Jak poslat přehled na zdravotní pojišťovnu?
Vyplněný a podepsaný papírový formulář můžete podat na pobočce, nebo ho můžete poslat poštou. Pokud jste doposud zasílali přehled na adresu pobočky VZP, zašlete ho laskavě na novou centrální adresu: VZP ČR, P.O. BOX 111, 586 11 Jihlava. Vyplněný tiskopis můžete také odeslat prostřednictvím datové schránky (i48ae3q).Jestliže máte registraci pro administrativní portál VZP Point, můžete podat Přehled OSVČ on-line jeho prostřednictvím. V navigaci vyberete možnost NOVÉ PODÁNÍ, kliknete na „Přehled o výši daňového základu OSVČ“ a tlačítko „Vyplnit formulář“. Formulář vyplníte během pár minut.Pokud patříte mezi OSVČ, které nemají povinnost podávat daňové přiznání, musíte podat své zdravotní pojišťovně přehled do 8. dubna. Připadne-li poslední den lhůty na sobotu, neděli nebo svátek, je posledním dnem lhůty vždy nejblíže následující pracovní den.

Jak odeslat přehledy přes datovou schránku : Pokud máte datovou schránku, můžete tiskopis Přehled o příjmech a výdajích OSVČ podat prostřednictvím ePortálu ČSSZ (pro vyplnění není vyžadováno přihlášení), kde je k dispozici interaktivní tiskopis, který poskytuje službu bezprostředního odeslání datové zprávy v požadovaném formátu xml, který vyhovuje specifikaci …

Jak podat přehled VZP elektronicky

Jak můžete Přehled OSVČ podat Elektronicky přes aplikace e-VZP – podle jednoduchého návodu. Pokud je ještě nevyužíváte, zaregistrujte se do Moje VZP, díky čemuž získáte i přístup na administrativní portál VZP Point, kde můžete podat Přehled OSVČ on-line. Zároveň získáte i další služby, např.

Kam poslat přehled ČSSZ datová schránka : do datové schránky místně příslušné OSSZ/PSSZ/MSSZ Brno, alternativně do datové schránky e – Podání ČSSZ: 5ffu6xk, nebo. na adresu podatelny veřejné rozhraní pro e – Podání (tzv. VREP/APEP) s uznávaným elektronickým podpisem vydaným poskytovatelem služeb vytvářejících důvěru v ČR.

OSVČ může také Přehled podat přes VZP Point nebo datovou schránkou (i48ae3q).

  • Poštou. Vyplněný formulář Přehledu OSVČ zašlete na adresu P. O. BOX 111, 586 11, Jihlava.
  • Osobně Přehled lze také osobně podat na kterékoli pobočce VZP.
  • Zálohy dle Přehledu OSVČ OSVČ platí pojistné formou měsíčních záloh na pojistné.


Každá OSVČ, která alespoň po část roku 2023 vykonávala samostatnou výdělečnou činnost (dále jen „SVČ“), má povinnost podat příslušné OSSZ na předepsaném tiskopise Přehled o příjmech a výdajích OSVČ a dalších údajích za rok 2023 (dále jen „přehled“).

Jak poslat přes datovou přehled VZP

V Nastavení vaší datové schránky vyberte sekci Možnosti přihlášení – Zřízení Identity občana. Na zobrazené stránce klikněte na tlačítko Přejít na zřízení Identity občana. Než budete přesměrováni na portál Identity občana, budete vyzváni k udělení souhlasu s předáním informací.Požadavky na elektronická podání

V případě, že přiloženým souborem je formulář typu Hromadné oznámení zaměstnavatele, Evidenční list zaměstnavatele, Přehled o platbě pojistného zaměstnavatele nebo Přehled OSVČ, doporučujeme použít dokument ve formátu PDF, a to s ohledem na jeho další zpracování.Přehled je možné podat následujícími způsoby:

  1. prostřednictvím interaktivního formuláře z ePortálu ČSSZ tiskopis odešlete ve formátu xml přímo příslušné OSSZ/ČSSZ tzv.
  2. přehled v čitelném formátu (např.
  3. vyplníte pomocí počítače interaktivní formulář z ePortálu ČSSZ, poté jej vytisknete a doručíte na příslušnou OSSZ,


Nejjednodušším způsobem vyplnění a podání Přehledu o příjmech a výdajích OSVČ je využití interaktivního formuláře dostupného na ePortálu ČSSZ. Interaktivní formulář lze použít a vytisknout i bez nutnosti následného zaslání prostřednictvím ePortálu ČSSZ (i jen pro vlastní potřebu).

Kam poslat dokumenty VZP : poštou – zasláním vyplněné a podepsané Žádosti o příspěvek společně se všemi požadovanými doklady na adresu VZP ČR, Regionální pobočka Praha, Na Perštýně 359/6, 110 00 Praha 1.

Jak odeslat přehled OSSZ : lze zasílat:

  1. do datové schránky místně příslušné OSSZ/PSSZ/MSSZ Brno, alternativně do datové schránky e – Podání ČSSZ: 5ffu6xk, nebo.
  2. na adresu podatelny veřejné rozhraní pro e – Podání (tzv. VREP/APEP) s uznávaným elektronickým podpisem vydaným poskytovatelem služeb vytvářejících důvěru v ČR.