Jak se starat o jantar?
Tou úplně nejjednodušší je na minutu korálky podržet pod vlažnou tekoucí vodou. Především v Asii je zvyklostí čistit jantar položením na kus solného kamene (mnoho z nás ho má doma jako solnou lampu). Další variantou je zahrabat korálky do misky se solí (klidně s obyčejnou kuchyňskou) a poté je opláchnout.Jantar lze čistit pouze na sucho, nebo látkou namočenou do vlažné vody pokojové teploty. Pokud je potřeba, můžete použít trochu jemného mýdla. My po vyleštění používáme také saponát, Jar.Očista a nabíjení: Jelikož je jantar citlivý na pot a kosmetické prostředky, neměli bychom jej trvale nosit přímo na těle. Čistíme krátce pod proudem vlažné vody. Pro jeho velkou citlivost na teplo a sluneční paprsky jej nabíjíme jen na nepřímém slunci.

Jak nosit jantar : Obrať se na jantar, když se cítíš mimo rovnováhu. Umísti jantar ve svém domě a na pracovišti, abys tato místa očistil/a od toxické energie. Je také užitečné nosit jantar jako šperk, například ve formě náhrdelníku nebo náramku, aby ses chránil/a před negativitou a toxicitou přicházející od jiných lidí.

Jak nabit jantarové korálky

Nevystavujte záměrně korálky přímému slunci. UV záření jantar poškozuje a snižuje jeho životnost. I z energetického hlediska je “nabíjení” korálků nevhodné – jantar není zářič, který je potřeba nabít, aby fungoval, ale naopak pohlcovač, který je potřeba čistit. Běžná expozice slunci při nošení samozřejmě ničemu nevadí.

Na co je dobrý jantar : Jantar potlačuje stres, rezonuje s krkem, léčí štítnou žlázu a další krční problémy. Uzdravuje rovněž žaludek, slezinu, ledviny, játra, močový měchýř a žlučník. Pomáhá při problémech s klouby. Jako elixír se používá při léčbě zranění, protože se jedná o vynikající přírodní antibiotikum.

Jantar potlačuje stres, rezonuje s krkem, léčí štítnou žlázu a další krční problémy. Uzdravuje rovněž žaludek, slezinu, ledviny, játra, močový měchýř a žlučník. Pomáhá při problémech s klouby. Jako elixír se používá při léčbě zranění, protože se jedná o vynikající přírodní antibiotikum.

Kámen čistíme společně s křišťálem pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce s vodou. Nabíjet jej můžeme libovolně dlouho na přímém slunci. Přes noc v misce s vodou, nebo několik minut pod proudem vody. Přímé slunce snáší dobře, takže ho můžeme nechat nabíjet i několik hodin.

Jak správně nabít

K dobíjení zařízení využívejte vždy doporučený maximální nabíjecí proud (je uváděný v A). Nenechávejte zařízení v nabíječce zbytečně dlouho po dobití, např. při oblíbeném nabíjení mobilu přes noc. Plánujete-li zařízení delší dobu nevyužívat, baterii nabijte v průměru na 50 % a průběžně ji dobíjejte.Tržní cena pěkného kusového jantaru se pohybuje kolem 150 Kč za 1 gram. Se zvyšující se hmotností roste cena geometrickou řadou. Základní cena je ale pouze vodítko a za vzácný jantar se utrácejí astronomické částky.Šperkům, ve kterých je zakomponovaný jantar, nesvědčí extrémy a výkyvy počasí, jako je třeba vysoká vlhkost, přechody ze zimy do tepla a podobně. Doporučuje se tedy nebrat si jantarové šperky třeba při otužování nebo horké koupeli. Stejně tak je třeba je sundávat před vstupem do sauny.

Ideální je, když použijete tzv. ambulantní uzel. Namísto ještě většího počtu uzlíků použijte bižuterní lepidlo, či lak a zakápněte uzlík, či zatavte uzlík nad plamenem. Dále provlékněte polyesterové vlákno nejbližším korálkem za uzlíkem a pomocí tohoto vlákna vtáhněte uzlík do korálku.

Jak rozpoznat pravý jantar od umělého : V hrnku vody rozmíchejte 4 lžíce soli a vhoďte korálky dovnitř. Pokud plavou, jde o pravý jantar, pokud jdou ke dnu, je to plast. Tato zkouška ovšem neodhalí padělek z polystyrenu a kopál – obojí také plave.

Jak se starat o křišťál : Krystal předtím ideálně opláchněte vlažnou vodou nebo roztokem mořské soli. Výborný efekt má přírodní, tekoucí voda (potok). Krystaly můžete také čistit vykuřovadlem a klást je na zem (v přírodě). Je důležité o Váš kámen správně pečovat, aby byl s Vámi co nejdelší dobu.

Jak poznat surový křišťál

Čistě přírodní a neupravený křišťál (někdy označován jako horský křišťál) často obsahuje různé úkazy (tzv. inkluze) uvnitř kamene, které připomínají např. peříčka, praskliny, mlhoviny, barevné duhy a další zajímavé jevy. Dalším poznávacím znamením pravého přírodního křišťálu je jeho tvrdost.

Pomalé nabíjení mobilního telefonu, obzvláště v případě, že ještě nedávno byla rychlost nabíjení v pořádku, ukazuje na problém. S největší pravděpodobností totiž začíná „odcházet“ baterie telefonu a bude třeba pořídit novou. Totéž platí i v případě, když nabitý mobil rychle ztrácí energii či se sníží kapacita baterie.Ideální hranicí, na níž by se kapacita baterie měla držet, je mezi 30 a 80 procenty nabití. Při nabíjení přitom vždy používej originální příslušenství, originální kabel i zdroj. U chytrých telefonů se přitom ani nemusíš bát použít nabíječku s vyšším výchozím proudem.

Jak ověřit pravost jantaru : Asi nejpraktičtější způsob zkoušky pravosti jantaru. Namočte vatovou štětinku do odlakovače s acetonem a opatrně s ní přejíždějte po zkoumaném kousku. Pokud jde o pravý jantar, zůstane beze změn a na tyčince se neobjeví nic. Pokud jde o plast, začne se naleptávat a tyčinka se zabarví do žluta.