Fólie se připevňuje ke krovu mechanickou sešívačkou, nebo pomocí kontralatí. Opět se doporučuje dodržovat přesah jednotlivých pruhů 10-15cm. Tyto přesahy se pak musí přelepit lepící páskou- dle pokynů výrobce fólie. Pro ukončení styku s obvodovým zdivem se používá speciální oboustranně lepící páska.Parozábrana se na podklad přichytí pomocí sponkovačky. Některé typy parotěsných fólií jsou také vybaveny samolepicí vrstvou pro pohodlnější aplikaci na podklad. Důležité je, aby každá sponka v parotěsné fólii byla přelepena speciální lepicí páskou dle pokynů výrobce fólie.Použití a umístění parotěsných fólií
K zabránění nechtěné kondenzace vodních par v izolaci domu, umisťujeme parotěsnou fólii na interiérovou stranu. Tak dokážeme vzduch udržet při teplotě, při které dokáže absorbovat potřebné množství vlhkosti, aby nedošlo k její kondenzaci.
Kdy je nutné použít parozábranu : Parozábrana se zřizuje v případech, kdy je konstrukce Rigips součástí obvodového pláště budovy a ve skladbě konstrukce je vrstva tepelné izolace (podkroví, předsazené stěny). Aplikací parozábrany se předchází vnikání interiérové vzdušné vlhkosti do konstrukce a její případné kondenzaci.
Jak funguje parotěsná fólie
Kvalitní parotěsná fólie nebo-li parozábrana zabraňuje v zatepleném domě poškození nosných částí vlivem kondenzace vodních par, tím ovlivňuje dlouhodobou funkci tepelné izolace, omezuje tímto míru tepelných ztrát, zaručuje optimální vzduchotěsnost staveb.
Jak dlouho vydrzi fólie na strese : Dobrý den, u fólie Fatrafol tl. 1,5mm by neměl být problém dosáhnout živitnosti fólie vyšší než 20 let. Tato doba se týká fólie vystavené přímým povětrnostním vlivům, zejména slunečnímu záření (tepelné zatížení), které má největší vliv na migraci změkčovadel, zajišťujících elasticitu – pružnost fólie.
Dvojstranné lepící pásky: Dvojstranné lepící pásky mají lepicí vrstvu na obou stranách a jsou vhodné pro rychlé a jednoduché lepení parozábran na různé povrchy. Mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako je akrylátová pěna nebo butyl, a jsou odolné vůči vlhkosti a povětrnostním vlivům.
Parotěsná fólie zabraňuje pronikání par vytvářejících se činností v domě do střešní konstrukce a tepelné izolace.
Kam se dává parotěsná fólie
Parotěsná folie se instaluje na hotový betonový podklad. Parozábranu stačí rozvinout na požadovanou plochu (orientace parozábrany není podstatná – lze ji položit z kterékoli strany). V blízkosti stěn se doporučuje přesah směrem vzhůru cca 5 cm. Parotěsnou folii je možné upravit na požadovaný rozměr např.Parozábrana odvádí vzniklou páru pryč z budov a místností. Díky tomu je stavba chráněna před nadměrnou vlhkostí, ochlazováním, korozí, vznikem plísní i hnilob. Nezbytná je parozábrana v podkroví. Podle typu objektu pak zvažujeme umístění parozábrany pod palubky nebo montáž parozábrany na strop.Průrazy a poškození parozábrany do 1 cm můžete přelepit Parotěsnou páskou PE profi, od 1 do 6 cm lze Parotěsnou záplatou PE profi, nad 15 cm je nutné vyměnit celý pás fólie. Jako poslední krok se parotěsná fólie přilepí na zeď speciálním tmelem Fortax.
PVC fólie. Nejčastěji se plastové fólie vyrábí z PVC, tedy z termoplastu. Tyto fólie jsou obvykle používány na jednovrstvé hydroizolace plochých střech. Mohou se také použít pro hydroizolaci balkónu či terasy.
Proč Nopová fólie : Nopové fólie s perforací fungují jako hydroakumulační vrstva, která reguluje množství vody pro rostliny a odvádí její přebytek do svodu. Používají se také jako ochrana proti radonu. Nopové fólie bez perforace zabraňují průniku tohoto škodlivého plynu do staveb a slouží jako doplněk k odvětrávacím systémům.
Jak odstranit pěnovou pásku : Dobrý den, pro odstranění zbytků lepidla po lepicích páskách se používá citrus cleaner. Výhodou je, že roztok rychle nevysychá a proto působí dlouho. Skvrny se lehce nasprejují a necháze se 5 až 10min působit, lepidlo by mělo zgelovatět a jít setřít, případně stříknout znova a opakovat setření.
Jak položit parozábranu na podlahu
Ještě před pokládkou systému je potřeba na podlahu položit lesklou stranou do interiéru parozábranu Isover Vario KM Duplex nebo Isover Vario Xtrasafe, u které nesmíte zapomenout na přesahy. Ty je potřeba udělat nejenom mezi jednotlivými pásy parozábrany při jejich pokládání, ale také u stěn nad podlahou.
Parozábrana odvádí vzniklou páru pryč z budov a místností. Díky tomu je stavba chráněna před nadměrnou vlhkostí, ochlazováním, korozí, vznikem plísní i hnilob. Nezbytná je parozábrana v podkroví. Podle typu objektu pak zvažujeme umístění parozábrany pod palubky nebo montáž parozábrany na strop.Parozábrana. U obou variant zateplení je nutné zabránit prostupu vodních par konstrukcí. K tomuto účelu slouží parozábrany a parobrzdy. Pro toto použití je optimální volit parobrzdu ISOVER Vario KM duplex UV včetně systémových pásek a tmelů pro spojování a napojovaní fólie.
Kam umístit parozábranu : Průrazy a poškození parozábrany do 1 cm můžete přelepit Parotěsnou páskou PE profi, od 1 do 6 cm lze Parotěsnou záplatou PE profi, nad 15 cm je nutné vyměnit celý pás fólie. Jako poslední krok se parotěsná fólie přilepí na zeď speciálním tmelem Fortax.