Délka kravaty je pro elegantní vzhled neméně důležitá. Správně má hrot kravaty dosahovat na sponu opasku a částečně jí zakrývat. Kratší nebo delší dosah je považovaný za společenské faux pas. Pokud si berete kravatu pouze ke košili, zkuste užší kravatu i typ uzlu.Podle sociologů a módních historiků je její funkce pouze estetická a sociální. Používání kravaty upravuje etiketa. Muži ji nosí na společenské, formální akce, v obchodním styku a na slavnostní události.1) Jak dlouhou kravatu
Pravidlo pro délku kravaty je primitivní – širší konec by měl dosahovat +/- 2 cm od spony opasku. Příliš krátká kravata
Jak se žehlí kravata : Kravaty by se neměly ani žehlit. Pokud byste to udělali, tak je pravděpodobné, že poškodíte strukturu materiálu a kravata už nebude vypadat jako když jste ji koupili. Pokud je kravata pomačkaná, stačí ji navlhčit studenou vodou a pak nechat vyvěsit.
Kde by měla koncit kravata
Délka uvázané kravaty má končit těsně nad sponou opasku.
Znamená to, že by muži měli vždy nosit opasek.
Kdy se nosí černá kravata : Obecně dress code přikazuje, aby muži na všechny večerní společenské příležitosti po 18. hodině zvolili černou. Samozřejmě výjimkou jsou akce, kde je na pozvánce uveden jiný dress code. Tmavomodrý oblek je určen pro denní pracovní příležitosti.
Nejprve si shrňme případy, kdy na sobě kravatu musíte mít stůj co stůj. Kravatu musíte mít, pokud na sobě máte formální oblek. Totéž platí o formální košili a dvojnásob o košili s manžetami. Tu bez kravaty nevynášejte opravdu nikdy.
6) Příliš dlouhý konec kravaty schovejte do košile
Kdysi jsem to řešil zamotáním kravaty do poutka na zadní straně, ale mnohem lepší je zastrčit zadní konec přímo do košile. Nikdo si toho nevšimne a máte po problému.
Jak vyžehlit prádlo
Vždy pamatujte, že je nutné žehlit pohybem nahoru a dolů, neboť kruhové pohyby mohou vést k poškození materiálu. Snažte se žehlit průběžně, alespoň jednou týdně. Jinak se prádlo nakupí a za jedno odpoledne se ho pak nezbavíte. Žehlení si můžete zpříjemnit třeba tím, že si pustíte oblíbenou hudbu.Před každým žehlením košili lehce pokropte rozprašovačem žehličky. Bavlněná látka snese při žehlení vysoké teploty. Košile obvykle žehlíme při teplotách od 150ºC do 250ºC. Začněte u límečku a vyžehlíte ho z obou stran od krajů ke středu.Jak nosit kravatovou sponu
Jejím hlavním úkolem je udržet kravatu ve správné poloze při celodenním nošení, hlavně v případech, když na sobě nemáte sako, vestu nebo svetr. Můžete ji nosit jak do formálního obleku, tak k džínám a košili na osvěžení pracovního looku v kanceláři.
Červená barva je symbolem odvahy, síly a vitality. Muži, kteří nosí červené kravaty, působí sebevědomě a sebevědomí v nás vzbuzuje důvěru v to, že daný muž ví, co chce. Proto jsou červené kravaty vhodnou volbou, chystáte-li se například uzavřít nějaký obchod.
Jakou košili si vzít na pohřeb : Košili volte vždy bílou s klasickým límečkem, a hlavně bez vzoru či barevných doplňků. Pokud preferujete jinou barvu košile a účastníte se pohřbu v Česku, můžete zvolit i černou. V zahraničí, kde je poměr věřících obyvatel daleko větší než u nás, zůstaňte raději vždy u bílé barvy košile.
Jak nosit košili muži : Jednoduché pravidlo zní, že ke společenskému oblečení patří košile vždy do kalhot. Zde je přehled základních druhů oblečení a odpovídající nošení košile do kalhot/ven z kalhot: společenské oblečení košile a oblek = košile vždy do kalhot. společenské kalhoty a košile = košile vždy do kalhot.
Kdy žehlit prádlo
Žehlete prádlo alespoň ze začátku
Pokud však perete prádlo na teplotu 60 °C, není žehlení bezpodmínečně nutné pro eliminaci bakterií.
Použijte fén
Stačí, když místa, která chcete vyhladit, lehce navlhčíte, oděv rozložíte na nějakou rovnou plochu, třeba matraci postele, a pustíte se do fénování. Zmačkané prádlo můžete také na ramínku zavěsit někde v prostoru. Fén ale držte asi pět až sedm centimetrů od oblečení, abyste ho horkým vzduchem nezničili.Pokud nemáte žehličku, fén dokáže zázraky. Navlhčete pokrčená místa a pečlivě je vyfénujte. Jdete pozdě Jednoduše pověste košili do koupelny, zatímco se sprchujete.
Jak doma srazit teplotu : Nejosvědčenějším receptem na sražení horečky jsou studené obklady – namočte ručník nebo utěrky do chladnější vody a přiložte na krk, čelo a do podpaždí. Teplota vody by měla být mezi 25 až 30 °C, ale i tak vám bude na rozehřátém těle připadat studená. U dětí postačí zábaly nohou.