Jak ošetřit pozink?
Pokud se rozhodnete natírat čerstvý pozink doporučuji polymérovou barvu Pegarust. Je to membránová barva, vytváří stabilní vysoce pružný film (až 200% pružnosti). To zabezpečuje dlouhou odolnost i při použití na velkých plochách jako jsou například střechy nebo konstrukce.Pozinkování zajišťuje životnost pletiva nejméně 20 až 40 let v náročných oblastech průmyslové sféry a 50-100 let v běžném využití. Ocelový drát je chráněn zinkováním hned třikrát. Zinkový povlak koroduje ve srovnání s ocelí velmi pomalu a stejnoměrně, proto lze životnost tohoto materiálu velmi dobře predikovat.Vhodnými nátěrovými hmotami na pozinkovaný plech jsou jednovrstvé barvy S2810 Hostagrund 2v1 na pozink (velmi kvalitní), S2141 Fest-B nebo základní barva S2003 Formex + vrchní email U2029 Industrol profi, S2014 Industrol na konstrukce a pod.

Jak ošetřit pozinkovaný plech : Čerstvé lesklé nezoxidované pozinkované plechy je třeba ponechat pro zaručení přilnavosti základní barvy k plechu po určitou dobu bez nátěru. Jinak se doporučuje použít speciální základní barvy deklarované výrobcem na čerstvý pozinkovaný plech. Při obnově povrchu je možné starý nátěr, který se neodlupuje, ponechat.

Jak Zoxidovat pozink

Re: zváranie pozinku

Zinek se při cca 800 – 900 st C vypařuje a reaguje s kyslíkem ve vzduchu na oxid zinečnatý ZnO. Takže při svařování pozinku jde veškerý zinek centimetry daleko od svaru za vzniku bílého kouře do vzduchu nahoru.

Čím odmastit kov před nátěrem : 7. Čím před nátěrem odmastit kov Jako univerzální odmašťovač můžete použít odmašťovač pro lakýrnické práce (náš UNidegreaser) nebo benzínový čistič nebo líh. Pro kovy, které nejsou opatřeny nátěrem, můžete vybrat aceton nebo nitroředidlo C6000.

Pokud se však objevují trhlinky či praskliny, je nutné stávající nátěr odstranit chemicky – ODSTRAŇOVAČEM STARÝCH NÁTĚRŮ nebo horkovzdušnou pistolí za pomocí špachtle. Efektní nátěr je ve výsledku elastický, se schopností sledovat rozpínavost plechů v závislosti na tepelných změnách prostředí – mráz vs horko.

Pro dělení výše zmiňovaných materiálů se nejlépe hodí klasické klempířské nůžky nebo nůžky elektrické. Dělit takto můžete plechy lakované i pozinkované, rovný materiál, trapéz i takzvaný taškoplech. Nejrychlejší je práce s elektrickými nůžkami – i tady ale pozor na zrak, vždy mějte na očích ochranné brýle.

Čím natřít starou plechovou střechu

Polyuretanové barvy jsou již dost vhodným řešením pro nátěr střechy. Střecha opatřena polyuretanovou barvu má podstatně delší životnost a udrží si lesk, než při nátěru syntetickou barvou.Uhlíkatá ocel, nerezová ocel, hliník, mosaz, pozink a další kovy lze bez problému řezat na laseru. Klíčový je dostatečný výkon a kvalitní pracovní hlava, které usměrňuje výkon zdroj na opravdu malý prostor. Tam se generuje obrovské teplo a dochází k termickému dělení materiálu.mechanicky rotačním drátěným kartáčem. na případné zbytky koroze lze použít bezoplachový odrezovač. z našeho sortimentu jsou pro pozinkovaný plech určené a vhodné jednovrstvé barvy, velmi kvalitní jednovrstvá barva s 2810 hostagrund na pozink, nebo na starší, zoxidovaný pozink i jednovrstvá barva s 2141 fest-b.

Pro běžné zamaštění lze použít klasické saponáty (bez silikonu) s vodou a následné opláchnutí čistou vodou. Také lze kombinovat – pro hrubší omaštění použít např. BENZÍNOVÝ ČISTIČ P7005 nebo ACETON TECHNICKÝ R7003 a vše poté doporučujeme vždy zakončit „vodou“ jako je saponát nebo emulzní čistič.

Jak dlouho schne barva na kov : Stačí jedna vrstva, zasychání trvá 24 hodin, ale lze jej urychlit přisoušením do 80 °C.

Jak svařit pozinkovaný plech : Pozink nelze dobře svařit, pokud se zinek neočistí. Jedinou možností bez čištění, a je to celkem novinka, je speciální elektroda, kterou lze svařit pozink i bez čištění.

Čím řezat plechovou krytinu

Řezání nůžkami na plech

Na stříhání použijte nůžky na plech nebo speciální elektrický nástroj, bruska ani flexa se v tomto případě nehodí, mohla by narušit vlastnosti materiálu.

Stejně jako snad všechny jiné povrchy, i plechy je potřeba natírat minimálně dvakrát. Pokud ovšem renovujeme stávající nátěry, nejprve je nutné zlikvidovat případnou původní nesoudržnou nebo sprašující vrstvu. A to mechanicky, ať už broušením, špachtlí, nebo drátěným kartáčem. Účinná bývá i tlaková voda z wapky.Kdysi bylo potřeba starý nátěr odstraňovat z plechové střechy pomocí železného kartáče, ale dnes již můžeme na tuto namáhavou a nepříjemnou činnost naštěstí zapomenout. Mnohem vhodnějším a účinnějším pomocníkem než kartáč je vysokotlaký čistič – wapka.

Jak odstranit rez z pozinku : korozi, vč. začernaných míst, je pro dobrou funkci nátěru potřebné dobře očistit až na čistý kov, např. mechanicky rotačním drátěným kartáčem. na případné zbytky koroze lze použít bezoplachový odrezovač.