Pokud je přejezd vybaven světelnou signalizací a bliká-li bílé přejezdové světlo, pak je možno jet nejvyšší rychlostí jízdy 50 km/h. Přes železniční přejezd bez světelné signalizace je pak maximální rychlost stanovena na 30 km/h.Obecné pravidlo říká, že řidič může na přejezdu a 50 metrů před ním jet maximální rychlostí 30 km/h. Pouze v případě je-li přejezd vybaven světelným zabezpečovacím zařízením, na kterém bliká přerušované bílé světlo, může řidič na přejezdu a 50 metrů před ním jet maximální rychlostí 50 km/h.Při jízdě přes železniční přejezd musí řidič dodržovat i další pravidla silničního provozu. Na železničním přejezdu nesmí předjíždět další vozidla, otáčet se a couvat. Na železničním přejezdu a ve vzdálenosti 15 metrů před ním a za ním nesmí zastavit a stát.
Jakou rychlostí smí jet řidič motorového vozidla přes železniční přejezd bliká li bílé výstražné světlo : Povolená rychlost v České republice
Na železničním přejezdu a 50 m před ním je maximální povolená rychlost 30 km/h (bliká-li bílé světlo přejezdové signalizace, pak je maximální povolená rychlost 50 km/h).
Jakou maximální rychlostí je dovolené přejíždět železniční přejezd Pokud nesvítí přerušované bílé světlo přejezdového Zabazpečovacího zařízení
Ve vzdálenosti 50 m před železničním přejezdem a při jeho přejíždění smí řidič jet rychlostí nejvýše 30 km/h. Svítí-li přerušované bílé světlo signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení, smí 50 m před železničním přejezdem a při jeho přejíždění jet rychlostí nejvýše 50 km/h.
Kolik se smí jet v obci : Obecně platí, že v obci smí vozidlo jet maximálně rychlostí 50 km/h. Po dálnici nebo silnici pro motorová vozidla, která prochází obcí, je možné jet rychlostí 80 km/h.
Povolená rychlost na železničním přejezdu
Přes železniční přejezd a ve vzdálenosti 50 metrů před ním smí jet řidič maximální rychlostí: 50 km/h, pokud svítí přerušované bílé světlo signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení, 30 km/h v ostatních případech.
Proč se nesmí solit na železnič- ních přejezdech Solit, ale s mírou! Lidský organis- mus se sice bez soli neobejde, ale nadměrný příjem soli vyvo- lává zvýšení krevního tlaku. Člověk si tak může i vážně poškodit zdraví.
Jakou nejvyšší rychlostí smí jet řidič motorového vozidla do 3 5 tuny v obci jede li po dálnici nebo silnici pro motorová vozidla
(3) Řidič motorového vozidla o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg a autobusu smí jet mimo obec rychlostí nejvýše 90 km. h-1; na silnici pro motorová vozidla rychlostí nejvýše 110 km. h-1 a na dálnici rychlostí nejvýše 130 km.Mimo obec smí jet řidič s vozidlem rychlostí nejvýše 90 km/h, na dálnicích a silnicích pro motorová vozidla maximálně rychlostí 130 km/h. Tyto limity mohou být místním dopravním značením sníženy, nikoliv však zvýšeny. Pro vozidla s hmotností nad 3,5 t platí obecný rychlostní limit 80 km/h.Na přejezd se smí vjet až když neblikají červená světla, ty jsou nadřazena závorám. Závory mohou být také rozbité, proto nikdy nevjíždějte na přejezd, pokud blikají výstražná červená světla. Na tomto typu přejezdu buďte velmi opatrní a také dobře poslouchejte.
Mimo obec smí jet řidič s vozidlem rychlostí nejvýše 90 km/h, na dálnicích a silnicích pro motorová vozidla maximálně rychlostí 130 km/h. Tyto limity mohou být místním dopravním značením sníženy, nikoliv však zvýšeny. Pro vozidla s hmotností nad 3,5 t platí obecný rychlostní limit 80 km/h.
Jak rychle může jet autobus : V ČR mohou autobusy podle § 8 odst. 3 zákona o provozu na pozemních komunikacích skutečně 130 km/h. Evropská unie se dušuje, že rychlostní limity si stanovuje každý stát sám. Potud jasno, Když bude takový autobus nejen fakticky, ale i legálně na silnici existovat, může v ČR podle mě s klidem valit po dálnici 130 km/h.
Jakou nejvyšší rychlostí může jet řidič na dálnici : Rychlostní limit pro motorová vozidla s maximální hmotností do 3,5 tuny a pro autobusy mimo město je 90 km/h. Vozidla s hmotností nad 3,5 tuny mohou jet maximálně 80 km/h. Na dálnicích mohou jet motorová vozidla s hmotností do 3,5 tuny a autobusy rychlostí max. 130 km/h, na silnicích pro motorová vozidla max.
Jaká je maximální rychlost mimo obec
Mimo obec smí jet řidič s vozidlem rychlostí nejvýše 90 km/h, na dálnicích a silnicích pro motorová vozidla maximálně rychlostí 130 km/h. Tyto limity mohou být místním dopravním značením sníženy, nikoliv však zvýšeny. Pro vozidla s hmotností nad 3,5 t platí obecný rychlostní limit 80 km/h.
130 km/h, na silnicích pro motorová vozidla max. 110 km/h, ostatní pak max. 80 km/h. Maximální povolená rychlost ve městě je 50 km/h; na dálnicích ve městě 80 km/h.Obecně platí, že v obci smí vozidlo jet maximálně rychlostí 50 km/h. Po dálnici nebo silnici pro motorová vozidla, která prochází obcí, je možné jet rychlostí 80 km/h. To ovšem platí pouze v případě, že místní dopravní značení nepřikazuje rychlost jinou.
Jakou nejvyšší rychlostí smí jet řidič mimo obec : Mimo obec je rychlost nastavena na maximálně 90 kilometrů v hodině a na dálnici nebo silnici pro motorová vozidla, popř. obchvatu smíme jet maximální rychlostí 80 kilometrů za hodinu. Pokud stanovenou rychlost překročíme, pak můžeme očekávat sankci za tento přestupek.