Vysavač tedy nejprve osaďte na tyč a připojte k němu hadici. Vysavač ponořte i s hadicí do bazénu a druhý konec hadice přiložte na vpusťovou trysku, kudy se vrací voda zpět do bazénu od filtrace. Voda postupně začne hadici plnit a vzduch vybublává z vysavače.Vodu z bazénu lze vypustit i přes filtraci, stačí, když na svém filtračním zařízení nastavíte vypouštění (ventil dejte do polohy Odpad). Potom dejte bazénovou hadici do skimmeru (musí být ponořena ve vodě) a zapněte filtraci. Voda bude odcházet přes čerpadlo (mimo filtr) pryč z bazénu.Nejprostší a nejlevnější způsob – stačí si pořídit teleskopickou tyč (cca 300 – 400 Kč) a k ní vysávací bazénovou hlavici (cca 400 – 600 Kč). To vše napojíte na svůj skimmer, z kterého se voda dostane do pískové filtrace.
Jak odstranit usazeniny v bazénu : Usazeniny se projevují „drsným“ povrchem stěn a dna bazénu. Před napuštěním bazénu (např. po zimě) k čištění stěn a dna bazénu je možné použít přípravku Základní čistič. Nečistoty, které se vyskytují na vodní hladině a stěnách odstraníte přípravkem Laguna clear spray 0,5l nebo Čistič okrajů bazénu.
Kdy pustit filtraci v bazénu
Přes zimu vodu v bazénu filtrovat nemusíte, ale jakmile se teploty venku začnou přes den pohybovat okolo 10 až 15 °C (a nehrozí, že v noci klesnou pod nulu), je nutné s filtrací bazénu začít. Na začátku jara můžete filtraci pouštět třeba jen jednou za dva nebo tři dny, s rostoucími teploty pak frekvenci zvýšit.
Kam zapojit vysavač do bazénu : Dobrý den, vysavač k bazénu můžete připojit pomocí redukce na hadici, která se připojí na průchod stěnou bazénu.
Pro odpuštění vody z bazénu můžete využít více možností. Vodu můžete odčerpat klasickým ponorným čerpadlem a nebo pomocí bazénové filtrace. Stačí přepnout šesticestný ventil do polohy "Odpad", připojit bazénovou hadici do skimmeru a filtraci zapnout.
Ruční vysávání – Na teleskopickou tyč si nasaďte vysávací hlavici a do ní zapojte hadici na vysávání. Tento celek ponořte do bazénu s vysávací hlavicí na dno a druhý konec hadice si nechte u sebe. Nyní svisle dolů postupně ponořujte hadici do vody tak, aby byla celá zevnitř zaplavena až po konec.
Jak se zbavit kalu na dně bazénu
K těmto účelům jistě oceníte naše vysoce účinné přípravky vločkovač, vločkovač extra nebo projasňovač extra. Tyto přípravky vysráží neodfiltrovatelnou suspenzi (zákal) do tzv. vloček, které již filtrační zařízení zachytí nebo klesnou na dno bazénu kde je jednoduše vysajeme ponorným vysavačem.Při úpravě pH použijeme přípravky pH plus (zvýšení pH) nebo pH mínus (snížení pH). K tomuto účelu slouží náš vynikající přípravek chlor šok, který ani při vyšších koncentracích ve vodě neodbarvuje materiály, z kterých je bazén vyroben, je tedy k vašemu bazénu maximálně šetrný.Dezinfikujte bazén chlor šokem
Ten zničí veškeré bakterie a i jiné mikroorganismy, které jsou v bazénové vodě. Sice má velmi rychlý dezinfekční účinek, ale zase rychle vyprchá, takže se nemusíte obávat, že se budete koupat v chemii. Chlor šok rozpusťte v kýblu nebo větší nádobě a lijte ho opatrně podél okraje bazénu.
Obecně platí, že bazénová filtrace by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6-8 hodin.
Jak dlouho mít zapnutou filtraci : Základní pravidlo zní, že voda v bazénu by přes filtraci měla projít alespoň dvakrát denně. (Přičemž je třeba počítat s tím, že voda se přefiltruje asi za 4 až 5 hodin). Ideální pro vás bude, pokud si filtrování bazénu rozdělíte do více časových úseků během dne.
Proč nefunguje vysavač v bazénu : Zkontrolujte, zda není zavzdušněná přívodní hadice, případně proveďte její odvzdušnění. Proveďte průplach pískové filtrace. Poloautomatické vysavače jsou velmi náchylné na dostatečný průtok vody. Pokud je filtrace zanešená může dojít k omezení funkce vysavače.
Proč pění voda v bazénu
V průběhu provozu bazénu může dojít ke zvýšené pěnivosti vody. Mohou za to především různé organické nečistoty jako jsou například mýdla, šampony nebo krémy, které používáme a někdy také samotný přípravek bazénové chemie. V průběhu provozu bazénu může dojít ke zvýšené pěnivosti vody.
Zelená voda
- Zkontrolujte hodnotu pH a koncentraci volného chlóru, popřípadě peroxidu, testerem.
- Přidejte algicidní přípravek proti tvorbě řas Marimex Stop Řasám.
- Přidejte šokový přípravek proti řasám Chlor Šok.
- Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.
- Okartáčujte stěny a dno od řas.
- Nepřetržitě filtrujte.
cca měsíc voda vydrží,ale nesmí být bazén hodně pod plachtou)pak se voda kazí rychleji. Takový jsme měli kdysi dávno taky, voda vydržela měsíc a pak se musela vyměnit, začal být bazén zevnitř jakoby slizký a voda smrděla.
Co delat kdyz je kalny bazén : Dezinfikujte bazén chlor šokem
Ten zničí veškeré bakterie a i jiné mikroorganismy, které jsou v bazénové vodě. Sice má velmi rychlý dezinfekční účinek, ale zase rychle vyprchá, takže se nemusíte obávat, že se budete koupat v chemii. Chlor šok rozpusťte v kýblu nebo větší nádobě a lijte ho opatrně podél okraje bazénu.