LEVANDULOVÉ MATCHA ICE LATTE:
- Matcha, vodu a jednu lžíci levandulového sirupu pořádně prošejkujeme v šejkru.
- Sklenici naplníme ledem a přilijeme směs matcha a levandulového sirupu.
- Dolijeme mlékem podle našeho výběru, dozdobíme snítkou levandule a můžeme podávat.
Do šejkru nasypte porci Matcha Tea, přilijte 1 dl studené vody a 2 dl horké vody. Poté pořádně protřepejte. Před otevřením je důležité nejdříve odpustit páru horním víčkem. Pro zjemnění chuti přidejte pár kapek limetky anebo lžičku medu.Doporučená porce matchy je jedna čajová lžička na 100ml vody. Na obyčejný hrnek vám tak stačí dvě lžičky prášku.
Jak si udělat matcha čaj : Do čajové misky si připravte zhruba 4 g čaje matcha a nalijte 40 ml vody o teplotě do 70°C. Poté míchejte bambusovou metličkou do zhoustnutí. Ideální je opisovat metličkou tvar kříže.
Jak udělat domaci matcha latte
Zpěňte mléko tak, jako když připravujete klasické cappuccino. Vedle si v horké vodě rozmíchejte matcha prášek. Do vyšší sklenice přelijeme mléko s pěnou a přes ni dolijeme zelený čaj tak, aby se nám mléko a pěna oddělili zelenou vrstvou čaje. Podáváme s cukrem nebo medem k doslazení.
Jak si doma udělat Ice latte : Nejprve nalijeme 100-150 ml mléka (160 ml v případě cappuccina) vychlazeného přibližně na 8 °C do tří čtvrtin objemu sklenice a doplníme ledem. Poté si do konvičky na mléko či malého hrníčku připravíme dvojité espresso (v případě cappuccina jednoduché) dle klasického receptu.
Odeberte z balení matchi ½ lžičky a prosejte ji přes sítko do misky. Zalijte matchu 1 decilitrem vody o teplotě 75 ⁰C (při běžných podmínkách se na takovou teplotu voda ochladí asi 2 minuty po ukončení varu). Ponořte šlehač a matchu napěňte.
Doporučujeme vždy 2 g denně. To se rovná dvěma šálkům čaje za den. Příležitostně můžete vyzkoušet i 4 g za den, tuto dávku však považujeme za maximum a doporučujeme ji nepřekračovat.
Proč nemíchat matchu kovovou lžičkou
Teplota vody by neměla překročit 80 °C, protože u vyšších teplot se ničí účinné látky. Naopak nižší teploty nevadí. Doporučujeme nemíchat kovovou lžičkou, dochází k ničení antioxidantů.Doporučujeme vždy 2 g denně. To se rovná dvěma šálkům čaje za den. Příležitostně můžete vyzkoušet i 4 g za den, tuto dávku však považujeme za maximum a doporučujeme ji nepřekračovat.Horké mléko zpěníme. Vedle rozmícháme čajový prášek v horké vodě. Do vyšší sklenice nalijeme mléko a pěnu, přes kterou dolijeme zelený čaj tak, aby nám v pěně vynikl jasný zelený flíček. Podáváme se sladidlem na dochucení.
Odeberte z balení matchi ½ lžičky a prosejte ji přes sítko do misky. Zalijte matchu 1 decilitrem vody o teplotě 75 ⁰C (při běžných podmínkách se na takovou teplotu voda ochladí asi 2 minuty po ukončení varu). Ponořte šlehač a matchu napěňte.
Jak si udělat domácí latte : Pravé Caffé Latte je totiž připravováno z espressa, které je základem většiny nejznámějších kávových specialit. Caffé Latte připravíme smícháním150 ml horkého mléka bez pěny a 50 ml espressa. Mnoho příznivců tohoto lahodného nápoje je přesvědčeno, že u správného Caffé Latte je důležité vrstvení mléka a kávy.
Kolik kcal má matcha latte : Popis
100 g | |
---|---|
Energetická hodnota | 100 kJ/24 kcal |
Tuky | <0,5 g |
– z toho nasycené | <0,1 g |
Sacharidy | 6 g |
Jak si doma udělat frappé
Připravuje se smícháním instantní kávy (jedna až dvě lžičky) s minimálně 50 ml studené vody a rozmícháním ručním mixérem nebo promícháním v shakeru. Pro dochucení lze přidat cukr a mléko. Podává se ve vysoké sklenici s ledem a brčkem.
Nebojte se sladit.
Její chuť vám buď hned sedne nebo si ji zkuste dosladit třeba medem či kapkou přírodního sirupu. TIP: Připravte si místo klasické kávy osvěžující matcha latté!Matcha funguje jako přírodní energy drink a zlepšuje soustředění, ale také zrychluje metabolismus o 30-40 % a proto napomáhá k lepším fyzickým výkonům. Sloučenina L-theanin spolu s kofeinem přispívá k lepším funkcím mozku, zvyšuje pozornost a zlepšuje paměť. Zároveň však také snižuje stres a navozuje pocit relaxace.
Kdy nepít mátový čaj : Máta – kontraindikace
I když mátový nálev blahodárně působí na naše zdraví a pohodu, ne každý může těžit z jeho jedinečných léčivých účinků. Máta se nedoporučuje lidem s gastroezofageálním refluxem a těm, kteří trpí pálením žáhy, protože mentol v ní obsažený může potíže ještě zhoršit.