Dospělí a děti starší než 12 let: 10 mg (1 tableta) jednou denně. Děti ve věku od 6 do 12 let: 5 mg (1/2 tablety) dvakrát denně.Léky značky Zodac® patří mezi antihistaminika, která se používají ke zmírnění příznaků alergie. Účinnou látku v léků značky Zodac® je cetrizin, jež napomáhá zmírnit nosní a oční příznaky sezónní a celoroční alergické rýmy. Současně pomáhá zmírnit příznaky chronické kopřivky nejasného původu.Jak funguje
Účinná látka cetirizin dihydrochlorid patří mezi antihistaminika, což znamená, že v těle potlačuje vylučování histaminu – látky zprostředkovávající alergickou reakci. Tím tlumí projevy alergie. Účinek nenastupuje okamžitě po polknutí, ale zhruba do 40 minut. Lék pak působí po celý den.
Jaký je nejlepší lék na alergii : Zákazníci si nejvíc oblíbili řady Fenistil a Psilo-balsam. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Fenistil gel 1mg/g při svědění pokožky 30 g. Pro léky na předpis doporučujeme rezervaci na stránkách https://erecept.pilulka.cz/.
Co na silnou alergii
Antihistaminika lze nejčastěji užít ve formě kapek (Fenistil, Zyrtec) či tablet (Analergin, Zyrtec, Zodac, Claritine, Xyzal, Loratadin, Desloratadin, Xados), které jsou volně prodejné nebo je můžete aplikovat lokálně ve formě očních kapek (Allergodil, Livostin, Ocutein Allergo, Vividrin Ectoin, Visine Rapid) či nosních …
Kdy se má brát Zodac : Dospělí a dospívající od 12 let užívají 1 tabletu 1x denně. Děti ve věku 6-12 let užívají 2x denně ½ tablety. Pacientům s poruchou funkce ledvin se doporučuje užívat ½ tablety 1x denně nebo obden (dávkování určí lékař). Délka léčby závisí na typu, průběhu a délce trvání Vašich potíží.
Doporučená dávka přípravku Zodac je: pro dospělé a dospívající starší 12 let: 10 mg (1 tableta) jednou denně. pro děti ve věku od 6 do 12 let: 5 mg (1/2 tablety) dvakrát denně.
Dobrý deň, doporučená denná dávka Zyrtecu (cetirizin) je stanovená na 10 mg/ deň (1 tableta). Liek teda možete užiť až ďalší deň ráno. V prípade lokálnych prejavov alergie, doplňte liečbu o lokálne nosné spreje s obsahom antihistaminika a morskú vodu na hydratáciu a zmenšenie dráždenia nosovej sliznice.
Kdy brát prášky na alergii
I běžné prášky je lepší užívat ještě před začátkem jara. „Doporučuju – já osobně – aby začali si to brát už dřív, než sezóna naskočí, třeba o týden dřív. Ale každopádně s prvními příznaky. Jakmile začne svědit oko, hned ať začne brát antihistaminika a bude je brát po celou dobu své sezóny – třeba až do září.Druhá polovina jara a první polovina léta je ovlivněna převahou pylu travin a obilovin. Ve vrcholném létě a časném podzimu jsou hlavní alergizující složkou byliny a jejich pyly společně se sporami různých plísní. A právě plísně se nejhojněji rozmáhají na podzim.Jak zmírnit projevy alergie V první řadě je na místě identifikovat alergen a pokud je to možné, zamezit kontaktu. Alergie se v současné době nedá úplně vyléčit, ale rozhodně je na místě mírnit její příznaky. Z volně prodejných léčiv jsou velmi efektivní antihistaminika, tedy léčiva, která tlumí alergickou reakci.
Důležitější nežli zda užívat ráno, či večer je užívat vždy ve stejnou denní dobu. Vzhledem k tomu, že tato generace antihistaminik již nezpůsobuje únavu, bych se přiklonila k užívání ráno.
Čím nahradit ZODAC : U dospělých a starších dětí volíme většinou tablety, u menších dětí pak přicházejí úvahu léčivé přípravky ve formě kapek.
- XYZAL Potahované tablety 14 x 5 mg.
- LIVOSTIN 0,5 mg/ml oční kapky suspense 4 ml.
- ZYRTEC 10 mg 20 potahovaných tablet.
- CLARITINE 10 mg 30 tablet.
- ANALERGIN 10 mg 30 potahovaných tablet.
Co se stane kdyz si dám 2 prasky na alergii : Na dotaz odpovídá PharmDr.
Byly hlášeny následující nežádoucí účinky: zmatenost, průjem, závratě, únava, bolest hlavy, malátnost, rozšíření zornic, svědění, nervozita, sedace/útlum, ospalost, otupění, abnormálně zrychlený tep, třes a zadržování moči.
Jak se rychle zbavit alergie
Na zmírnění alergie se obvykle doporučují antihistaminika, chemické léky potlačující působení hormonu jménem histamin. Právě ten má totiž na svědomí různé druhy podrážení vznikající během alergické reakce. Histamin je imunomodulátor a neurotransmiter produkovaný z velké části nervovými buňkami a bílými krvinkami.
Dominantní alergeny
V ovzduší se mísí pyl travin, platanu, ořešáku, dubu a buku. Výrazné pylové nánosy tvoří pyl jehličnanů.Doba trvání závisí na typu reakce. Urtikárie (kopřivka) by neměla trvat déle než 24 hodin. Kontaktní dermatitida může odeznívat i několik týdnů. Ekzém je chronické onemocnění, jehož léčba může trvat léta.
Jak se Vylecit z alergie : Alergie se dle dnešních poznatků vyléčit zcela nedá. Pokud trpíte jen mírnými příznaky, lze je korigovat i svépomocí díky úlevovým lékům – antihistaminikům.