Jak se přihlásit do aplikace 211?
Pokud vaše banka podporuje službu Bank iD, stačí si v menu na úvodní stránce E-komunikace vybrat Bank iD, zvolit svou banku a následně budete přesměrování na její stránky, kde proběhne autorizace. Takto se můžete hlásit kdykoliv. Není nutná žádná aktivace.Jako OBZP se musíte pojišťovně přihlásit.

Vyplníte formulář Přihláška a evidenční list pojištěnce, kde zaškrtnete kategorii "Plátcem pojistného je pojištěnec – OBZP", a vyplníte i způsob platby pojistného (poštovní poukázkou, nebo převodem z účtu). Nahlásit se mezi OBZP můžete také pomocí webového formuláře.Přístupové údaje (PIN a heslo) jsou totožné s přístupem do e-komunikace a získá jej pojištěnec starší 18 let (za pojištěnce do 18 let věku žádá zákonný zástupce) na každém klientském pracovišti 211ky po předložení dokladu totožnosti, nebo vám budou zaslány poštou na základě vyplnění jednoduché žádosti, kde uvedete …

Jak se zaregistrovat do e-komunikace : Jak se přihlásit prostřednictvím bankovní identity

  1. Následuje přesměrování do digitálního prostředí vaší banky, kde proběhne ověření vaší identity.
  2. Poté budete přesměrováni zpět do digitálního prostředí naší pojišťovny a přihlášeni do E-komunikace.

Jak zjistit kolik za mě zaplatila pojistovna

Přehled o platbách pojistného získáte snadno díky aplikaci Moje VZP. Můžete si také zažádat o vyúčtování pojistného na veřejné zdravotní pojištění. Stačí přijít na některou z poboček VZP a toto vyúčtování (k danému dni) dostanete na počkání, samozřejmě bezplatně.

Na co mám narok od pojišťovny 211 : Můžete od nás například získat příspěvek pro čtyřčlennou rodinu až 34 000 Kč, pro každého pojištěnce 2 000 Kč na očkování, 2 000 Kč na specifické diety nebo 3 000 Kč pro těhotné a ženy po porodu. Nově je možné žádat o příspěvek z Fondu prevence také online, z pohodlí vašeho domova.

v den nástupu do zaměstnání je povinen sdělit svému zaměstnavateli, u které zdravotní pojišťovny je pojištěn. Stejnou povinnost má i tehdy, stane-li se pojištěncem jiné zdravotní pojišťovny v době trvání zaměstnání.

Přehled o platbách pojistného získáte snadno díky aplikaci Moje VZP. Můžete si také zažádat o vyúčtování pojistného na veřejné zdravotní pojištění. Stačí přijít na některou z poboček VZP a toto vyúčtování (k danému dni) dostanete na počkání, samozřejmě bezplatně.

Co delat kdyz nemám Karticku pojišťovny

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob pro nahlášení ztraceného/poškozeného průkazu je využít on-line formulář (žádost o nový průkaz pojištěnce VZP). VZP následně pojištěnci zašle na jeho e-mail náhradní doklad, a to zpravidla do 2 pracovních dnů. Pojištěnec může také osobně navštívit některou z našich poboček.O příspěvek z Fondu prevence můžete zažádat online v E-komunikace ZP MV ČR, kterou najdete v pravém horním rohu našich internetových stránek www.zpmvcr.cz. Přihlášení je možné třemi způsoby: 1) pomocí Bank iD, 2) prostřednictvím Identity občana (NIA), nebo 3) zadáním PIN a hesla pro přístup do E-komunikace ZP MV ČR.Informace lze získat na pracovištích ZP MV ČR, na info lince 844 211 211.

Kompletní přehled je k dispozici na stránkách ČSSZ https://www.cssz.cz/web/cz/esluzby-pro-pojistence.

Co všechno hradí pojišťovna : Hrazena je zejména zdravotní péče preventivní, dispenzární, diagnostická, léčebná, lékárenská, klinickofarmaceutická, léčebně rehabilitační, lázeňská léčebně rehabilitační, posudková, ošetřovatelská, paliativní a zdravotní péče o dárce krve, tkání a buněk nebo orgánů související s jejich odběrem.

Co vše proplácí pojišťovna : Zdravotní služby hrazené ze zdravotního pojištění

  • léčebnou péči ambulantní a ústavní, včetně diagnostické péče, rehabilitace a péče o chronicky nemocné (léčivé přípravky a zdravotní prostředky indikované v případě ústavní léčby jsou plně hrazeny ze zdravotního pojištění)
  • pohotovostní a záchrannou službu.
  • preventivní péči.

Kam podat stiznost na pojišťovnu

Návrh na mimosoudní řešení sporu může spotřebitel podat v případě neživotního pojištění České obchodní inspekci (coi.cz) nebo Kanceláři ombudsmana České asociace pojišťoven (ombudsmancap.cz), v případě životního pojištění finančnímu arbitrovi (finarbitr.cz).

K oznámení používá pojištěnec tiskopis Přihláška a evidenční list pojištěnce. Oznámení a změny je třeba provést na kterékoli pobočce VZP buď osobně nebo zaslat písemně, popřípadě prostřednictvím portálu VZP nebo přes datovou schránku.Prostřednictvím e-komunikace: Žádost je možné podat po přihlášení do chráněné oblasti pro registrované uživatele, v sekci „Pojištěnec“, pod odkazem „Samoobsluha“, a to jak pro sebe, tak pro zastupované osoby. V případech, kdy není možné vydat průkaz pojištěnci na počkání, bude doručen do cca 10ti kalendářních dnů.

Co delat kdyz ztratím Karticku pojištěnce 211 : Forma hlášení se může lišit v závislosti na konkrétní pojišťovně, většinou ale stačí zavolat, napsat e-mail nebo navštívit nejbližší pobočku. Nový průkaz vám následně doručí na adresu trvalého bydliště v řádu několika týdnů. Zdravotní pojišťovna vystaví náhradní doklad, který vám slouží do obdržení průkazu pojištěnce.