Jak si doma vyčistit náušnice?
Úplně nejlepší je šperk čistým, měkkým hadříkem očistit po každém sundání (tedy klidně každý den). Odstraníte tak kosmetické přípravky, mastnotu, pot a organické zbytky, které se mohly na povrchu během celého dne nashromáždit. Jako další způsob mechanického čištění vám poslouží měkký zubní kartáček.Bohužel, omytí náušnic není dostatečné. Naušnice můžete očistit starým zubním kartáčkem s trochou zubní pasty – odstraníte nánosy ušního mazu – a nakonec náušnice opláchnout pod tekoucí vodou. Po osušení je dobré je ještě na cca půl hodiny ponořit do 60% lihu, který koupíte v lékárně.Pro čištění šperků budete potřebovat 60 mililitrů octa, 2 lžíce jedlé sody a teplou vodu. Všechny tyto ingredience smíchejte v míse, aby vám vznikla hustá pasta a starým, ale měkkým zubním kartáčkem rozetřete pastu po celém šperku. Pracujte několik minut. Potom pastu ze šperku opláchněte čistou vodou a osušte ho.

Jak vydezinfikovat zlaté náušnice : Šperk ponořte do kyseliny citronové a nechte jej tam 5–10 minut, poté jej opláchněte vlažnou vodou. Vyzkoušet můžete i pokapání povrchu citronovou šťávou. Nechte ji pár minut působit a pak klenot opláchněte pod teplou vodou. Jak vyčistit zčernalé zlato

Jak vyčistit náušnice jedlou sodou

Čištění stříbra jedlou sodou

Připravte si doma malou chemickou laboratoř. Plastovou misku vyložte alobalem, naplňte ji horkou vodou a promíchejte se lžičkou jedlé sody. Šperky vložte do lázně a nechte je namočené asi 10 minut. Opláchněte a vyleštěte hadříkem.

Čím dezinfikovat náušnice : Jarová voda

Prstýnek, náušnice nebo náhrdelník stačí nechat v jarové vodě odstát zhruba minutu. Poté ho vyčistěte měkkým kartáčkem nebo houbičkou. Pokud jsou ve šperku zasazené kameny, zkuste je vyčistit zespoda a jakoby zevnitř šperku. Po vyčištění opět opláchněte v čisté vodě.

Sundejte si náušnice, omyjte je v jarové vodě a nechte je profesionálně vyčistit. Pokud na hromadění mazu trpíte často, vyplatí se šperky důkladně čistit preventivně. Uši (oblast kolem dírky i za uchem) jemně ale důkladně vyčistěte mýdlovou vodou a na nějakých čas jim dejte od náušnic odpočinout, nebo vyzkoušejte jiné.

Čištění stříbra jedlou sodou

Připravte si doma malou chemickou laboratoř. Plastovou misku vyložte alobalem, naplňte ji horkou vodou a promíchejte se lžičkou jedlé sody. Šperky vložte do lázně a nechte je namočené asi 10 minut. Opláchněte a vyleštěte hadříkem.

Kolik stojí vyčištění šperků

Vyrábíme zakázkové investiční šperky.

Čištění prstenů, naušnic, řetízků Stříbro Zlato
Čištění šperků ultrazvukem, sušení, leštění – 1 ks 190 Kč 300 Kč, 400 Kč
Čištění starých a zoxidovaných šperků 1 g (chemická mořící lázeň) 90 Kč 140 Kč
Ruční čištění šperků Swarovski 200, 300, 400 Kč 450 Kč

Nové náušničky, které budete nandavat, je vhodné sterilizovat. Pokud možnost sterilizace nemáte, vložte jej do vody a vařte min 16min. Nebojte, jsou kovové, stejně jako hrnek v kterém je vaříte :o) nevaříme náušnice s plastovými prvky. Naložení do lihu je absolutně nevhodné (líh ani nedezinfikuje, musel by být min.V kuchyni je vhodná k očištění ovoce, zeleniny, čištění spotřebičů, spáleného nádobí a k odstranění pachů z myčky na nádobí, mikrovlnné trouby a lednice. Využívá se též při úklidu okolo domu, čištění auta, garáží nebo pro odstranění pachů z pelíšků a toalet vašich psích a kočičích mazlíčků.

Minci ve vodě často stačí často vykoupat, případně několik minut odmočit. Nepustí-li špína, použijte mýdlo. Často stačí namydlit ruce a v namydlených rukou minci jemně promnout. Vždy je třeba nakonec minci dobře ve vodě opláchnout, a nakonec dokonale vysušit (jemným hadříkem, případně fénem).

Jak dezinfikovat prvni náušnice : První náušnice se kupují spolu s jejich aplikací. Většinou se jedná o speciální náušnice z lékařského plastu, které nealergizují a nehnisají. Zhruba po měsíci nošení je lze vyměnit za Vaše náušnice, které je nutno předem vydezinfikovat (např. namočením do lékárenského líhu).

Co mohu pouzit jako dezinfekci : kromě zmiňovaného peroxidu vodíku je vhodný Dettol sprej, nebo LIVSANE čistící sprej na rány, který je v menším balení a tedy vhodnější na cestování. Ani jeden nepálí, nebarví a neštípe. Po vyčištění rány doporučuji místo klasických náplastí Akutol sprej.

Jak se zbavit zátky v uchu

K čištění zvukovodu můžete použít speciální kapky či spreje, které pomohou ušní maz změkčit, rozpustit a odstranit z ucha. Další možností je použití ušních svící. Hořící ušní svíce vytváří teplo a mírné vakuum, které pomohou ušní maz změkčit a vytáhnout u ucha ven. Většinou stačí uši čistit 1x týdně.

Před vlastním výplachem lékař kápne pacientovi do zvukovodu několik kapek roztoku zažívací sody nebo vlažného oleje, aby ušní maz změknul a dal se snáze vypláchnout. Výplach je zcela nebolestivý. Do zvukovodu se vstříkne proud vlažné vody a potom se ucho pečlivě vyčistí a vysuší.Jak vyčistit troubu jedlou sodou

  1. Smíchejte půl hrnku jedlé sody s teplou vodou. Přípravek by neměl být tekutý, poměr vody a sody upravte tak, aby vznikla hmota v podobě pasty.
  2. Vnitřek trouby, kterou si předehřejete, vymažte pastou. Krom ventilátoru.
  3. Nechte působit přes noc.
  4. Ráno postříkejte vnitřek trouby octem.

Jak pozlatit šperk : Při procesu aplikace pozlacení se nejprve šperk důkladně vyčistí a poté se na jeho povrch aplikuje vrstva zlata. Existují dva hlavní způsoby, jak se může pozlacení provádět. První způsob je elektrolytické pozlacení, při kterém se zlato aplikuje na povrch šperku pomocí elektrolytického procesu.