Rukama můžete jíst pizzu téměř všude. Výjimku tvoří luxusní restaurace, kde společenská etiketa doporučuje pizzu (stejně jako kuřecí stehna) jíst příborem. Pizza se má strávníkům podávat horká a rozkrájená na úhledné trojúhelníky od kraje do kraje.Sendvič: Malé sendviče: Jednohubky se dají brát a jíst prsty. Velké sendviče: Pokud nejsou nakrájené na polovinu, měli byste je před zvednutím k ústům nakrájet nožem.Pečte při 200 °C dvacet minut, dokud okraje pizzy nezezlátnou. Upečenou pizzu potřete rajčatovou omáčkou ochucenou solí, oreganem a prolisovaným česnekem, navrch pak dejte sýr, a ještě na několik minut pizzu vraťte do trouby, dokud se sýr nerozteče.
Co si můžu dát na pizzu : A co tedy můžeme na pizzu použít Zelenina: obvyklá jsou nakrájená rajčata, paprika, feferonky, cibule, kukuřice, olivy a špenátové listy. Méně typické je na pizzu naskládat plátky lilku, cukety, nakrájené fazolky, brokolici či dokonce brambor. Houby: použijeme žampiony, ale také hlívu ústřičnou či hříbky.
Jak se jí Neapolska pizza
To znamená, že příprava pravé neapolské pizzy má svá pravidla, včetně toho, jak udělat těsto a jak ho vytvarovat. A pravidla má i její konzumace. Pravou neapolskou pizzu nemůžete nakrájet na dílky a jíst je rukama, jak je zvyklá většina z nás. V neapolském stylu se jí pizza pěkně nožem a vidličkou.
Kde se jí rukama : V Indonésii se jí rukama. Jí se hodně, rychle a bez řečí. Ušpinit si nejen prsty, ale celé dlaně, je pro Indonésany požitek, který zkrátka k dobrému stolování patří.
Chystáme-li se posnídat z široké nabídky pečiva, měli bychom vědět, že není vhodné, je ukusovat. Pečivo se láme na malé kousky, které vkládáme do úst. Je-li na stole společný košík s pečivem, přendáme pečivo na svůj talířek, který bývá po levé ruce (kuvertek).
Na židli seďte rovně a neopírejte se, jen tak budete moci mít lokty podél těla, též se vám bude lépe dýchat, budete sedět hezky vzpřímeně a v neposlední řadě nehrozí pomačkání oděvu, to platí zejména pro pánské sako.
Co se dává jako zaklad na pizzu
Základní suroviny na pizzu
U všech typů Italských pizz se takřka neobejdete bez těchto základních surovin. Olivový olej, Mozzarella, Parmazán, Rajčata, Bazalka. Pojďme hlavní suroviny probrat trochu více do hloubky, protože v kvalitě jednotlivých značek je dost velký rozdíl.Na těsto rozetřeme omáčku (množství podle chuti – já dávám spíš méně, cca 180 ml). Na omáčku nasypeme nastrouhaný sýr a na sýr rozprostřeme salám, šunku. Necháme cca 15 – 20, i 30 minut stát, dokud nebude trouba 45 – 60 minut rozpálená.Po upečení můžete okraje potřít olejem s bylinkami nebo česnekem.
Teprve když vám pizza vychladne a zbude vám malá porce, máte povolení si ji vzít do ruky. Ale ať vás ani nenapadne ji složit, i když to k tomu svádí. Chcete-li „skládanou pizzu“, dejte si rovnou pizzu calzone. A i ta by se prý měla jíst vidličkou a nožem.
Jak si ohřát pizzu : Postup na ohřátí pizzy
Vyhřejte troubu na nejvyšší stupeň co je možné a nechte ji vytopit alespoň půl hodiny i s plechem, na kterém budete ohřívat pizzu. Vložte pizzu do trouby a ohřívejte, dokud se sýr na pizze nerozpustí.
Co se jí rukama : Ani v Česku není jedení rukama podle etikety úplně zapovězeno. Bez instrumentů můžete konzumovat pečivo či bramborové chipsy s dipem. Pokud neumíte zacházet s hůlkami, do ruky můžete vzít i sushi. Milovníci mořský plodů určitě vědí, že rukou se jí také neoloupané krevety a vařené slávky.
Jak spravne jíst tacos
Mexiko: Při tacos na nůž a vidličku nesahejte
Mexická jídla spojuje ostrá chuť a nepraktičnost. Většina z nich se totiž má jíst rukama, jenže v tuzemských restauracích vám třeba právě k tacos dají raději vidličku a nůž.
Neřešte nákladné uniformy šité na míru ani překonané bílé košile s krátkým rukávem, motýlkem a černé kalhoty. Snažte se navodit útulnou rodinnou atmosféru v neformálním stylu Smart Casual & Business Casual. Slaďte personál do týmových barev. Kliďně ať nosí polo trička a džíny.Družičky mohou jít buď před nevěstou případně za nevěstou nesoucí její závoj. Opět se v procesí uplatňuje základní pravidlo: „Žena jde vždy po pravici muže.
Co se nesmi delat v restaurací : Co se nesmí dělat v restauraci Základy etikety stolování v restauraci zakazují pískání, pokřikování, luskání, tleskání. Vždy byste měli sedět v klidu a nikdy byste neměli pokládat lokty na stůl. Neslušné je srkání, mlaskání a smrkání při jídle.