Jak dlouho se pečou jedlé kaštany?
Jedlé kaštany pečené v troubě: Pečeme v rozehřáté troubě na cca 200°C asi 10-15 minut. Kaštany v troubě ztmavnou a začnou pukat. Po vyndání necháme mírně zchladnout a ihned oloupeme i se slupkou pod skořápkou.Postup přípravy

  1. V rychlovarné konvici uvaříme vodu. Kaštany dáme do misky a zalijeme je vařící vodou. Necháme je tam 5 minut.
  2. Poté kaštany vytáhneme a osušíme. Nakrojíme je ostrým nožem do křížku.
  3. Poté je upečeme v horkovzdušné fritéze. Fritézu nastavíme na 180 °C a pečeme je 10-15 minut podle velikosti kaštanů.

Základní pyré připravíte tak, že kaštany (asi 500 g) i se slupkou vložíte do mírně osolené vody a asi 45 minut je povaříte. Uvařené kaštany postupně oloupejte, zbavte je nejen vrchní tvrdé slupky, ale i té vnitřní. Zůstat vám musí jen čistá dužina. Tu dejte znovu do hrnce s vodou a povařte 20 minut do změknutí.

Jak udělat pečené kaštany na pánvi : kaštany roztřídíme, očistíme a ty nepěkné zahodíme. slupku každého kaštánku nařízneme na vypouklé straně do kříže (hloubka cca 2-3mm) poté pečeme na pánvi s tlustým dnem na středním ohni, v průběhu je neustále přehazujeme.

Na co jsou dobré jedlé kastany

Jedlé kaštany mají pro nás velký přínos

  • zlepšují kvalitu kůže, vlasů a nehtů
  • prospívají krevnímu oběhu a srdci (vhodné jsou při vysokém krevním tlaku)
  • jsou vhodné při revmatismu.
  • jsou dobré na žaludek a podporu trávení
  • působí detoxikačně
  • potlačují únavu a bolesti hlavy.
  • podporují imunitu.

Jak dlouho se vaří kaštany : Do vroucí vody nasypte křížem naříznuté jedlé kaštany. Na středním plameni vařte 8-10 minut. Vodu slijte, promněte v utěrce, aby se narušila skořápka. Kaštany ještě teplé zbavte skořápky včetně hnědé slupky.

Při pečení v horkovzdušné troubě nastavíme teplotu o přibližně čtvrtinu nižší než při pečení klasickém. Maso pečeme zpočátku zakryté víkem pekáče nebo alespoň alobalem, aby se nevysušilo. Větší kusy je výhodné péct zpočátku při nižší teplotě, tím dosáhneme šťavnatosti.

Jedlé kaštany mají pro nás velký přínos

V dnešní době už se kaštany ze stravy téměř vytratily. Přitom mají pro lidský organismus obrovský přínos. Čistí játra od jedovatých zplodin, působí proti průjmům, psychickým poruchám a stavům úzkosti.

Na čem rostou jedlé kaštany

Kaštany vhodné pro zvířata rostou na jírovci maďalu neboli kaštanu koňském, ale sladké jedlé kaštany rostou na kaštanovníku jedlém.Pečení na pánvi probíhá při poměrně vysoké teplotě, proto používáme jen kvalitní tuk a zcela vylučujeme použití másla. Tuku používáme opravdu málo; jen lehce potřeme tukem dno, nejlépe teflonované, či mřížované pánvi, planži aj. Pokrm rozkrájíme na poměrně malé a nepříliš silné plátky.Pečené nebo vařené kaštany ihned loupeme, ještě horké – pokud vystydnou, oloupat už nepůjdou. Kaštany při pečení nesmí zčernat, pokud se to stane, už se nám je také nepovede oloupat.

Koňské kaštany nejčastěji rostou na stromech ve městech, parcích, uličkách, alejích, ale jedlé kaštany rostou nejčastěji v lesech a sadech. Podívejte se na listy stromu. List stromu, na kterém roste koňský kaštan má tvar dlaně, zatímco list z kaštanovníku jedlého je jednoduchý, protáhlý a bez složených lístků.

Proč se nosí kaštany v kapse : Kaštany do kapsy

Kaštan má příjemně oblý tvar a teplý, hladký povrch. Převalováním v dlani se zklidníte a stres vás pomalu opustí. Toho můžete využít například před důležitou poradou nebo zkouškou či pohovorem. Říká se také, že kaštany v kapse pomohou, když máte rýmu anebo vás bolí kyčle či kolena.

Proč nepeče trouba zespodu : Nejčastějším důvodem, proč elektrická trouba nehřeje, bývají vadná topná tělesa – nebo jen jedno z nich. Závada se může týkat spodního, horního i grilovacího topného tělesa. Vzhledem k tomu, že k výměně je nutná práce s elektřinou, nedoporučujeme v žádném případě provádět opravu elektrické trouby svépomocí.

Na co je horkovzdušná trouba

Rychleji se tak vysuší povrch připravovaného pokrmu a vytvoří se tlustší kůrka. Horkovzdušné pečení je ideální pro přípravu pečiva typu sušenky či cukroví, ale používá se i na pečení masa, zeleniny a na sušení potravin na jedné nebo více úrovních současně.

Energie těchto plodů pak údajně vždy během noci prostoupí vaše tělo a podle vyznavačů přírodního léčitelství mají kaštany až zázračnou schopnost odbourávat tělesné škodliviny. Působit také mají proti rýmě, kašli, bolestem kloubů, páteře, hlavy a proti zánětům močových cest.Jedlé kaštany mají pro nás velký přínos

  • zlepšují kvalitu kůže, vlasů a nehtů
  • prospívají krevnímu oběhu a srdci (vhodné jsou při vysokém krevním tlaku)
  • jsou vhodné při revmatismu.
  • jsou dobré na žaludek a podporu trávení
  • působí detoxikačně
  • potlačují únavu a bolesti hlavy.
  • podporují imunitu.

Jak se jmenuje strom na kterém rostou kaštany : Jírovec maďal nebo také kaštan koňský (Aesculus hippocastanum) je statný opadavý listnatý strom.