Přichyťte začátek pletiva k prvnímu sloupku a poté opatrně rozvíjejte roli až ke koncovému sloupku. Horní a spodní napínací dráty uchyťte do napínacích strojků a poté napínací dráty vypněte kleštěmi či klíčem. Zafixujte horní, dolní i středové napínací dráty na průběžných sloupcích pomocí příchytek.Pletivo bez napínacího drátu – napínání pletiva
Nejprve všam musíme na plotový sloupek připevnit napínací ráčny. U pletiva bez nd stačí pouze jedna ráčna na každou oplocovanou stranu. Po napnutí napínacích drátů, je nutné jednotlivé háčky pletiva ručně navěsit na napínací drát.Do vyvrtaných děr vložíme sloupky a zasypeme suchým betonem. Pomocí vodováhy sloupek vyrovnáme do kolmé polohy a beton upěchujeme. Po vytvrdnutí betonu můžeme na sloupky navrtat příchytky na napínací drát. Vzpěry dáváme do rohů a po každých 25-30 metrech.
Jak upevnit sloupky na plot : Plotové sloupky můžete ukotvit k podkladu dvěma způsoby. Klasikou je vyhloubení děr a následné zabetonování stojných nosnic. Ne na každém povrchu je ale tento způsob možný. Proto existují plotové patky, díky kterým můžete sloupek připevnit i na beton či jiný pevný základ.
Jak daleko od sebe sloupky na plot
Sloupky plotu by od sebe měly být vzdáleny zhruba 2,5 m. Vykopejte první základovou díru (cca 30 x 30 cm, hloubka se odvíjí podle délky plotového kůlu, mrazuvzdornost při cca 800 mm) a dbejte, aby spodní držák pro napnutí drátu na sloupku plotu byl v namontovaném stavu těsně nad zemí.
Jak opravit Pletivovy plot : Jak opravit díru v plotě
Mezi sloupky, kde tato vyboulenina je, můžete natáhnout napínací drát a proplést ho výpletem ve výšce vybouleniny. Pokud je výplet poškozený, pomocí kombinačních kleští a drátu jej opět sdrátujte dohromady. Pokud je díra velká a opravit drátováním nejde, vyměňte celé pole mezi sloupky.
Napínací drát se uchycuje pomocí napínáků neboli ráčen, které se instalují na sloupky se vzpěrami. Jakmile připevníte napínáky na sloupky, vložíte do něj na počátečním a koncovém sloupku napínací drát a ručně jej co nejvíce vypnete. Přebytečný konec drátu můžete odstřihnout, a pak ještě drát dovypněte.
Pro natření drátěného plotu je nejvhodnější použít váleček. Je to nejrychlejší způsob, který oproti stříkání zároveň šetří barvu i okolní prostředí. S malým štětcem pak jen projděte plot a natřete místa, kam se barva nedostala. Celkem aplikujte dvě až tři vrstvy v rozmezí 4–6 hodin.
Jak hluboko zabetonovat sloupek na plot
Hloubka. Betonování by mělo probíhat až do nezámrzné hloubky, jinak hrozí, že přes zimu promrzne zemina kolem betonu. Určitě jste již viděli různě vychýlené nebo nakloněné sloupky. Abyste tomu zabránili, doporučujeme jít do hloubky 80 cm pod terén u standardních zemin, u jílovitých čím hlouběji, tím lépe.Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.Tkaninu se doporučuje vázacími pásky připevnit v rozmezí cca 25 cm po sobě. Stahovací pásky musíte připevnit jak shora, tak i zespoda po celém obvodu plotu, balkonu… Na některých místech je dobré tkaninu připevnit páskou i uprostřed, nedojde tak jejímu prohnutí nebo i odfouknutí.
Pro spojení pletiva postupujeme opačně. Přiložíme volné konce pletiva k sobě a jednou, předem připravenou, volnou šroubovicí drátu otáčením ve směru hodinových ručiček spojíme volné konce pletiva. Po „zašroubování“ celé šroubovice drátu zahneme oba konce drátu do původního tvaru.
Jak rychle natřít plot : Doporučují se 3 vrstvy řidšího nátěru, mezi kterými necháme odstup alespoň 24 hodin. Platí, že syntetické barvy lépe přilnou, s vodo ředitelnými se pro změnu lépe pracuje. Odolnost dřevěného plotu též zvýší úprava latěk shora seříznutím do špičky či oblouku, díky čemuž bude z latěk lépe stékat voda.
Čím natřít pozinkovaný plot : Pokud se rozhodnete natírat čerstvý pozink doporučuji polymérovou barvu Pegarust. Je to membránová barva, vytváří stabilní vysoce pružný film (až 200% pružnosti). To zabezpečuje dlouhou odolnost i při použití na velkých plochách jako jsou například střechy nebo konstrukce.
Kolik zabetonovat sloupek
Doporučujeme zabetonovat sloupek více jak 50 cm do země (minimálně 40 cm). Ideálně však 60-80 cm, pokud to terén umožní. Betonový kužel by měl mít průměr alespoň 15 cm a hloubku 70 cm.
Vhodné je použít levanduli, šalvěj hájní, petrovskie, rozchodník, okrasné trávy… zkrátka to, co se vám líbí. Zajímavé jsou také kombinované výsadby s růžemi, levandulí (lavandula), šalvějí (salvia), kavylem (stipa) a okrasnými česneky (allium).Jako náhrada trávníku se uplatňují třeba i lesní nebo měsíční jahody, ze kterých si během léta přinesete vitaminovou sklizeň. Ve stínu ale budou dobře prospívat i nenáročné bylinky jako česnek medvědí (Allium ursinum) nebo mařinka vonná (Galium odoratum).
Jak upevnit plachtu : Pružná guma a ocelové háčky povolí tak akorát
Vítr dostává větší šanci se do záhybů plachty opřít a poškodit ji nebo alespoň uvolnit z její pozice. Variabilitu použití takové plachty pak nejlépe zajistí její elastické kotvení. Pružná guma v podobě gumového lana v kombinaci s ocelovými háčky je ideální volbou.