Jak poznat nateklé dásně?
Na zánět dásní existují kvalitní přípravky s obsahem chlorhexidinu, například ústní voda Paroex 0,12%, ta se používá krátkodobě k výplachům. Používat 1 až 2 týdny k léčbě zánětu, neředit, voda působí na bakterie viry i kvasinky.Zásadními ukazateli zánětu jsou:

  1. krvácení dásní při čištění zubů,
  2. citlivost, zarudnutí a otok dásní,
  3. ustupující dásně v oblasti zubních krčků,
  4. neustálý zápach z úst (halitóza),
  5. a usazování zubního kamene.

Na bolestivý zánět dásní jsou vhodné ústní vody, gely nebo masážní roztoky buď na čistě bylinné bázi nebo navíc s obsahem chlorhexidinu, který má silnější antibakteriální a protizánětlivý účinek. Vynikající je například šalvějová ústní voda. Šalvěj totiž působí antisepticky a má stahující účinek.

Jak dlouho trvá zánět dásní : Akutní zánět dásní je na rozdíl od chronického zánětu bolestivý. Pokud je i přes bolestivost prováděno dobře čištění zubů, trvá akutní zánět gingivy 7-10 dní. Mnohdy ale bolestivost dásně omezuje čištění zubů.

Jak stáhnout dásně

Pokud vás zajímá, jak ustupovánídásní zastavit, nejlepšími kroky jsou pravidelné zubní prohlídky a pravidelné a správné čištění zubů dvakrát denně, používání zubní nitě a přípravků doporučených zubním lékařem, jako jsou antibakteriální ústní voda a antibakteriální zubní pasta, například s fluoridem cínatým.

Jak se projevuje zánět okostice : Symptomy zánětu okostice

Bolest: Obvykle je lokalizovaná v místě postižení a může být ostrá nebo tupá. Bolest se často zhoršuje při fyzické aktivitě. Otok: Zánětlivá reakce může způsobit otok v oblasti postižené okostice. Zčervenání: Kůže nad postiženou oblastí může být červená a teplá na dotek.

Antibakteriální ústní voda a zubní pasta

Když si budete dvakrát denně čistit zuby antibakteriální zubní pastou a vyplachovat si ústa antibakteriální ústní vodou, pomůže vám to v boji se zánětem dásní. Je to dáno tím, že plak, který je hlavní příčinou zánětu dásní, je ve skutečnosti typ bakterie.

Zánět okostice se projevuje velkou bolestí lokalizovanou do čelisti. Bodavá bolest může být natolik závažná, že znemožňuje mluvit, jíst nebo pít.

Co na bolavé dásně babské rady

Dáváte-li přednost přírodní cestě, při krátkodobé bolesti můžete využít například česnek a cibuli, které stačí přímo rozžvýkat nebo kloktadlo z hřebíčku či odvar z heřmánku. Další možností je také žvýkat hřebíček samotný, který platí za nejlepší přírodní anestetikum, protože má antibakteriální a dezinfekční účinky.Symptomy zánětu okostice

Bolest: Obvykle je lokalizovaná v místě postižení a může být ostrá nebo tupá. Bolest se často zhoršuje při fyzické aktivitě. Otok: Zánětlivá reakce může způsobit otok v oblasti postižené okostice. Zčervenání: Kůže nad postiženou oblastí může být červená a teplá na dotek.Základem péče při zánětu dásní je důsledná ústní hygiena. Kartáček vybírejte měkký, aby nedráždil citlivé dásně, a měňte ho maximálně po 3 měsících. Nezbytné je také čištění mezizubních prostor, k čemuž jsou ideální mezizubní kartáčky či zubní nitě.

Zánět dásní neboli gingivitida (od gingiva = dáseň) patří k nejčastějším onemocněním ústní dutiny. Vzniká většinou z nedostatečné hygieny. Prvotním příznakem je nepříjemný zápach z úst a krvácivost dásní. To by pro vás mělo být varováním, že se v ústech děje něco nekalého.

Jak obnovit sklovinu na zubech : Bohužel ztrátu skloviny již plnohodnotně nahradit nelze. Pro domácí péči lze v lékárně pořídit přípravek Elmex Gelee, který díky zvýšenému obsahu fluoridů povrch zubu remineralizuje a zároveň pomáhá snížit citlivost. Tento přípravek je na doporučení zubnho lékaře.

Co na zpevnění dásní : Pravidelné používání ústní vody pomáhá dásně zpevnit, omezuje jejich krvácivost i kazivost zubů. Kromě toho také subjektivně osvěží a určitě budete mít příjemnější dech. Ústní voda zároveň pomáhá od chronické bolesti citlivých zubů.

Kde bolí okostice

Okostice je vazivový obal, který pokrývá kosti, kromě míst kde se nachází chrupavka, či úpony svalů. Její zánět se projevuje jako velmi nepříjemná ostrá bolest dásní a zubů, kdy je dáseň oteklá a zarudlá a v pokročilejších stádiích může dojít k hnisání mezi zuby a odtahování dásně.

Okostice neboli periost je vrstva pojivové tkáně, která pokrývá celý povrch každé kosti – s výjimkou kloubních částí na koncích epifýz, kde se nacházejí chrupavky.Základem péče při zánětu dásní je důsledná ústní hygiena. Kartáček vybírejte měkký, aby nedráždil citlivé dásně, a měňte ho maximálně po 3 měsících. Nezbytné je také čištění mezizubních prostor, k čemuž jsou ideální mezizubní kartáčky či zubní nitě.

Co může způsobit zánět dásní : Jedním z faktorů je nedostatečné čištění zubů a dásní, které může vést k hromadění bakterií a zubního plaku na povrchu zubů a podél dásní. Pozor si však dejte i na příliš tvrdé čištění zubů, používání špatného typu kartáčku nebo kousání tvrdých předmětů mohou podráždit dásně a způsobit zánět.