Jak podat stížnost na podnikatele?
V případě podezření z porušování pracovněprávních předpisů zaměstnavatelem mohou fyzické i právnické osoby podat podnět k provedení kontroly přímo na místně příslušném oblastním inspektorátu práce (dále jen „OIP"), nebo prostřednictvím Státního úřadu inspekce práce (dále jen „SÚIP“).Občany upozorňujeme, že lze rovněž využít i telefonní linku +420 222 703 404, která zajišťuje poradenskou a informační činnost, nebo kontaktovat ČOI prostřednictvím elektronické podatelny ČOI na webové adrese www.coi.cz/podatelna.Pokud chcete napsat dopis se stížností, je důležité, aby byl stručný a jasný. Začněte tím, že vysvětlíte, co se stalo, včetně toho, kdy, kde a jak se to stalo. Poté popište, jak problém ovlivnil vás nebo vaši firmu, a vysvětlete, jak byste chtěli problém vyřešit. Stížnostní dopisy lze zasílat e-mailem nebo poštou.

Jak vyřídit stížnost : (1) Stížnost lze podat písemně nebo ústně; je-li podána ústně stížnost, kterou nelze ihned vyřídit, sepíše o ní orgán státní správy soudu písemný záznam. (2) Stížnost se podává u toho orgánu státní správy soudu, který je příslušný k jejímu vyřízení.

Jak podat stížnost na podnikatele

Stížnost na podnikatele

  1. Doklad totožnosti.
  2. Na činnost podnikatele je možné podat stížnost na živnostenském úřadě.
  3. Stížnost lze podat písemně (osobně, poštou, elektronickou poštou, prostřednictvím datové schránky) případně ústně přímo na živnostenském odboru, kontrolním oddělení.

Jak poslat na nekoho kontrolu : e-mailem buď na adresu [email protected], nebo přímo na adresu místně příslušného inspektorátu, prostřednictvím webového formuláře (odkaz je uveden na hlavní stránce webu SZPI v sekci KONTAKTY) písemně na adresu místně příslušného inspektorátu, osobně u místně příslušného inspektorátu.

Stížnost na podnikatele

  1. Doklad totožnosti.
  2. Na činnost podnikatele je možné podat stížnost na živnostenském úřadě.
  3. Stížnost lze podat písemně (osobně, poštou, elektronickou poštou, prostřednictvím datové schránky) případně ústně přímo na živnostenském odboru, kontrolním oddělení.


Podání zašlete do datové schránky České obchodní inspekce (ID DS: x7cab34) nebo prostřednictvím e-podatelny na webových stránkách České obchodní inspekce https://www.coi.cz/podatelna/.

Co má obsahovat stížnost

Co má stížnost obsahovat:

datum, od kdy dochází k průtahům, nebo údaje o osobě, na jejíž chování si stěžujete. důvody, proč stížnost podáváte. vyjádření, čeho se stížností domáháte (například chcete, aby byl soudce pokárán za své jednání, nebo chcete, aby soud ve Vaší věci jednal) Váš podpis a datum.STÍŽNOST: Jedná se především o úřední dopis, který vyjadřuje autorovu nespokojenost či nesouhlas. Je třeba jasně, stručně a přehledně popsat výhrady podpořené argumenty hájící pisatelův záměr. Nevynecháváme typické náležitosti oficiálního dopisu (pokud jsou uvedeny v zadání): adresy obou stran, datum, oslovení, podpis.Stížnost sepište a podejte poštou, e-mailem, datovou schránkou nebo osobně na podatelnu toho úřadu (správního orgánu), který vede vaše řízení, nebo u kterého jste danou věc (například vydání osvědčení bez správního řízení) vyřizovali. Pokud ještě datovou schránku nemáte, můžete si ji jednoduše zřídit.

Kdo chce poslat kontrolu na svého bývalého zaměstnavatele, může tak učinit anonymním e-mailem. Inspekce práce se i tak bude podnětem zabývat. Anonymní podněty e-mailem totiž tvoří podstatnou část přijatých oznámení.

Jak podat podnět na ČOI : Poradenství řeší Česká obchodní inspekce. Podání zašlete do datové schránky České obchodní inspekce (ID DS: x7cab34) nebo prostřednictvím e-podatelny na webových stránkách České obchodní inspekce https://www.coi.cz/podatelna/.

Jak podat stížnost na živnostníka : Stížnost na podnikatele

  1. Co potřebujete: Doklad totožnosti.
  2. Pravidla: Na činnost podnikatele je možné podat stížnost na živnostenském úřadě.
  3. Postup: Stížnost lze podat písemně (osobně, poštou, elektronickou poštou, prostřednictvím datové schránky) případně ústně přímo na živnostenském odboru, kontrolním oddělení.

Jak správně podat stížnost

Stížnost sepište a podejte poštou, e-mailem, datovou schránkou nebo osobně na podatelnu toho úřadu (správního orgánu), který vede vaše řízení, nebo u kterého jste danou věc (například vydání osvědčení bez správního řízení) vyřizovali. Pokud ještě datovou schránku nemáte, můžete si ji jednoduše zřídit.

Nezapomeňte v ní uvést:

  1. Vaše jméno a doručovací adresu.
  2. Na koho si stěžujete.
  3. Důvod, okolnosti a cíl stížnosti – co, kde a jak se podle vás stalo, proč je to podle vás problém a co požadujete. Nezapomeňte uvést všechny detaily, které by mohly být pro prošetření užitečné
  4. Podpis.

Kontrolu provádí tzv. správce daně, kterým je typicky finanční úřad příslušný sídlu vašeho bydliště. Ten si od vás při kontrole vyžádá nejrůznější dokumenty související s plněním daňových povinností, ještě před samotnou kontrolu ale provádí tzv. vyhledávací činnost.

Jak poslat hygienickou kontrolu : e-mailem buď na adresu [email protected], nebo přímo na adresu místně příslušného inspektorátu, prostřednictvím webového formuláře (odkaz je uveden na hlavní stránce webu SZPI v sekci KONTAKTY) písemně na adresu místně příslušného inspektorátu, osobně u místně příslušného inspektorátu.