Aby sprchová hlavice zase sprchovala
K jejímu vyčištění vám pomůže opět ocet, který je třeba zahřát přibližně na 40 °C, nalít do velkého hrnce či kýble a hlavici do něj alespoň na půl hodiny ponořte (ideální je odšroubovat ji). Pokud je sprchová hlavice extrémně zanesená, nechte ocet působit přes noc.Ocet
- Odmontujte sprchovou hlavici od hadice.
- Naplňte umyvadlo nebo kbelík vodou a přidejte přibližně 100 ml octa.
- Sprchovou hlavici zcela ponořte a nechte ji v roztoku namočenou 24 hodin.
- Sprchovou hlavici řádně opláchněte vodou. Než ji nasadíte zpět, osušte ji.
Domácí roztoky: Ocet je přírodní kyselina, která je skvělá na odstraňování vodního kamene. Můžete smíchat roztok z rovných dílů vody a bílého octa, postříkat tím postižené oblasti a nechat působit 15 až 30 minut, než otřete a opláchnete.
Jak odstranit velkou vrstvu vodního kamene : Jak odstranit vodní kámen – ocet a citron
- Nalijte trochu vody do konvice a přidejte kyselinu citrónovou (nebo klidně i šťávu z citronu)
- Vodu v konvici protřepejte a nechte hodinu působit.
- Vypláchněte a podle potřeby opakujte.
Jak vyčistit sprchový kout babské rady
Vyzkoušejte citron, ocet nebo sodu
Celý sprchový kout umyjte tak, že na houbičku nastříkáte koncentrát z citronové šťávy a potřete jím sklo. Nechte chvíli působit a následně na houbičku naneste pastu ze sody. Vyčistěte mapy a zašedlá místa. Zbytek pasty rozetřete po skle a opět počkejte.
Jak vyčistit sprchovou hlavici kyselinou citronovou : Kyselina citronová je skvělou desinfekcí a též bojovníkem s vodním kamenem. Je skvělá na denní ošetření. Připravte si ji do rozprašovače a použijte ji jak na sprchovou hlavici, tak třeba na skleněnou zástěnu. Poté co na ni směs nastříkáte, otřete povrchy hadříkem dosucha.
Jemnost vítězí: jak vyčistit sprchový kout bez chemie
K běžné očistě obvykle stačí octový roztok. V poměru 1:3 (ocet: vlažná voda) jej namíchejte do nádoby s rozprašovačem a naneste na povrchy. Ocet nechte působit 10–15 minut. Pak opláchněte a povrchy vyleštěte.
Jedlá soda – stačí vytvořit směs jedlé sody s teplou vodou a nanést ji na baterii. Poté nechte alespoň 30 minut působit. Pokud je kohoutek více znečištěný, může trvat i hodinu až dvě, než začne soda fungovat. Což pro vás nemusí být nejlepší řešení, pokud spěcháte.
Jak vycistit sprchovy kout octem
Jemnost vítězí: jak vyčistit sprchový kout bez chemie
V poměru 1:3 (ocet: vlažná voda) jej namíchejte do nádoby s rozprašovačem a naneste na povrchy. Ocet nechte působit 10–15 minut.- Při odstraňování vodního kamene na kohoutcích a sprchových hlavách je doporučeno ocet nechat působit přes noc. – Pokud chcete vyčistit mikrovlnnou troubu, stačí zmíchat ve vodě lžíci octa a zapnout na několik minut. Páry octa uvolní usazené nečistoty a poté stačí jen otřít hadříkem.Existuje několik ověřených způsobů, jak s vodním kamenem zatočit. Velmi účinné jsou speciální chemické čističe, které jej zcela rozpustí. Další cestou, na kterou nedaly dopustit už naše babičky, je kombinace octa a kyseliny citronové. Stačí s ní obklady, nádobí nebo spotřebiče umýt nebo vyvařit a budou znovu jako nové.
Sprchový kout, umyvadlo nebo vana můžou být snadno vyčištěny pomocí jedlé sody. Stačí ji nasypat na povrch, který chcete vyčistit, přidat trochu vody, aby vznikla pasta a poté utřít houbou.
Jak vycistit Stary sprchovy kout : V poměru 1:3 (ocet: vlažná voda) jej namíchejte do nádoby s rozprašovačem a naneste na místa, která chcete očistit. Takovýto roztok nechte působit asi 10-15 minut a poté opláchněte a povrchy vyleštěte. Jestliže je vodní kámen již většího rázu, pomůže jedlá soda.
Jak vyčistit bílým octem sprchový kout : Jemnost vítězí: jak vyčistit sprchový kout bez chemie
K běžné očistě obvykle stačí octový roztok. V poměru 1:3 (ocet: vlažná voda) jej namíchejte do nádoby s rozprašovačem a naneste na povrchy. Ocet nechte působit 10–15 minut. Pak opláchněte a povrchy vyleštěte.
Jak dlouho nechat pusobit ocet
Na vlasy mastnější lze 1 lžíci octa přidat, na vlasy sušší dát o 1 lžíci méně. Po použití nechte směs působit 5 až 10 minut a poté vlasy rychle propláchněte vlažnou vodou.
Na co nepoužívat bílý ocet
- Kámen a mramor: Bílý ocet obsahuje kyselinu, která může poškodit kameninu a mramor.
- Dřevo: Bílý ocet může odstranit voskovou nebo olejovou úpravu dřeva, což může vést k poškození povrchu.
- Elektronika: Elektronická zařízení a bílý ocet nejsou dobrá kombinace.
Pojďme se tedy podívat na několik tipů, triků a rad, jak jedlou sodu, kyselinu citronovou a bílý ocet co nejlépe využít při úklidu.
- Odstranění mastnoty a špíny z trouby.
- Čištění koberců a čalounění
- Čištění odpadů a odstraňování zápachu.
- Odstraňování skvrn z nádobí
Co rozpouští ocet : Ocet je v podstatě zázračné čistidlo, které se vyplatí mít po ruce každý den. Nejen, že má antibakteriální účinky, ale rozpouští tuky, likviduje mastné zbytky jídla i vodní kámen a pohlcuje pachy.