Parozábrana se umisťuje na „teplém“ líci tepelné izolace. Může být umístěna i mezi vrstvami tepelné izolace. Pokud poloha parozábrany není ověřena výpočtem, aplikuje se obvykle v max. 1/5 celkové tloušťky tepelné izolace od interiéru.Parotěsná fólie neboli parozábrana chrání tepelnou izolaci před vodní párou z interiéru. Postup montáže: Na CD profily se fólie lepí oboustrannou vzduchotěsnou páskou Lepidlo v pásce profi nebo speciálním Lepidlem ve spreji. Průchody pro kabeláž je třeba také vyřešit parotěsně, k tomu slouží Pružný samolepicí průchod.Parozábrana se zřizuje v případech, kdy je konstrukce Rigips součástí obvodového pláště budovy a ve skladbě konstrukce je vrstva tepelné izolace (podkroví, předsazené stěny). Aplikací parozábrany se předchází vnikání interiérové vzdušné vlhkosti do konstrukce a její případné kondenzaci.
Na co je parotěsná fólie : Parotěsná fólie zabraňuje pronikání par vytvářejících se činností v domě do střešní konstrukce a tepelné izolace.
Jak funguje parotěsná zábrana
Funkce parozábrany
Parozábrana zabraňuje pronikání vodní páry obsažené ve vzduchu a musí spolehlivě vyloučit jakoukoliv difuzi, aby se zabránilo vlhnutí konstrukce. Parotěsná zábrana (fólie) je umístěna v konstrukci před tepelnou izolací směrem z interiéru.
Kdy se dává parotěsná fólie : Používají se jako podstřešní fólie, ale také do konstrukcí stěn. K zabránění nechtěné kondenzace vodních par v izolaci domu, umisťujeme parotěsnou fólii na interiérovou stranu. Tak dokážeme vzduch udržet při teplotě, při které dokáže absorbovat potřebné množství vlhkosti, aby nedošlo k její kondenzaci.
Dvojstranné lepící pásky: Dvojstranné lepící pásky mají lepicí vrstvu na obou stranách a jsou vhodné pro rychlé a jednoduché lepení parozábran na různé povrchy. Mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako je akrylátová pěna nebo butyl, a jsou odolné vůči vlhkosti a povětrnostním vlivům.
Parozábrana – řešení pro dřevostavbu s difuzně uzavřenou konstrukcí Difuzně uzavřené konstrukce fungují na velmi jednoduchém principu. Co nejblíže k interiéru se do konstrukce umístí speciální parotěsná fólie, která zcela zamezí tomu, aby vlhkost v podobě vodních par procházela z interiéru do konstrukce.
Jakou stranou dát parotěsnou fólii
Použití a umístění parotěsných fólií
K zabránění nechtěné kondenzace vodních par v izolaci domu, umisťujeme parotěsnou fólii na interiérovou stranu. Tak dokážeme vzduch udržet při teplotě, při které dokáže absorbovat potřebné množství vlhkosti, aby nedošlo k její kondenzaci.Parotěsná folie Parofol N 110
Průsvitná parotěsná fólie N 110 s výztužnou mřížkou a plošnou hmotností 110 g/m2 je určena pro vytvoření parotěsnící vrstvy na interiérové straně střešního pláště. Účinně brání pronikání vodních par z interiéru do střešní konstrukce.SPRAY-KON FOIL je speciální kontaktní lepidlo pro lepení parotěsných fólií na kovové profily (CD, UD, CW, UW,…). Lepidlem lze lepit parotěsné fólie k sobě navzájem.
Ještě před pokládkou systému je potřeba na podlahu položit lesklou stranou do interiéru parozábranu Isover Vario KM Duplex nebo Isover Vario Xtrasafe, u které nesmíte zapomenout na přesahy. Ty je potřeba udělat nejenom mezi jednotlivými pásy parozábrany při jejich pokládání, ale také u stěn nad podlahou.
Jak se pokládá paropropustná fólie : Fólie se připevňuje ke krovu mechanickou sešívačkou, nebo pomocí kontralatí. Opět se doporučuje dodržovat přesah jednotlivých pruhů 10-15cm. Tyto přesahy se pak musí přelepit lepící páskou- dle pokynů výrobce fólie. Pro ukončení styku s obvodovým zdivem se používá speciální oboustranně lepící páska.
Jakou stranou polozit Parozabranu : Používají se jako podstřešní fólie, ale také do konstrukcí stěn. K zabránění nechtěné kondenzace vodních par v izolaci domu, umisťujeme parotěsnou fólii na interiérovou stranu. Tak dokážeme vzduch udržet při teplotě, při které dokáže absorbovat potřebné množství vlhkosti, aby nedošlo k její kondenzaci.
Jak izolovat podlahu od hluku
Ideální jsou pro to lisované desky z polyuretanových pěnových kousků, které vložíme mezi podlahovou konstrukci – prkna nebo OSB desky – a povrchovou podlahovou krytinu – parkety, dřevěné palubky, plovoucí podlaha apod. Tak se úspěšně oddělí pohyb nášlapu od napjatého pohybu a vrzání nosné konstrukce.
To poškození se dá opravit, lepí se to stejnýma páskama, jako ty dvě folie k sobě, takže buďto to stačí zalepit a nebo bude potřeba záplata. Je velice důležité zkontrolovat veškerou plochu folií a každou byť sebemenší perforaci přelepit, jinak bude v izolaci kondenzovat vlhkost.K odhlučnění jsou nejvhodnější akustické lisované desky. Jedná se o materiál z polyuretanové drti o gramáži 180 kg/m3, který je sice poměrně těžký, snadno ho ale pomocí našeho lepidla přilepíte i na strop.
Jak se zbavit hluku v bytě : Vhodným řešením je instalace akustického podhledu. Ten by měl být zavěšen tak, aby zvuk neprocházel přes kotvení podhledu. Toto řešení je vhodné kombinovat s odhlučněním stěn, protože tudy prochází 20-50 % hluku. První možnost představují speciální těžké lisované akustické desky.