Jak dlouho skladovat jedlé kaštany?
Kaštany je možné upéct ve větším množství, oloupané vám pak vydrží v lednici ve vzduchotěsné nádobě až 4 dny. Případně si z nich můžete udělat kaštanové pyré a to pak použít do různých dezertů či jako náplň do cukroví.Jedlé kaštany mají pro nás velký přínos

V dnešní době už se kaštany ze stravy téměř vytratily. Přitom mají pro lidský organismus obrovský přínos. Čistí játra od jedovatých zplodin, působí proti průjmům, psychickým poruchám a stavům úzkosti.Recepty z jedlých kaštanů

  1. Rizoto s kaštany, dýní a dýňovými semínky. Do hodiny.
  2. Kaštanová polévka s kapustou. Do 20 minut.
  3. Kaštanové muffiny. Do hodiny.
  4. Jedlé kaštany. Do hodiny.
  5. Krůtí závitky s kaštanovou nádivkou. Více než hodinu.
  6. Krémová polévka z pečených kaštanů Do hodiny.
  7. Kaštanové pyré Více než hodinu.
  8. Kaštany v karamelu.

Jak se připravují jedlé kaštany : Kaštany na vypouklé střeně nařežeme ve tvaru X. Dáváme pozor, abychom prořízli celou skořápku, ale také pozor na ruce, abychom se nepořezali. Poklademe je na plech, nařezanou stranou nahoru. pečeme při teplotě 220°C asi 25 minut, dokud se kaštany nezačnou rozevírat.

Jak skladovat kaštany

Kaštany a žaludy se nesmí sušit, ani ukládat například ve sklepě v pytlích apod. Je třeba je skladovat přirozeným způsobem, tj. venku vysypané na trávě ve vrstvě asi 10 cm a trávou je i zakrýt.

Jak zmrazit jedlé kaštany : Jedlé kaštany se upravují mnoha způsoby,ale asi nejznámější způsob je pečení kaštanů. Nejlepší způsob uchování kaštanů je jejich zamražení v mikrotenových sáčcích. Po rozmrazení si zachovávají svou původní chuť.

Jelikož kaštany mají malý podíl vlhkosti, rychle schnou a nekazí se. Měly by se proto uchovávat na chladném a tmavém místě, ideálně ve vzdušném košíku. Takto plody vydrží až tři měsíce.

Jedlé kaštany vařené: Do vroucí vody nasypeme nařízlé kaštany a na středním plameni vaříme 8-10 minut. Pak vodu slijeme, kaštany dáme do utěrky, pořádně pomačkáme, abychom porušili jejich skořápku a ještě hodně teplé oloupeme i se slupkou pod skořápkou (je nahořklá). Pokud neoloupeme ještě teplé, skořápka opět ztvrdne.

Jak doma upéct jedlé kaštany

1Rozehřejeme si troubu na 200°C. Kaštany jeden po druhém nařízneme na jejich vypouklé části do kříže. Nářez by měl být hluboký přibližně 1/2 cm a dlouhý 2 cm. 2Připravené kaštany klademe na plech vyložený pečícím papírem a pečeme při 200°C přibližně 10 minut.Kaštany do kapsy

Kaštan má příjemně oblý tvar a teplý, hladký povrch. Převalováním v dlani se zklidníte a stres vás pomalu opustí. Toho můžete využít například před důležitou poradou nebo zkouškou či pohovorem. Říká se také, že kaštany v kapse pomohou, když máte rýmu anebo vás bolí kyčle či kolena.Kaštany jsou spojovány s ochrannou magií. Říká se o nich, že dokáží „nasát energii“. Z toho důvodu se nedoporučuje sbírat kaštany blízko hřbitovů či míst, kde se stalo neštěstí, protože kaštany načerpaly energii tohoto místa. Měly by se sbírat u zdravých a mohutných stromů, ze kterých získaly sílu.

Kaštany zalijte vodou a povařte je asi 20 minut, pak je nechte 5 minut odstát a slijte. Pokud se rozhodnete pro troubu, rozehřejte ji na 220–230 °C. Kaštany rozložte v jedné vrstvě na plech, podlijte trochou vody a pečte, dokud se nerozvine příjemná intenzivní vůně. Bude to trvat asi 10 minut.

Jak uchovávat kaštany : Kaštany a žaludy se nesmí sušit, ani ukládat například ve sklepě v pytlích apod. Je třeba je skladovat přirozeným způsobem, tj. venku vysypané na trávě ve vrstvě asi 10 cm a trávou je i zakrýt.

Kolik kaštanů se dává pod polštář : Nasbírejte tolik kaštanů, kolik je vám let, plus jeden navíc. Vložte je do plátěného pytlíku, dejte si je pod polštář nebo jinam poblíž sebe a nechte si je v pelíšku až do příštího podzimu. Kaštany budou postupně vysychat a předávat vám svou pozitivní energii a hřejivou, léčivou sílu.

Kdy vyhodit kastany

Kaštany sbírejte v průběhu září, kdy začnou ze stromu padat zelené tobolky ve tvaru pichlavé koule, které puknou uvolní semeno – kaštan. Kaštany, tedy plody jírovce maďalu, si nesmíme plést s jedlými kaštany, neboť jejich požití je toxické.

Nasbírejte tolik kaštanů, kolik je vám let, plus jeden navíc. Vložte je do plátěného pytlíku, dejte si je pod polštář nebo jinam poblíž sebe a nechte si je v pelíšku až do příštího podzimu. Kaštany budou postupně vysychat a předávat vám svou pozitivní energii a hřejivou, léčivou sílu.1Rozehřejeme si troubu na 200°C. Kaštany jeden po druhém nařízneme na jejich vypouklé části do kříže. Nářez by měl být hluboký přibližně 1/2 cm a dlouhý 2 cm. 2Připravené kaštany klademe na plech vyložený pečícím papírem a pečeme při 200°C přibližně 10 minut.

Proč si dát kaštany pod polštář : Proč se pod polštář kaštany dávají Mají vás prý ochránit před nemocemi, nastuzením a vysávají z vás to "špatné". Někdo si kupičku kaštanů strká pod postel, aby kaštany pohlcovaly negativní energii a ulevily od bolesti zad.