K odstraňování se používá plamen benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen nahřeje nátěr, který měkne nebo se přímo rozloží. Změklý nahřátý lak velice jednoduše odstraníte starou štětkou nebo malířskou škrabkou. Se zbytky seškvařeného nátěru pak skoncujete broušením papírem nebo pemzou.pro odstranění nátěrů i z betonu můžete použít odstraňovače starých nátěrů jako je např. p8212. výhodou tohoto odstraňovače je skutečnost, že neobsahuje parafin, "nezamastí" podklad a zbytky narušeného nátěru a odstraňovače lze umýt vodou se saponátem.Použíjte přípravek Owatrol DSP 800, nebo Owatrol DILUNETT, který je silným a vodou omyvatelným odstraňovačem barev. Jedinou aplikací odstraníte z povrchu kovu až 8 vrstev starých nátěrů jakékoliv olejové barvy, barvy na alkydové bázi.
Jak odstranit starou fasádní barvu : Jednoduchý pracovní postup
- Nanést odstraňovač barev a nechat působit.
- Silné vrstvy rozvolněné barvy nebo nástřiku odstranit z povrchu seškrábnutím ostrou špachtlí nebo stěrkou.
- Na zbytky barev, pryskyřičných omítek nebo nástřiků opět nanést vrstvu odstraňovače barev.
- Vypláchnout horkou tlakovou vodou.
Jak odstranit starou barvu z topení
Můžeme použít kvalitní ocelový kartáč, případně odstraňovač starých nátěrů, na odmaštění pak například odmašťovač eternal. Při nátěrech těles teplovodního topení je potřeba použít speciální barvy k tomu určené, které při vyšších teplotách nežloutnou.
Jak odstranit zaschlou barvu : Stačí vědět, že zaschlý akryl rozpustíte například alkoholem, klidně i lakem na vlasy. Skvrnu od akrylových barev zakapejte alkoholem, nechte proschnout a pak vyperte v ruce pod tekoucí vodou a posléze ještě v pračce.
Odstranění barvy pomocí tepla
Tepelné metody jsou účinné při odstraňování starých vrstev barvy. K tomu můžete použít horkovzdušnou pistoli, která změkčuje barvu a umožňuje její snadné seškrabání. Při práci s horkovzdušnou pistolí buďte opatrní, abyste nepoškodili podlahu nebo nezpůsobili požár.
Beton na podlaze můžete rozpustit pomocí kyseliny, například octa. Buďte však opatrní u vápenatých druhů kamene, jako je například mramor. Pozor také na silikonové spárovací hmoty, které by mohl ocet poškodit. Na skvrny od cementu a zbytky malty nejlépe funguje roztok z části octa a části teplé vody.
Jak odstranit permanentni barvu
Jednoduše smíchejte šampon proti lupům a jedlou sodu ve stejném poměru, vzniklou směs vmasírujte do mokrých vlasů a nechte působit několik minut. Pak vlasy důkladně opláchněte a zkontrolujte výsledek. V případě potřeby můžete tento postup zopakovat i vícekrát.Staré barvy už není možné používat ani je darovat, ale musí být zlikvidovány na sběrném místě nebezpečných odpadů ve vzduchotěsném obalu nebo při následující sbírce, které pořádají obce a města zhruba jednou až dvakrát za rok. Do té doby je nutné barvu skladovat v obalu bez přístupu vzduchu a mimo dosah dětí.Odstranění nesoudržných vrstev
- Nesoudržné nátěry a velké vrstvy nátěrů se nejdříve odstraní mechanicky.
- Rozrušený a změklý nátěr se seškrábne špachtlí a poté se plocha opláchne tlakovou vodou.
- Při odstraňování organických nátěrů (i omítek) se plocha hustě natře odstraňovačem starých nátěrů a omítek.
někde jde použít zvenku těsnící páska (specifická, někdy se jí říká instalatérská), někdy je potřeba doplnit do topného média něco, co tu díru zacpe zevnitř (např. BCG, ale krátkodobě funguje i například obyčejný puding).
Jak natřít staré topení : Barva na radiátory ve spreji je odolná vůči vysokým teplotám, nežloutne a neloupe se. Topení nejdřív očistěte a dle potřeby přebruste brusným papírem. Poté zakryjte plochy za topením i okolo něj, aby se barva nedostala na nechtěná místa. Pak už stačí sprej pouze protřepat a nastříkat na radiátor.
Jak dostat ze zdi starou barvu : Osvědčeným způsobem, jak odstranit starou barvu ze zdi, je špachtle. Jedná se však opravdu o pracný a zdlouhavý způsob odstranění barvy. Manuální odstranění barvy ze stěny si můžete trochu usnadnit, pokud ji vyměníte za speciální škrabku na omítku, kterou běžně koupíte ve stavebninách a podobných prodejnách.
Jak vycistit Zasly beton
Pokud nejsou betonové povrchy nijak extra znečištěné, plně si při jejich údržbě vystačíte s běžným měkkým kartáčem a vodou s čisticím prostředkem na bázi mýdla (nepoužívejte prostředky na mytí nádobí ani přípravky obsahující kyseliny!).
Nejprve doporučujeme použít obyčejný rýžový kartáč spolu s obyčejným kuchyňským octem, což je bezpečný čistící prostředek i pro beton (adekvátně nižší účinnosti). Pokud by jeho i opakované použití nebylo ani částečně úspěšné, pak lze použít specializované čističe na betonové povrchy.Pro šetrnější vymytí barvy z vlasů vyzkoušejte místo klasického šamponu šampon proti lupům. Ten má sám o sobě výraznější a silnější složení, takže nevhodnou barvu vymyje rychleji než klasický šampon. Výsledek můžete ještě podpořit přimícháním jedlé sody.
Jak se vrátit ke své původní barvě : Pokud chcete proces urychlit, můžete si vlasy nechat každých 8 týdnů o několik tónů ztmavit a dostat se tak blíže k vašemu přirozenému odstínu, dokud všechna původní barva nezmizí. Prvním krokem je opět nechat vlasy odrůstat několik měsíců nebo alespoň do té doby, dokud neuvidíte přirozenou barvu vašich loken.