Květák nakrájejte na jednotlivé růžičky, vložte do hrnce a umyjte je. Následně květák uvařte v osolené vodě do poloměkka. Uvařený květák sceďte, ochlaďte studenou vodou a nechte okapat. Vychladlé růžičky květáku obalujte nejprve v mouce, pak ve vajíčku, následně ve strouhance.Květák očistíme a rozebereme na jednotlivé růžičky. Větší hrnec silněji osolené vody přivedeme k varu a květák v něm asi 5 minut povaříme. Poté jej scedíme a osušíme. Do tří samostatných misek si dáme mouku, rozšlehané vejce a strouhanku.Pomoci si můžeme velmi snadno právě sáčkem (samozřejmě určeným na potraviny). Prostě do něj nasypeme mouku určenou na obalování, pak přidáme část potravin určených k obalování. Otvor uzavřeme rukou a vše opatrně protřepeme. Mouka se bleskurychle dostane i do špatně dostupných míst.
Co k Obalovanemu květáku : Takto obalený květák smažíme v rozpáleném oleji ze všech stran dozlatova. Podáváme s vařeným bramborem nebo bramborovou kaší, zeleninovým salátem nebo s tatarkou. Poznámky: Při obalování můžeme mouku nebo vejce ochutit různým kořením (např.
Jak se dělá těstíčko na obalování
Vajíčka rozšleháme s mlékem, pak k nim přidáme mouku, strouhaný sýr a špetku soli. Hmotu pořádně promícháme a vložíme na chviličku odpočinout do lednice. Těstíčko je výborné nejen na kuřecí maso, ale i na ryby nebo žampiony.
Jak dlouho péct Obalovany květák : Obalený květák pokládáme na plech vyložený papírem a politý olejem. Růžičky svrchu ještě trochu potřeme olejem a dáme péct do trouby na 200 °C. Pečeme cca 40 minut dozlatova, v polovině pečení květák obrátíme. Podáváme s vařeným bramborem a tatarkou.
Předvařený květák sceďte a nechte vychladnout. Potom ho obalte v trojobalu. V hladké mouce smíchané s mletým kmínem, pak v rozšlehaných vejcích se špetkou soli a nakonec ve strouhance. Takto obalený květák smažte ve vyšší vrstvě rozehřátého oleje ze všech stran dozlatova.
Když obalujete řízky a dojde vám strouhanka
Zachovejte klid a podívejte se do spíže. Určitě tam najdete kukuřičnou strouhanku, sezamové semínko nebo mandlovou mouku. A jestli ani jedno z toho doma nemáte, tak sáhněte po kukuřičných lupínkách, které jsou oblíbené jako lehká snídaně.
Jak udělat křupavé těstíčko
Základní poměr surovin je následující: na 1 menší vejce počítejte 2 lžíce hladké mouky, 2 lžíce solamylu, špetku soli a 1/4 sáčku kypřicího prášku do pečiva. Můžete i připepřit a s trochou vody vše rozmícháte na hustou kaši. V tomto těstíčku pak obalujete jednotlivé kousky masa, ale jen lehce, žádné silné vrstvy.Řízky rovnoměrně obalte v mouce – použijete-li polohrubou nebo hrubou, bude na nich vajíčko lépe držet. Stejně tak bude lépe držet, když do něj (spolu se špetkou soli) zašleháte i pár kapek oleje. Pomoučněné řízky dobře namočte do rozšlehaných vajíček.Růžičky květáku smočíme ve vajíčku a obalíme ve strouhance. V dlaních přimáčkneme a pak obalovací proces ještě jednou zopakujeme. Vyskládáme do horkovzdušné fritézy, aby mezi jednotlivými kousky byla trochu mezírka. Vložíme do fritézy a fritujeme 15 minut při 180 st.
Strouhanku nahradíme ovesnými vločkami, strouhaným bramborem nebo zeleninou. Nejčastěji se používají mleté ovesné vločky. Do masa je přidáme buď předem namočené nebo suché a necháme směs odležet, aby se tekutiny do vloček vsákly.
V čem obalit řízky bez strouhanky : Jak na křupavé řízky krok po kroku
Maso je třeba dosolit a okořenit dle vlastní chuti. Kukuřičné lupínky se v misce rozdrtí na malé kousky. Ideální je tak činit v plátěném pytlíku nebo igelitovém sáčku. Při obalování místo mouky použijete kukuřičný škrob, následovat už bude vejce a rozdrcené kukuřičné lupínky.
Jak udělat křupavé řízky : Maso obalte v trojobalu, zprudka smažte na rozpáleném sádle a řízky vyjměte. Do velkého hrnce vložte tlusté plátky chleba a na něj položte řízky. Pečte přiklopené v troubě na 110 stupňů, 45 minut. Chléb vsákne tuk a řízky budou šťavnaté a křupavé,“ prozrazuje Punčochář.
Jak obalit řízky bez hladke mouky
Místo tradiční hladké zkuste použít polohrubou nebo hrubou, případně ji zcela nahraďte strouhankou. Trojobal strouhanka – vejce – strouhanka je jednou z oblíbených variant, když z nějakého důvodu potřebujeme vynechat mouku. Mnoha strávníkům to však tak zachutná, že napříště už řízky jinak ani nepřipravují.
Nejčastěji do jogurtu nakládáme sušší kuřecí prsní řízky, které nasolíme a opepříme. Připravíme si jogurtovou marinádu s česnekem a kořením, do které maso naložíme a necháme marinovat přes noc. Další den obalujeme ve strouhance a smažíme v rozehřátém tuku dozlatova.Horkovzdušná fritéza má uvnitř topné těleso a ventilátor. Vzduch ohřátý na teplotu od 80 °C do 200 °C díky ventilátoru proudí rovnoměrně uvnitř fritézy a smaží pokrmy svým prouděním. Potraviny se tak smaží rovnoměrně a nepřipalují se. Pro větší křupavost stačí přidat pár kapek oleje.
Co se vaří v horkovzdušné fritéze : Zatímco do klasické fritézy potřebujete litry oleje, abyste si v ní připravili jídlo, horkovzdušná fritéza vám připraví šťavnaté kuřecí nugetky či křupavé smažené hranolky s minimálním množstvím oleje.