Parozábrana se na podklad přichytí pomocí sponkovačky. Některé typy parotěsných fólií jsou také vybaveny samolepicí vrstvou pro pohodlnější aplikaci na podklad. Důležité je, aby každá sponka v parotěsné fólii byla přelepena speciální lepicí páskou dle pokynů výrobce fólie.Parotěsná fólie neboli parozábrana chrání tepelnou izolaci před vodní párou z interiéru. Postup montáže: Na CD profily se fólie lepí oboustrannou vzduchotěsnou páskou Lepidlo v pásce profi nebo speciálním Lepidlem ve spreji. Průchody pro kabeláž je třeba také vyřešit parotěsně, k tomu slouží Pružný samolepicí průchod.To poškození se dá opravit, lepí se to stejnýma páskama, jako ty dvě folie k sobě, takže buďto to stačí zalepit a nebo bude potřeba záplata. Je velice důležité zkontrolovat veškerou plochu folií a každou byť sebemenší perforaci přelepit, jinak bude v izolaci kondenzovat vlhkost.
Jak se pokládá paropropustná fólie : Fólie se připevňuje ke krovu mechanickou sešívačkou, nebo pomocí kontralatí. Opět se doporučuje dodržovat přesah jednotlivých pruhů 10-15cm. Tyto přesahy se pak musí přelepit lepící páskou- dle pokynů výrobce fólie. Pro ukončení styku s obvodovým zdivem se používá speciální oboustranně lepící páska.
Jakou pásku na parozábranu
Dvojstranné lepící pásky: Dvojstranné lepící pásky mají lepicí vrstvu na obou stranách a jsou vhodné pro rychlé a jednoduché lepení parozábran na různé povrchy. Mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako je akrylátová pěna nebo butyl, a jsou odolné vůči vlhkosti a povětrnostním vlivům.
Jakou stranou polozit Parozabranu : Používají se jako podstřešní fólie, ale také do konstrukcí stěn. K zabránění nechtěné kondenzace vodních par v izolaci domu, umisťujeme parotěsnou fólii na interiérovou stranu. Tak dokážeme vzduch udržet při teplotě, při které dokáže absorbovat potřebné množství vlhkosti, aby nedošlo k její kondenzaci.
Vhodná páska s univerzální lepivostí na všechny běžné parotěsné fólie (i ty s reflexní vrstvou) je PAROTĚSNÁ PÁSKA PE ( http://goo.gl/OCxUS ), případně navrhovaná páska ISOCELL AIRSTOP FLEX je také vhodná.
Použití a umístění parotěsných fólií
K zabránění nechtěné kondenzace vodních par v izolaci domu, umisťujeme parotěsnou fólii na interiérovou stranu. Tak dokážeme vzduch udržet při teplotě, při které dokáže absorbovat potřebné množství vlhkosti, aby nedošlo k její kondenzaci.
Jakou stranou položit parozábranu
Nezapomeňte na správnou aplikaci parozábrany
Ještě před pokládkou systému je potřeba na podlahu položit lesklou stranou do interiéru parozábranu Isover Vario KM Duplex nebo Isover Vario Xtrasafe, u které nesmíte zapomenout na přesahy.SPRAY-KON FOIL je speciální kontaktní lepidlo pro lepení parotěsných fólií na kovové profily (CD, UD, CW, UW,…). Lepidlem lze lepit parotěsné fólie k sobě navzájem.Dobrý den, pro odstranění zbytků lepidla po lepicích páskách se používá citrus cleaner. Výhodou je, že roztok rychle nevysychá a proto působí dlouho. Skvrny se lehce nasprejují a necháze se 5 až 10min působit, lepidlo by mělo zgelovatět a jít setřít, případně stříknout znova a opakovat setření.
Používají se jako podstřešní fólie, ale také do konstrukcí stěn. K zabránění nechtěné kondenzace vodních par v izolaci domu, umisťujeme parotěsnou fólii na interiérovou stranu. Tak dokážeme vzduch udržet při teplotě, při které dokáže absorbovat potřebné množství vlhkosti, aby nedošlo k její kondenzaci.
Jakou parotěsnou fólii pod SDK : Parotěsná folie Parofol N 110
Průsvitná parotěsná fólie N 110 s výztužnou mřížkou a plošnou hmotností 110 g/m2 je určena pro vytvoření parotěsnící vrstvy na interiérové straně střešního pláště. Účinně brání pronikání vodních par z interiéru do střešní konstrukce.
Na co je parotěsná fólie : Parotěsná fólie zabraňuje pronikání par vytvářejících se činností v domě do střešní konstrukce a tepelné izolace.
Kdy použít parotěsnou fólii
Používají se jako podstřešní fólie, ale také do konstrukcí stěn. K zabránění nechtěné kondenzace vodních par v izolaci domu, umisťujeme parotěsnou fólii na interiérovou stranu. Tak dokážeme vzduch udržet při teplotě, při které dokáže absorbovat potřebné množství vlhkosti, aby nedošlo k její kondenzaci.
Pásku nalepujte nejdříve na jedné straně, na druhé ji mějte přizvedlou a poté pomalu přilepujte prstem. Páska se pak bude snáze odtrhávat. Leváci lepí zprava doleva, praváci naopak. Pásku sundávejte, dokud je barva ještě mokrá.Namočte hadřík buď do teplé mýdlové vody, bílého octa, nebo do odlakovače na nehty. Položte hadřík na oblast, ze které odstraňujete lepidlo, a nechte roztok vsáknout po dobu, která závisí na množství a přilnavosti zbytků lepidla na plastovém povrchu. Roztok setřete hadříkem (spolu s nálepkou, štítkem, lepidlem).
Kdy strhnout pásku po malování : Odstraňování lepících pásek
Maskovací pásku odlepujte konstantní rychlostí od okraje nátěru okamžitě po zaschnutí nátěru. Odstraňujte v úhlu cca. 45°.