„Ke špagetám používáme lžíci a vidličku. Lžíci držíme v levé ruce a vidličku v pravé. Etiketa ale také připouští mít pouze vidličku v pravé ruce a jíst špagety jen vidličkou, jak to dělají Italové. “Podle Italů existuje jen jeden správný způsob konzumace špaget, a to pomocí vidličky. A přesně tak jedí špagety ti největší mistři. Na lžíci tedy (pokud možno) zapomeňte, o noži ani nemluvě, protože dlouhé těstoviny se prostě nekrájí. Stejně tak by se nikdy neměly před vařením lámat.Těstoviny by měly být uspořádány uprostřed a mezi těstovinami a okrajem talíře by měla být ponechána mezera několik centimetrů. Díky tomu bude talíř vypadat trochu elegantněji. Na dno položte těstoviny a obložte je omáčkou nebo jinými přísadami.
Jak osolit vodu na špagety : Vařte je vždy ve velkém množství vody – na každých 100 gramů těstovin dejte 1 litr vody. Jakmile voda začne vřít, osolte ji lžičkou soli. Přidejte těstoviny a zakryjte hrnec pokličkou, aby se voda znovu dostala co nejrychleji k varu.
Jak Italové jedí pizzu
Italové u své pravé pizzy příbor neuznávají a říkají, že se má jíst rukama, kdy se začíná od tenkého středu a pokračuje se až ke křupavým okrajům. Tento způsob je nejčastější a nejednoduší. Rukama můžete jíst pizzu téměř všude.
Co snídají Italové : Italové, stejně jako Francouzi a Španělé, mívají velmi lehké snídaně, které obvykle zahrnují kávu, cappuccino nebo horkou čokoládu s různými druhy sladkostí. Čaj a suchary nebo suché sušenky s ovocem jsou platnou a široce používanou alternativou. V Itálii se podle tradice často snídá v baru před odchodem do práce.
Kolik minut těstoviny ke svému změknutí potřebují, je obvykle uvedeno na obale, i tak ale těstoviny průběžně ochutnávejte už dvě tři minutky "před termínem". Hotové jsou ve chvíli, kdy při skousnutí lehce pruží, jakoby odolávají stisku zubů.
Uvaříte je tak, že do vroucí vody v hrnci přidáte lžičku soli a odpovídající množství těstovin. Ty je potřeba vařit po určitou dobu dle návodu tak, aby se nerozvařily nebo nezůstaly tvrdé. Na 100 g těstovin použijte litr vody a kávovou lžičku soli, kterou můžete dle vlastního rozhodnutí i vynechat.
Jak Servirovat Bolonske špagety
Vhoďte špagety do boloňské omáčky, krátce promíchejte a v případě potřeby přidejte trochu vody z těstovin. Podávejte s nastrouhaným sýrem parmigiano reggiano.Průměrně je to 3–10 minut. Ideální je stát celou dobu u hrnce a průběžně ochutnávat, protože čerstvé těstoviny jsou oproti těm sušeným vždy rychleji hotové. Před scezením nalijte do hrnce trochu studené vody a následně těstoviny neproplachujte pod tekoucí vodou.Než těstoviny vložíte do vroucí vody, ujistěte se, že jí máte opravdu dostatek. Mějte na paměti pravidlo, že na každých 100 g těstovin potřebujete 1 litr vody. Dobré je také těstovinám dopřát dostatek prostoru a vařit je ve větším hrnci, aby se rovnoměrně uvařily ze všech stran.
Málo soli ve vodě učiní Váš pokrm planým, příliš mnoho soli nedá vyniknout chuti omáčky. Ideální je poměr 10 g soli na 1 l vody. Opakujme si vždy jako zaklínadlo: Var, sůl, těstoviny.
Co pijí Italové : Široce rozšířené je pití vína a také kávy (samozřejmě italského espressa a z něj odvozených kávových nápojů). Vyhlášená je také pravá italská zmrzlina.
Na co si dát pozor na dovolené v Itálii : Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích. Dejte si pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži.
Co si přivézt z Itálie jídlo
Tím nejlepším, co můžete z Itálie dovézt, je jídlo. Aby taky ne, jste v zemi s jednou nejlepších kuchyní světa. Nic nezkazíte, pokud sáhnete po olivovém oleji, víně, likéru Limoncello, pálence Grappa, zrajících sýrech, sušených rajčatech, olivách, šunkách nebo těstovinách.
Doba vaření čerstvých špaget, raviol nebo třeba makaronů záleží na tloušťce konkrétních těstovin. Průměrně je to 3–10 minut. Ideální je stát celou dobu u hrnce a průběžně ochutnávat, protože čerstvé těstoviny jsou oproti těm sušeným vždy rychleji hotové.Troubu předehřejte na 200 °C. Těstoviny vsypte do zapékací mísy, uhlaďte povrch a posypte je strouhankou a strouhaným parmazánem. Zapečte v troubě dozlatova asi 15–20 minut.
Jak dlouho se vaří Bolonske špagety : Vlijte rajčatový protlak, vše zalijte vodou a na středním ohni vařte asi 2 hodiny. Mezitím v osolené vroucí vodě připravte tagliatelle podle návodu na obalu. Bazalku omyjte, oklepejte z ní vodu a odtrhejte listy. Těstoviny podávejte s boloňskou omáčkou a podle chuti ozdobte bazalkou.