Na sloupky připevněte napínací dráty pomocí příchytek na napínací dráty. Rozmotejte roli pletiva a provizorně přeháčkujte na horní napínací drát. Pomocí vázacího drátu připevněte pletivo ke krajovému sloupku obmotáním přes jednotlivá oka. Poté zaháčkujte plot k vrchnímu i spodnímu napínacímu drátu.Přichyťte začátek pletiva k prvnímu sloupku a poté opatrně rozvíjejte roli až ke koncovému sloupku. Horní a spodní napínací dráty uchyťte do napínacích strojků a poté napínací dráty vypněte kleštěmi či klíčem. Zafixujte horní, dolní i středové napínací dráty na průběžných sloupcích pomocí příchytek.Pletivo bez napínacího drátu – napínání pletiva
Nejprve všam musíme na plotový sloupek připevnit napínací ráčny. U pletiva bez nd stačí pouze jedna ráčna na každou oplocovanou stranu. Po napnutí napínacích drátů, je nutné jednotlivé háčky pletiva ručně navěsit na napínací drát.
Jak spojit napínací drát : Napínací drát se uchycuje pomocí napínáků neboli ráčen, které se instalují na sloupky se vzpěrami. Jakmile připevníte napínáky na sloupky, vložíte do něj na počátečním a koncovém sloupku napínací drát a ručně jej co nejvíce vypnete. Přebytečný konec drátu můžete odstřihnout, a pak ještě drát dovypněte.
Jak rozbalit pletivo
Pletivo balené v balení KOMPAKT se vyznačuje snadným rozbalováním. Pletivo stačí položit na zem a taháním za provázky jej pomalu rozvíjet. Odměřte si potřebnou délku pletiva a v potřebném místě pletivo rozpojte vypletením jednoho svislého drátu (drát otáčejte proti směru hodinových ručiček).
Jak Pridelat pletivo na dřevo : Roli pletiva postavte k prvnímu kůlu a pomocí "U" svorek nebo hřebíků jej přichyťte ke kůlu. Je vhodné použít 8-12 "U" svorek nebo hřebíků na jeden kůl. Následně roli pletiva rozvinujte a na každém kůlu pletivo přichyťte pomocí "U" svorek nebo hřebíků (4-8 ks, dle výšky pletiva).
Sloupky plotu by od sebe měly být vzdáleny zhruba 2,5 m. Vykopejte první základovou díru (cca 30 x 30 cm, hloubka se odvíjí podle délky plotového kůlu, mrazuvzdornost při cca 800 mm) a dbejte, aby spodní držák pro napnutí drátu na sloupku plotu byl v namontovaném stavu těsně nad zemí.
U nízkých plotových pletiv, kde doporučujeme instalovat pouze horní a spodní napínací drát, počítejte na jeden plotový úsek 2 kusy napínáků a pro vyšší pletiva, kde je zapotřebí ještě drát střední, 3 kusy plotových napínáků.
Čím natřít pletivo
Pro natření drátěného plotu je nejvhodnější použít váleček. Je to nejrychlejší způsob, který oproti stříkání zároveň šetří barvu i okolní prostředí. S malým štětcem pak jen projděte plot a natřete místa, kam se barva nedostala. Celkem aplikujte dvě až tři vrstvy v rozmezí 4–6 hodin.Pro spojení pletiva postupujeme opačně. Přiložíme volné konce pletiva k sobě a jednou, předem připravenou, volnou šroubovicí drátu otáčením ve směru hodinových ručiček spojíme volné konce pletiva. Po „zašroubování“ celé šroubovice drátu zahneme oba konce drátu do původního tvaru.V uzavřené vytyčené budoucí trase oplocení se připravují díry o průměru od 15 do 23 cm pro sloupky a vzpěry ve vzdálenosti 2,5 až 3m od sebe. Díry musí sahat do nezamrzlé hloubky, a to nejméně 80 cm. Správné ukotvení sloupku v díře zajistí nepříliš řídkým betonem.
Přidat drátěnému plotu pár desítek centimetrů do výšky není jen tak. Jednou z možností je instalovat na něj nástavce, tzv. bavolety, a na ně namontovat ostnatý nebo žiletkový drát či žiletkovou pásku. Výhodou tohoto zvýšení je to, že plot jen tak nepřeleze žádný člověk ani se přes něj nedostane zvíře.
Jak Pridelat Kralici pletivo : Králičí pletivo je poměrně pružné a můžete si ho nastříhat, upravit a pomocí drátů svázat do různých tvarů. V případě, kdy se rozhodnete zpevnit pomocí králičího pletiva izolaci nebo omítku, záleží, jak velkou plochu potřebujete zpevnit.
Jak hluboko zabetonovat sloupek na plot : Hloubka. Betonování by mělo probíhat až do nezámrzné hloubky, jinak hrozí, že přes zimu promrzne zemina kolem betonu. Určitě jste již viděli různě vychýlené nebo nakloněné sloupky. Abyste tomu zabránili, doporučujeme jít do hloubky 80 cm pod terén u standardních zemin, u jílovitých čím hlouběji, tím lépe.
Co dát na plot aby nebylo videt
Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.
Jak hluboko do země je potřeba zabetonovat sloupek Doporučujeme zabetonovat sloupek více jak 50 cm do země (minimálně 40 cm). Ideálně však 60-80 cm, pokud to terén umožní. Betonový kužel by měl mít průměr alespoň 15 cm a hloubku 70 cm.Dřevěný zahradní nábytek, pergolu, altán, dřevěný plot či dřevěná terasová prkna můžete natírat od jara do podzimu. Podmínkou však je, aby se teplota podkladu a jeho okolí pohybovala mezi cca 15 °C až 25 °C. Ideální teplota je okolo 20 °C.
Čím natřít pozinkovaný plot : Pokud se rozhodnete natírat čerstvý pozink doporučuji polymérovou barvu Pegarust. Je to membránová barva, vytváří stabilní vysoce pružný film (až 200% pružnosti). To zabezpečuje dlouhou odolnost i při použití na velkých plochách jako jsou například střechy nebo konstrukce.