Jak si správně vyndat třísku
- Prvním krokem je umytí rukou a postiženého místa mýdlem a vodou.
- Dále je možné nechat postiženou oblast namočenou několik minut v teplé vodě, kůže se tak stane poddajnější.
- Sterilizujte nástroje.
- Opatrně odstraňte třísku.
- Zabraňte infekci.
- Nepropadejte panice.
Pro vytažení případného zánětu (možní i třísky) lze použít lidově řečenou černou mast – Ichtoxyl či suspensio Višněvski (k dostání v kamenných lékárnách). Aplikujte dvakrát denně. Pokud ani po aplikaci těchto přípravků nepocítíte zlepšení, nezbývá než návštěva kožního lékaře.Pokud nevytáhne třísky, tělo si s tím časem poradí, a nejspíš cizorodé částice časem samo vypudí.
Jak vytáhnout trn z ruky : Tříska v prstu
Nejefektivnější způsob, jak vytáhnout třísku nebo trn z kůže, není jehla ani pinzeta. Naplňte sklenici vroucí vodou téměř po okraj a bolavé místo k ní dobře přitlačte. Kůže postupně změkne a trn začne "vylézat" sám.
Jak vyndat třísku bez pinzety
Soda bikarbona
Tentokrát by mohla pomoci vyndat třísku. Z trošky sody a vody udělejte hustou pastu. Tu si pak naneste na postižené místo a přelepte náplastí. Počkejte několik hodin a zkontrolujte, zda se tříska vysunula nahoru.
Jak vytáhnout třísku pomocí jedlé sody : Pro snadné vyndání třísky
Do 1/4 kávové lžičky jedlé sody kápněte trochu vody, aby vznikla hustá pasta. Tuto pastu naneste na obvaz, kterým postižené místo ovážete. Obvaz sundejte po 24 hodinách a třísku vytáhněte pomocí pinzety. Pokud by nešla vyndat ven celá, postup zopakujte.
Nachystáte si lahvičku se širším hrdlem, třeba malou lahvičku od džusu, kterou naplníte horkou vodou asi 1 cm pod okraj (neopařte se!). Pak hrdlo přitlačíte na místo s třískou a chvíli počkáte. Pára v kombinaci s tlakem uvolní kůži a třísku vytlačí z vaší pokožky, i když je hluboko!
rychle, ihned odejít; vytrhnout trn z paty, přen. expr. pomoci z tísně; ♦ dopis nemá hlavu ani patu je nesmyslný, zmatený; být vyšňořen od hlavy k patě celkově, celý; být, jít někomu v patách těsně za ním; expr.
Co s Triskou v noze
Jakmile je tříska, úlomek apod. venku, omyjte místo znovu mýdlem a vodou. Pokud není zranění jen povrchové, tak ránu dezinfikujte a zakryjte náplastí aspoň na den, dokud se nezatáhne.Jedlá soda neutralizuje žaludeční kyseliny a ulevuje od pálení žáhy, poruch trávení a dokonce také od vředových bolestí. Stačí ji smíchat s vodou a popíjet každé dvě hodiny. Pozor ale, abyste to se sodou nepřehnali. Neužívejte víc než 5 lžiček denně.Jedlá soda pomůže odstranit zbytky vlasových produktů jako jsou gely, laky a jiné. Pro krásné a zdravé vlasy je potřeba pečovat io kartáče a hřebeny. Odstraňte mastnotu kartáčů z vlasů v roztoku z čajové lžičky sody rozpuštěné v teplé vodě. Nechte několik minut ponořené, opláchněte a nechte uschnout.
Začít může také úplně nevinnou třískou pod nehtem či zánětem u nehtu po záděře. Pokud pod zaníceným nehtem není hnis, dá se postupně vyléčit i doma. Pomohou studené obklady z řepíku a heřmánku, které zmírní otok a zarudnutí. Následně místo namažte černou mastí na zánět s obsahem ichtamolu.
Co Vycisti jedlá soda : Zvyšuje účinnost praní a působí jako prevence zatuchlé pračky, je také vhodná pro namáčení textilních plen a špinavého prádla. V kuchyni je vhodná k očištění ovoce, zeleniny, čištění spotřebičů, spáleného nádobí a k odstranění pachů z myčky na nádobí, mikrovlnné trouby a lednice.
Co udela soda s octem : Reakcí sody s octem získáme oxid uhličitý, který ze saponátu vytvoří bohatou pěnu.
Jak zesvětlit vlasy sodou
Pro krátké a polodlouhé vlasy bude stačit čtvrt lžičky jedlé sody rozpuštěné v šálku vody. Roztok vmasírujte do vlasů a nechte dvě minuty působit. Potom hlavu opláchněte vodou, ve které jste rozmíchali lžíci jablečného octa.
I na zesvětlení vlasů vám bude fungovat zmiňovaná pasta z vitamínu C. Skvělou alternativou je citronová šťáva, která zesvětlí i tmavé vlasy. Smíchejte ji s vodou v poměru 1:1, aplikujte na vlasy a máte hotovo. Kyselina citronová se aktivuje teplem, proto je dobré jít na sluníčko nebo si vyfénovat hlavu.V takovém případě na dezinfekci použijte známý Betadine či hojivý Bepanthen Plus. Pokud se pod nehtem začne tvořit hnis, pomohou antibiotika na lékařský předpis nebo dokonce chirurgický zákrok spočívající ve strhnutí nehtu.
Jak vypadají nemocné nehty : Zvlněné či rýhovité nehty
Je-li povrch nehtu vlnitý nebo jsou na něm patrné rýhy, může se jednat o časný příznak lupénky nebo zánětlivé artritidy. U lupénky bývají nehty navíc propadlé ve tvaru lžičky, stejně tak u anémie. Příčné rýhy mohou také způsobovat infekce, dna či nadměrná intoxikace organismu.