Jak kotvit fasádní vatu?
Fasádní vatu musíme lepit vždy na suchý, pevný a soudržný podklad s rovinatostní odchylkou max. 30mm na 2m lať. Při zateplení doporučuji vatu dobře ochránit od deště. Fasádní vata při styku s vodou rychle ztrácí svou tepelněizolační schopnost a při vysychání ji postupně získává nazpět.Izolační fasádní desky z EPS: dodatečné kotvení se provádí následně po nalepení desek a zatvrdnutí lepicí malty v počtu 2-3 kotev na jednu desku 0,5 m2.. Kotvení se provádí do T spojů, v případě většího počtu kotev na m2 se kotví do T spojů a do plochy desky.Lepidlo na fasádní vatu

  1. Ceresit CT 80 Lepicí a stěrková malta.
  2. Keraflex Maxi S1.
  3. Keraflex šedý
  4. Mapetherm AR2.
  5. Ceresit CT 190 WM Lepicí a stěrková malta.
  6. Basf PCI Multicret Super.
  7. Weber therm klasik lepící a stěrková hmota.
  8. Weber therm elastik lepící a stěrková hmota.

Jakou omítku na minerální vatu : Dle použitého pojiva se používají omítky akrylátové, silikonové, silikátové, nebo silikon-silikátové. Pro minerální izolace doporučujeme silikátovou nebo silikonovou omítku.

Kolik stojí zateplení minerální vatou

Cena zateplení domu za metr čtvereční

Typ zateplení Cena za metr čtvereční izolace
Zateplení pomocí polystyrenu 600 až 1 000 Kč za metr čtvereční
Zateplení minerální izolační vatou 800 až 1 500 Kč za metr čtvereční
Zateplení dřevěným vláknem 800 až 1 200 Kč za metr čtvereční

Čím zateplit fasádu : K zateplení se nejčastěji používá bílý fasádní polystyren (EPS), minerální vlna a šedý polystyren. Všechny tři zařídí skvělou tepelnou izolaci, ale v dalších vlastnostech se liší. Bílý polystyren (EPS) vyniká svou pevností, dobře se s ním pracuje a je ze všech tří variant nejlevnější.

Čím dál častěji se stává první volbou minerální vata. Oproti polystyrenu totiž vyniká svou nehořlavostí. Navíc účinně tlumí hluk, což je v městském prostředí obrovský bonus. Hlavním důvodem, proč u bytových domů zvolit minerální izolaci, je ale požární bezpečnost.

Použijte fasádní vatu s tloušťkou 180 mm. Součinitel prostupu tepla takto zateplené fasády je 0,19 W/m2K. Norma doporučuje hodnotu menší než 0,2 W/m2K u lehkých konstrukcí a 0,25 W/m2K u těžkých konstrukcí.

Jak nejlépe zateplit starý dům

Nejčastěji se používá pěnový polystyren EPS F (fasádní), který nabízí výhodnou cenu a vynikající tepelnou izolaci. Dalším oblíbeným typem izolace je minerální vata, která je vhodná pro zateplování dřevostaveb a konstrukcí ze dřeva.Minerální vata má jinou strukturu než polystyren a vyžaduje tedy i jiné metody řezání, i když některé jsou podobné. Pro řezání minerální vaty existuje speciální nůž s cca 350 mm dlouhou vlnitou čepelí. Nůž se hodí nejen na řezání desek, ale i minerální vaty v rolích.Pro omítání zateplení fasády doporučujeme zvolit tenkovrstvou pastovitou omítku. Dle požadovaných vlastností a cenových možností zvolte akrylátovou, silikátovou, silikonovou nebo speciální omítku. Vyrábí se v různých zrnitostech. Pro použití na zateplení musí být minimální zrnitost 1,5 mm.

Orientační cena za zateplení fasády v roce 2022 se neustále pohybuje. Aktuálně takto: od 950 – 1150 Kč bez DPH za 1 m2 u fasádního polystyrenu. od 1100 – 1500 Kč bez DPH za 1 m2 u minerální vaty s podélným vláknem.

Jak silnou vatu na zateplení : * Běžně se na zateplení fasády používá 140 mm šedého fasádního polystyrenu. * Běžně se na zateplení fasády používá 140 mm minerální vaty. * Běžně se na zateplení fasády používá 140 mm tepelné izolace.

Jakou tloušťku zateplení fasády : Doporučuje se zateplit fasádu alespoň 20 cm a střechu 30 cm izolantu. Tyto tloušťky jsou i podmínkou pro proplacení státní dotace včetně Nové zelené úsporám Light. Vzhledem k rostoucím cenám energií se nicméně vyplatí na fasádu dát až 28 cm a do střechy 40 cm.

Jak zateplit fasádu

K zateplení se nejčastěji používá bílý fasádní polystyren (EPS), minerální vlna a šedý polystyren. Všechny tři zařídí skvělou tepelnou izolaci, ale v dalších vlastnostech se liší. Bílý polystyren (EPS) vyniká svou pevností, dobře se s ním pracuje a je ze všech tří variant nejlevnější.

Rizika spojená se zateplováním domů

Může být poškozen silným nárazem (třeba i dětským míčem), dokonce si zde dělá své dutiny datel (považuje polystyrenové zateplení za útulné místo pro život). A právě i drobné mechanické poškození, každá prasklina vyžaduje bezprostřední opravu.Když už se rozhodnete pro zateplení kamenného domu, je důležité zvolit správný materiál pro izolaci. Krom těch tradičních, jako jsou minerální vata anebo pěnový polystyren, je čím dál populárnější použití polyuretanové pěny. Jedním z druhů této pěny je právě Chytrá pěna. Chytrá pěna přináší několik klíčových výhod.

Čím řezat fasádní vatu : Postup řezání minerální vaty

Vata v rolích, která je pod tlakem slisovaná, se řeže snadněji než vata vybalená z kompresního obalu. Nařezat ji lze pilkou na železo, příp. na dřevo, jednodušší provedení řez nabízí k tomu určený nůž.