K omytí můžete použít speciální přípravky na čištění nebo různé roztoky jako třeba lžíci octa na litr vody. Poté celý kus nábytku přetřete mýdlovou nebo saponátovou vodou, pořádně otřete a nechte vyvětrat. Máte-li po ruce levandulový olej, smíchejte ho s vodou a umístěte dovnitř. Nábytek se krásně provoní.Starým ručníkem odsajte co nejvíce kočičí moči, a až budete hotovi, vyhoďte ho. Na postižené místo nasypte jedlou sodu a nechte asi deset minut působit. Na jedlou sodu nalijte ocet a nechte několik sekund šumět, pak kapalinu odsajte čistým hadříkem. Jakmile plocha vypadá čistě, je čas odstranit zápach.Oblíbená je zejména levandule, meduňka nebo rozmarýn. Můžete si je vypěstovat sami, nebo za pár korun pořiďte nasušené balení. Dobrá praxe je zabalit byliny do pytlíků a rozmístit je po bytě – třeba k botníku nebo do ložnice (zejména levandule má blahodárné účinky pro dobrý spánek).
Jak se zbavit zápachu z dřezu : Typickým případem je jedlá soda. Nasypte větší pytlík jedlé sody (s trochou vody) do odpadu, nechte působit. Do vroucí vody (alespoň 1 litr) přidejte 150 ml octa a odpad propláchněte. Několikrát opakujte.
Jak vyvětrat Zatuchlinu
Kromě starého známého větrání vyzkoušejte misku s octem, který je známý svou schopností pohlcovat pachy, popřípadě levandulový olej (postačí několik kapek), který po smíchání s vodou umístěte do skříně a nechte ho, ať skříň krásně provoní.
Jak na zapáchající prádlo : Dejte zatuchlé prádlo do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Je dobré nechat ji působit přes noc, ale pokud nemáte čas, může stačit i několik hodin. Jakmile prádlo vytáhnete, oprašte ho a dejte vyprat. Klidně do praní přidejte kypřící prášek nebo ocet dle výše zmíněných návodů a můžete dosáhnout silnějšího účinku.
Ocet a jedlá soda jsou produkty, které by neměly chybět v žádné domácnosti, která dbá na čistotu. Zejména pokud máte co do činění s domácími zvířaty. Směs octa a sody je nejlepším způsobem, jak se vypořádat s odolnou špínou v koupelně, ale je to také účinný neutralizátor kočičí moči.
Kromě starého známého větrání vyzkoušejte misku s octem, který je známý svou schopností pohlcovat pachy, popřípadě levandulový olej (postačí několik kapek), který po smíchání s vodou umístěte do skříně a nechte ho, ať skříň krásně provoní.
Co nejlépe pohlcuje pachy
Mezi další účinné pohlcovače pachu patří i ocet, mletá káva, kuchyňská sůl a jedlá soda. K absorbovaní nepříjemného zápachu dobře slouží i aktivní uhlí, které navíc účinně zbavuje úložné prostory plísní.Potřete spálené místo pastou z jedlé sody a octa nebo Coca-Coly. Nechte 6 hodin působit a poté umyjte. Pokud spálenina stále drží, posypejte místo jedlou sodou, nalijte vodu a 20 minut zahřívejte. Nechte vychladnout a umyjte.K odstranění nepříjemného dechu mohou pomoci ústní vody, ústní spreje, kvalitní žvýkačky nebo pastilky bez cukru. Nepodceňujte pitný režim, ideální je čistá voda, aby byla ústní sliznice dostatečně hydratovaná a tvořil se dostatek slin. I v tomto mohou pomoci žvýkačky nebo pastilky bez cukru.
Kypřící prášek odstraňuje zatuchlý zápach z prádla a navíc ho osvěží a rozjasní. Soda – dobře pohlcuje pachy také soda. Dejte zatuchlé prádlo do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Je dobré nechat ji působit přes noc, ale pokud nemáte čas, může stačit i několik hodin.
Jak odstranit pach z prádla : Kypřící prášek odstraňuje zatuchlý zápach z prádla a navíc ho osvěží a rozjasní. Soda – dobře pohlcuje pachy také soda. Dejte zatuchlé prádlo do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Je dobré nechat ji působit přes noc, ale pokud nemáte čas, může stačit i několik hodin.
Proč prádlo po vyprání smrdí : Vytváříš tak ideální prostředí pro množení bakterií v pračce. Bakterie z našeho těla (pot, kůže a maz a další "laskominy" i zbytky potravin) se přenesou na prádlo a mohou pak ulpět na stěnách pračky. Pokud mají bakterie ideální prostředí (teplota blízká teplotě lidského těla), pak se množí a smrdí!
Co je nejlepší na močový měchýř
Dodržujte pravidelný pitný režim – pijte především čistou pramenitou vodu. Uvolněte se při bylinné antistresové koupeli, do níž přidejte mořskou sůl, případně také sušenou kopřivu či přesličku. Dopřejte si reflexní masáž nohou. V případě zánětu močového měchýře může být nápomocný čaj z lichořešnice.
Léčba hyperaktivního močového měchýře je možná, některé potíže lze napravit cvičením, Kegelovými cviky na podporu svalů pánevního dna. Při těchto potížích je vhodné vyhýbat se velmi horkým nebo kyselým jídlům, kofeinu, alkoholu či sladkým nápojům. Ty dokážou příznaky značně zhoršit.Smíchejte ocet s vodou v poměru 1 : 1 a vzniklým roztokem můžete otřít téměř jakýkoliv povrch v interiéru, který do sebe pach kouře nasákl. Místo vody můžete ve stejném poměru využít i olivový olej a směs použít na dřevěné povrchy.
Co dělat když smrdí z pusy : K odstranění nepříjemného dechu mohou pomoci ústní vody, ústní spreje, kvalitní žvýkačky nebo pastilky bez cukru. Nepodceňujte pitný režim, ideální je čistá voda, aby byla ústní sliznice dostatečně hydratovaná a tvořil se dostatek slin. I v tomto mohou pomoci žvýkačky nebo pastilky bez cukru.