Jaké pamlsky pro psy?
Za předpokladu, že je pes naprosto zdravý, lze říci, že pro malého psa do 8 kg může být vážně toxické množství 50 g mléčné čokolády a 22 g hořké čokolády. Velkého psa kolem 30 kg pak na zdraví může ohrozit 261 g mléčné čokolády a 109 g hořké čokolády.Otravu nejen malých štěňat, ale i dospělých psů mohou způsobit některé potraviny. K toxickým potravinám pro psy patří například: avokádo, cibule, česnek, hrozny a rozinky, kuchyňská sůl, náhradní sladidlo, čokoláda a kakao. Pejsci ale nesmí ani žvýkačky, čaj, sušenky, brambory, pecky třešní či alkohol.Vynikajícím příkladem přirozeného žvýkání jsou hovězí bachora, vepřové nosy a uši či králičí uši. Nejen, že uspokojují přirozenou potřebu žvýkání, jsou také dobrým zdrojem vitamínů, minerálů a bílkovin nezbytných pro správné fungování těla.

Co by neměli jíst psi : To bohužel neplatí pro psí parťáky, pro které konzumace může mít fatální následky.

  • Čokoláda.
  • Hroznové víno a rozinky.
  • Sladkosti a potraviny s xylitolem.
  • Cibule a česnek.
  • Ořechy a vlašské ořechy.
  • Avokádo.
  • Vařené kosti.

Co dělá čokoláda psovi

Kakaové boby obsahují látku zvanou theobromin, který je pro psy vysoce toxický. Čím větší procento kakaa čokoláda má, tím je pro psa nebezpečnější. Čokoláda obsahuje také kofein, který stimuluje nervový systém a pes po něm může být hyperaktivní, může zvracet nebo mít třesavku.

Co se stane když pes sní trochu čokolády : Malé množství čokolády pravděpodobně vašemu psovi způsobí jen nevolnost. Možná bude zvracet nebo dostane průjem. Ovšem větší množství bude mít mnohem závažnější účinky. Theobromin může v dostatečném množství způsobit svalový třes, záchvaty, nepravidelný tlukot srdce nebo vnitřní krvácení.

Mezi pokročilé příznaky procesu umírání řadím: sníženou tělesnou teplotu, dehydrataci, inkontinenci, neklid, namáhavé dýchání, možnou vokalizaci, změny barvy sliznic, případné projevy bolestivosti.

Pes na základě výzkumů není schopný rozumově odůvodnit smrt, a mít o ní představu. Namísto toho lze konstatovat, že pes cítí ztrátu přítomnosti přítele, kamarádství a blízkého zvířete nebo člověka. Tato ztráta pak způsobuje jejich stres, smutek a depresivní chování.

Jaké pamlsky pro psa

Kosti, piškoty, kousky masa, sušené maso a mnohé další, to všechno řadíme mezi pamlsky pro psy. Všechny pochoutky jsou určeny například jako odměna po tréninku, nebo jen tak na zub. Pamlsků pro psy je dnes na trhu již nepřeberná škála. Existují pamlsky na čištění zubů, na posílení čelistí a spousta dalších.Při výběru pamlsků opravdu záleží na velikosti vašeho psa.

Tomu stačí malá hrst pamlsků, aby dosáhl 10 % své denní energetické potřeby.Další nevhodné potraviny pro psy jsou:

  • ořechy.
  • cibule.
  • česnek.
  • kofein a nápoje s jeho obsahem.
  • slané jídlo.
  • kuřecí kosti.
  • zbytky lidského jídla (kořeněné, mastné, tučné, ostré)


Obecně platí, že k zakázané zelenině patří avokádo, pórek, lilek, česnek, cibule, syrové brambory, luštěniny či ředkev. Velmi sporná jsou rajčata, která podle mnohých do psího jídelníčku nepatří, avšak existují také názory, že pejskovi rajče v malém množství neuškodí.

Co dát psovi jako pamlsek : Piškoty – na rozdíl od „lidských“ piškotů obsahují méně cukru, i tak jich ale pejskovi nedávejte zbytečně moc. Uzle – žvýkací uzle zabaví pejska na dlouhou dobu, navíc posílí jeho čelist a podpoří zdraví zubů. Proužky, plátky – můžete je dát psovi vcelku nebo natrhat na menší kousky.

Co se stane když pes vypije kafe : Přidat se může i průjem či zvracení. Tím se snaží jed z těla dostat. K otravě kofeinem může klidně dojít, když pes pozře 40 mg kofeinu na kilogram své váhy. Například káva, která je připravena ze dvou lžiček instantní kávy, obsahuje zhruba 120 mg kofeinu, už může být smrtelná pro malá plemena.

Jak poznat blížící se smrt u psa

Když se blíží nevyhnutelný konec

To, že se již blíží doba, kdy je třeba o tomto kroku uvažovat, pozná majitel psa podle charakteristických příznaků, jako je inkontinence moči i stolice, velká únava, zpomalený dech, svalové křeče či neschopnost chůze.

Nejvíce zapáchají hnilobné procesy při trávení nekvalitních bílkovin (proteinů) nebo potrava se zbytečně vysokým obsahem proteinů a obilovin. Zpomalená peristaltika střev z důvodu nevhodné skladby potravy i nedostatku pohybu je důsledkem špatného trávení a vzniku plynů.Nejlépe se nácvik přivolání provádí venku, kde pes může volně pobíhat. Během procházky změňte směr a koutkem oka pozorujte svého psa. V okamžiku, kdy se nachystá, že se za vámi rozběhne, zavolejte „ke mně“ a odměňte ho, když k vám přiběhne.

Jak naucit psa si lehnout : Vemte pamlsek a dejte ho psovi před čumák, a po-ma-lin-ku pohybujte pamlskem dolů k zemi. Pes se zřejmě brzo vydá za pamlskem dolů. Jakmile si lehne, odměňte ho (kdo používáte klikr, klikněte při dolehnutí a odměnte). Pamatujte vše dělat pomalu, ne zbrkle a nenechte psa sníst pamlsek ještě před lehnutím.