Jak nejlepe zakryt bazén?
Na zakrytí nadzemního bazénu mezi koupáním můžete použít běžnou plachtu, kterou seženete za pár korun v hobbymarketu. Svůj účel splní a uspokojí ty, kterým stačí nafukovací nebo skládací bazén. Na trhu seženete i vylepšené plachty, takzvané solární. Bublinková struktura urychluje ohřev vody v bazénu.Žádná dezinfekce

Pokud do vody v bazénu neaplikujete žádnou dezinfekční látku, může se z vody stát ideální prostředí pro množení bakterií, řas a jiných mikroorganismů, které mají na svědomí bílou vodu v bazénu nebo v krajním případě zelené řasy. Abyste vodu v bazénu projasnili, přidávejte do ní chlor.Aplikujte vločkovač k odstranění kalné vody v bazénu

I přesto, že chlor šok a filtrace svou službu splní, použijte do bazénové vody i vločkovač, který dokonale odstraní zakalenou vodu v bazénu. Písková filtrace dokáže odstranit pouze částice, které jsou větší než 15 mikronů. Ty menší vytváří kalnou vodu v bazénu.

Jak levně zastřešit bazén : Solární bublinková plachta je levná, ale může se protrhnout

Solární bublinková fólie pomůže vám udržet teplejší vodu v bazénu a částečně brání tomu, aby do bazénu padaly nečistoty – déšť, květy, listí nebo hmyz. Když však do ní spadne dítě, fólie ho neunese.

Jak zakryt bazén

Nejpohodlnějšími bazénovými kryty jsou bazénové rolety. Účinně chrání vodu v bazénu před znečištěním ze vzduchu. Rolety jsou velmi odolné, takže umožňují pohyb na zastřešené ploše. Rolety snižují ztrátu teploty vody a zabraňují její odpařování.

Co dát kolem kulatého bazénu : Bez bazénového lemu ani ránu. Jako bazénový lem se označuje dlažba okolo zapuštěného bazénu, která se používá k ohraničení a překrytí jeho horního okraje. Nejenže zakrývá případné nerovnosti, ale slouží také jako bariéra proti vylévání vody z bazénu i jeho znečišťování z okolního prostředí.

Při absenci dezinfekční látky se voda velmi rychle kazí, tím vzniká ideální prostředí pro mikroorganismy, řasy a bakterie, které způsobují zakalení vody. K likvidaci řas, bakterií a mikroorganismů použijeme chlor šok nebo oxi šok podle typu používané dezinfekce.

Přestože se voda z bazénu vypařuje a je potřeba jí doplňovat, sůl se nevypařuje. Proto tedy pokud jednou dosáhnete správné hladiny soli v bazénu a vodu z bazénu nevylijete, sůl již není potřeba doplňovat. Pokud se voda vypaří, doplňte ji a hladina soli zůstane stále stejná.

Jak odstranit usazeniny v bazénu

Nejčastěji se na stěnách bazénu usazuje vodní kámen. Na prvotní očištění stěn a dna bazénu doporučujeme použít Spray Cleaner nebo Aquamar Clear Gel. Zároveň tak zabráníte tvorbě bakterií. Naneste přípravek na stěnu bazénu, nechte 15 minut působit a poté důkladně smyjte vodou.Ruční vysávání – Na teleskopickou tyč si nasaďte vysávací hlavici a do ní zapojte hadici na vysávání. Tento celek ponořte do bazénu s vysávací hlavicí na dno a druhý konec hadice si nechte u sebe. Nyní svisle dolů postupně ponořujte hadici do vody tak, aby byla celá zevnitř zaplavena až po konec.Nejpohodlnějšími bazénovými kryty jsou bazénové rolety. Účinně chrání vodu v bazénu před znečištěním ze vzduchu. Rolety jsou velmi odolné, takže umožňují pohyb na zastřešené ploše. Rolety snižují ztrátu teploty vody a zabraňují její odpařování.

Pro obsypy bazénů je vhodné použít materiál Liapor frakce 4-8 /350, který lze zakoupit v balení po 50 l přes e-shop obchod.liapor.cz. Liapor lze dodat ale i ve větším balení – ve velkoobjemových vacích o objemu 1 000 l, případně volně ložený.

Jak zalepit dno bazénu : Doporučujeme použít lepidlo na bázi polyuretanového (PU) kaučuku, které je transparentní a použitý kaučuk nejvyšší kvality je velice pružný a odolný vodě a změnám teplot např. BISON VINYL PLASTIC nebo UHU Weich PVC. Některá lepidla již obsahují průhlednou, dostatečně silnou záplatu z měkčeného PVC.

Jak nafouknout bazén : Nasajte vzduch do plastového sáčku a poté jej umístěte kolem ventilu bazénu tak, aby k němu těsně přiléhal. Pomalu stlačte pytel (můžete to udělat pomocí vlastní tělesné hmotnosti), dokud nedosáhnete požadované míry nafouknutí (tuto akci opakujte tolikrát, kolikrát je třeba, nezapomeňte pokaždé zavřít ventil).

Co vysadit kolem bazénu

Co vysadit kolem bazénu

  • Oleandr (Nerium oleander)
  • Juka (Yucca filamentosa)
  • Lantana měňavá (Lantana camara)
  • Tavolník japonský (Spiraea japonica)
  • Levandule lékařská (Lavandula angustifolia)
  • Šanta (Nepeta 'PURRSIAN BLUE')
  • Cedr (Cedrus atlantica ,Glauca Pendula‛)


Pokud se rozhlédnete po českých zahradách, nejčastěji kolem bazénu narazíte na tyto druhy materiálů:

  1. Přírodní či umělý kámen.
  2. Zámková dlažba z betonu.
  3. Kamenné koberce.
  4. Umělá prkna (WPC)
  5. Dřevěné palubky.

Jak se zbavit znečištění

  1. Zkontrolujte hodnotu pH a koncentraci volného chlóru, popřípadě peroxidu, testerem.
  2. Přidejte algicidní přípravek proti tvorbě řas Marimex Stop Řasám.
  3. Přidejte šokový přípravek proti řasám Chlor Šok.
  4. Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.
  5. Okartáčujte stěny a dno od řas.
  6. Nepřetržitě filtrujte.

Proč zakrývat bazén : Proč vůbec zakrýt Zakrytí bazénu slouží nejen k tomu, abyste neměli bazén plný listí nebo jiných nečistot, ale při teplém počasí výrazně omezí i ztráty vody způsobené odpařováním. Krom toho si voda v bazénu déle uchová svou teplotu. V zimě potom chrání před sněhem a mrazem.