Jak funguje online check-in na letišti?
Pokud již svůj zavazadlový štítek máte vytištěný (na základě on-line odbavení nebo z odbavení u Self-Service Check-in kiosku), není nutné tisknout nový. Připevněte na zavazadlo štítek, který jste si přinesli. Následně naskenujte čárový kód na štítku a postupujte standardně v procesu samoobslužného odbavení.Po úspěšném provedení online odbavení obdrží cestující potvrzující e-mail obsahující palubní vstupenku. Nemá-li cestující žádné zavazadlo k odbavení, může na jejím základě projít přímo do letištního odletového východu.Využijte online odbavení

Jak dlouho být na letišti před odletem, když jste se odbavili online a nedáváte zavazadla do podpalubí Postačí rezerva cca 1,5 h. Online odbavení se provádí přes aplikaci nebo webové stránky letecké společnosti. K dispozici bývá zpravidla 48 až 24 hodin před plánovaným časem odletu.

Co mám dělat když jsem nestihla online check-in : Co mám dělat Pokud máte s odbavením jakékoli potíže, musíte použít alternativní zařízení, vymazat ze svého web prohlížeče mezipaměť a soubory cookie nebo se ujistit, že máte staženou nejnovější verzi aplikace.

Kdy dostanu palubní lístek

Palubní lístek je dostupný 24 hodin před nástupem do letadla, stačí si ho vytisknout nebo stáhnout do telefonu. Ať tak či onak, je zásadním dokumentem, který vám umožní vstup do letadla.

Jak dlouho před odletem se zavira check-in : Odbavovací přepážka zpravidla otevírá 2 hodiny před plánovaným odletem a zavírá 40 minut před plánovaným odletem. Tento čas se však může lišit u jednotlivých leteckých společností i destinací.

Získat palubní lístek je jednoduché – vydají vám jej buď na check-inu, nebo si jej vytisknete na samoobslužném elektronickém terminálu a nebo si jej (u některých, zpravidla nízkonákladových, společností) vytisknete sami doma při online check-inu.

Online check-in

Check-in můžete provést zdarma v čase 24 hodin až 2 hodiny před odletem.

Jak vypadá elektronická letenka

Letenka v elektronické podobě je v podstatě šestimístný kód složený s čísel a písmen, který prodejce zašle mailem nebo předá vytištěný na papíře. Pod tímto kódem je cestující veden na seznamu cestujících. "Zjednoduší to odbavení. Teoreticky by cestující letenku ani nemusel mít, stačí jenom, aby si pamatoval kód.Online check-in

Check-in můžete provést zdarma v čase 24 hodin až 2 hodiny před odletem. Pokud máte zaplacená a vybraná sedadla, lze se odbavit až 60 dní předem. K odbavení na letišti budete potřebovat palubní vstupenky s QR kódem.Vždycky byste měli cestovat s průkazem totožnosti s fotografií. V některých případech budete potřebovat cestovní pas, v jiných případech může stačit občanský nebo řidičský průkaz. Při online odbavení chtějí letecké společnosti znát číslo vašeho dokladu totožnosti a datum platnosti.

Elektronická zařízení a spotřebiče

Povoleno v příručním zavazadle. V odbaveném zavazadle povoleny pouze bez napájecích baterií. Baterie musí být přepravovány odděleně v příručním zavazadle.

Co se stane kdyz si v letadle Nezapnu rezim letadlo : Pokud jej zapomenete vypnout nebo přepnout do režimu pro provoz v letadle, bude váš telefon soustavně hledat signál. Pilotům se pak ve sluchátkách může ozývat nepříjemný zvuk, jako když máte mobilní telefon blízko rádia a někdo vám začne volat. Záleží přitom na samotném přístroji, typu letadla a také na výšce.

Kam dát nabíječku na telefon v letadle : Pokud je baterie odnímatelná, musí být ze zavazadla vždy vyjmuta a přepravována v kabině letadla. Lithiové baterie, běžné akumulátory pro napájení převážené osobní elektroniky (např. mobilních telefonů, digitálních fotoaparátů) a powerbanky jsou povoleny pouze v příručním zavazadle.

Jak je to s mobilem v letadle

Mobilní telefon v drtivé většině případů vůbec nic nevysílá a jeho přítomnost kdekoliv se nijak neprojevuje. Většinu doby je to jen pasivní radiopřijímač, který poslouchá základnovou stanici, jestli se po něm náhodou neshání. V takovém stavu by tedy v letadle ani nikde jinde vadit neměl.

Klasické a všeobecně známé omezení představují tekutiny. Jakékoliv tekutiny smíte převážet jen v lahvičkách o maximálním objemu 100 ml. Všechny lahvičky musí být pohromadě v průhledném uzavíratelném obalu o maximálním objemu 1 litr. Celkem tedy můžete na palubu s 10 lahvičkami o objemu 100 mililitrů.Všechny léky (které jsou nezbytné během cesty) můžete přepravovat bez omezení objemu a množství balení, vždy je však nutné je nahlásit pracovníkům bezpečnostní kontroly. Vždy doporučujeme mít u sebe předpis od lékaře nebo potvrzení od zdravotnického zařízení, o které vás mohou požádat pracovníci bezpečnostní kontroly.

Co vyndat z příručního zavazadla při kontrole : Při balení příručního zavazadla myslete na to, že na bezpečnostní kontrole z něj budete muset vyjmout větší elektroniku a sáček obsahující tekutiny, aerosoly a gely. Při bezpečnostní kontrole můžete mít prázdnou lahev na nápoje. Po celém letišti máme desítky fontánek s pitnou vodou, kde můžete svoji lahev doplnit.