Jak narovnat plotový sloupek?
Plotové sloupky postavte za pomoci opěrných latí a dřevěných hranolů. Pak je srovnejte podle vodováhy do svislé polohy. Dodržujte přesné rozestupy mezi jednotlivými prvky pohledových zábran, neboť jejich pozdější oprava již není možná.Přichyťte k prvnímu sloupku a následně jej fixujte pomocí vázacího drátu a příchytek (u klasických sloupků), nebo pomocí kleští a spon (u sloupků s prolisem). Pak už jen stačí pletivo vypnout pomocí krepovacích kleští.Hloubka. Betonování by mělo probíhat až do nezámrzné hloubky, jinak hrozí, že přes zimu promrzne zemina kolem betonu. Určitě jste již viděli různě vychýlené nebo nakloněné sloupky. Abyste tomu zabránili, doporučujeme jít do hloubky 80 cm pod terén u standardních zemin, u jílovitých čím hlouběji, tím lépe.

Jak velkou díru na plotový sloupek : Jak hluboko do země je potřeba zabetonovat sloupek Doporučujeme zabetonovat sloupek více jak 50 cm do země (minimálně 40 cm). Ideálně však 60-80 cm, pokud to terén umožní. Betonový kužel by měl mít průměr alespoň 15 cm a hloubku 70 cm.

Jak narovnat pletivo

pletivo má strojově zapletený napínací drát síla většinou 3,5 mm nahoře a dole. Proto odpadá pracné háčkování pletiva na napínací drát. Napínací drát stačí doplnit pouze doprostřed pletiva a přivázat vázacím drátem. Tím se celý plot zpevní.

Jak hluboko zapustit plotový sloupek : Výška je dána tím, že se plotové sloupky zapouštějí do země v minimální hloubce 50 cm. Dále musíme počítat s několika centimetry v horní části plotového sloupku a několika centimetry mezi zemí a spodní hranou pletiva. V rozích a v horším terénu doporučujeme sloupky zapustit až do zámrazové hloubky – 80 cm.

Plotové sloupky můžete ukotvit k podkladu dvěma způsoby. Klasikou je vyhloubení děr a následné zabetonování stojných nosnic. Ne na každém povrchu je ale tento způsob možný. Proto existují plotové patky, díky kterým můžete sloupek připevnit i na beton či jiný pevný základ.

Základový pas se standardně zhotoví tak, aby nedocházelo k pohybům celé základové konstrukce, to znamená, že musí být v nezámrzné hloubce, min. 600 mm hloubky a 400 mm šířky.

Jak daleko od sebe plotové sloupky

Sloupky plotu by od sebe měly být vzdáleny zhruba 2,5 m. Vykopejte první základovou díru (cca 30 x 30 cm, hloubka se odvíjí podle délky plotového kůlu, mrazuvzdornost při cca 800 mm) a dbejte, aby spodní držák pro napnutí drátu na sloupku plotu byl v namontovaném stavu těsně nad zemí.Podobně jako u montáže zahradního oplocení z klasického čtyřhranného pletiva doporučujeme plot zpevnit pomocí šikmých vzpěr. Pro zavzpěrování sloupků v zátěžových bodech můžete využít kulaté vzpěry CLIP s průměrem 38 mm, které dodáváme včetně kompletní koncovky pro uchycení vzpěry ke sloupku.Plotové sloupky můžete ukotvit k podkladu dvěma způsoby. Klasikou je vyhloubení děr a následné zabetonování stojných nosnic. Ne na každém povrchu je ale tento způsob možný. Proto existují plotové patky, díky kterým můžete sloupek připevnit i na beton či jiný pevný základ.

Plotové sloupky můžete ukotvit k podkladu dvěma způsoby. Klasikou je vyhloubení děr a následné zabetonování stojných nosnic. Ne na každém povrchu je ale tento způsob možný. Proto existují plotové patky, díky kterým můžete sloupek připevnit i na beton či jiný pevný základ.

Jak nastavit plotový sloupek : Vzpěry musí být umístěny vždy tak, aby působily proti tahu pletiva. Vzpěry by ke sloupku měly být přichyceny vždy v horní třetině nadzemní výšky sloupku a se sloupkem by v ideálním případě měly svírat úhel 45°. Délka vzpěr je vždy přibližně stejná jako délka sloupku, ke kterému vzpěru dáváme.

Jak hluboko musí být základy : V mírném podnebním pásu, kam spadá i Česká republika, je nezámrzná hloubka stanovena na 80 až 140 centimetrů. Přesnější číslo nám určí složení substrátu. Hloubka 80 cm obvykle postačí u běžných hlinitopísčitých a písčitohlinitých půd, v případě jílovitohlinitých půd musíme jít do hloubky zhruba jednoho metru.

Proč betonovat do nezámrzné hloubky

nezámrzné hloubce. Pokud by zemina pod vaší stavbou zamrzala, mohlo by tím docházet k jejímu posunu, a tím i k narušení statiky a deformacím stavby.

Podobně jako u montáže zahradního oplocení z klasického čtyřhranného pletiva doporučujeme plot zpevnit pomocí šikmých vzpěr. Pro zavzpěrování sloupků v zátěžových bodech můžete využít kulaté vzpěry CLIP s průměrem 38 mm, které dodáváme včetně kompletní koncovky pro uchycení vzpěry ke sloupku.Zemní vrut se jednoduše zašroubuje do země a to bez použití mechanizace. Zemní vrut, jak jeho název napovídá, je velký dutý šroub, který se montuje přímo do země. Montáž lze přirovnat k zašroubování klasického vrutu do dřeva. Na trhu je spoustu různých typů a druhů zemních vrutů.

Jak hluboko se kopou základy : V mírném podnebním pásu, kam spadá i Česká republika, je nezámrzná hloubka stanovena na 80 až 140 centimetrů. Přesnější číslo nám určí složení substrátu. Hloubka 80 cm obvykle postačí u běžných hlinitopísčitých a písčitohlinitých půd, v případě jílovitohlinitých půd musíme jít do hloubky zhruba jednoho metru.