsou sacharidy, tuky, bílkoviny, nukleové kyseliny a další biomolekuly.

Co zkoumá virologie : Virologie je biologický vědní obor, zabývající se studiem nebuněčných organismů, zejména virů, ale i viroidů a virusoidů. Někdy jsou do její působnosti zařazovány i priony. V mnoha ohledech hraničí zejména s těmito dalšími obory: biochemie, molekulární biologie, genetika, epidemiologie, parazitologie a imunologie.

Co zkoumá Ichtyologie

Ichtyologie (z řeckého: ἰχθύς, ichthys, ryba; a λόγος, logos, znalost) je obor zoologie, který se zabývá studiem rybovitých obratlovců.

Jsoucno je obecné filosofické označení pro cokoliv, co jest, nejčastěji pro jednotlivé věci, které se kolem nás vyskytují. Jsoucna se tedy vyznačují tím, že jsou, že se účastní bytí; nicméně nelze říci, že by bytí bylo jejich vlastností (atributem): bez něho by totiž vůbec nebyla.Substance (z latinského sub-stantia, podloží, základ; kalk řeckého hypo-stasis) může znamenat: Podstata – stálá a neměnná stránka jsoucen (věcí), které existují samy o sobě a nesou na sobě proměnlivé případky (akcidenty) Chemická substance – chemická látka.

Co si zaměstnavatel nesmí dovolit : Zaměstnanec mimo jiné nesmí : požívat alkoholické nápoje a zneužívat jiné návykové látky na pracovišti a v pracovní době ani mimo pracoviště vstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele, kouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci.