Tvarůžky nejprve obalíme v mouce, poté ve vajíčku a na konec ve strouhance. Odkládáme na ubrousek a necháme chvíli odležet. Poté znovu obalíme ve vejcích a znovu ve strouhance. Ve vyšší pánvi nebo kastrolu rozehřejeme vyšší vrstvu oleje (alespoň 0,5 cm, cca 180 °C).Z mouky, piva, vajíčka a papriky umíchejte hustší těstíčko a postupně do něj namočte všechny tvarůžky. Na pánvi si rozehřejte dostatečnou vrstvu oleje a tvarůžky v něm smažte dozlatova z obou stran. Hotové nechte okapat na ubrousku.Jak poznáme zkažený sýr
Žluté, nazelenalé a šedé flíčky na povrchu sýra znamenají cizí, nikoliv ušlechtilou plíseň. Takových sýrů se radši vyvarujeme a vyhodíme je. Vazký povrch sýrů je typický pro tvarůžky a romadúr, nikoliv pro jiné druhy sýrů (Niva, Hermelín), pro které kluzký povrch znamená, že už nejsou k jídlu.
Jak nalozit tvarůžky : Postup přípravy
Olomoucké tvarůžky nakrájíme na kousky, cibuli s česnekem oloupeme a rovněž pokrájíme na kousky. Chilli papričku se zelenou petrželkou nasekáme. Vše nandáme do sklenice a zalijeme olejem. Necháme proležet asi 2 dny v ledničce.
Proč jíst tvarůžky
Olomoucké tvarůžky přinášejí tělu kvalitní plnohodnotné bílkoviny, jen málo sacharidů a minimum tuku. Z minerálních látek stojí za zmínku především značný obsah vápníku. Nízká energetická hodnota umožňuje zařadit olomoucké tvarůžky do diety redukční i diabetické.
Jak Smazit Mrazene tvarůžky : Ve fritovacím hrnci smažíme zmrazené obalované tvarůžky při teplotě tuku 180 °C dozlatova. Na pánvi smažíme zmrazené obalované tvarůžky v dostatečné vrstvě rozpáleného tuku po obou stranách dozlatova. Před úpravou nerozmrazujte. Po rozmrazení znovu nezmrazujte.
Syrečky necháme takto zrát zhruba 4 dny – to se vyhladí jejich povrch, jsou tuhší, nejsou příliš měkké na omak, ale nejsou nijak zásadně žluté, prostě bílé tvarůžky, konzistentnější než ty, které jsme před čtyřmi dny dávali na prkénko.
Zrání záleží na teplotě. Čím tepleji, tím zraje rychleji. Formování do placiček/tyčinek je lepší provádět ještě ve stavu, kdy je směs spíše tvarohová než příliš vazká tvarůžková. Vytvarované tvarůžky se dají na dřevěné prkno a je třeba je několikrát denně obracet a nechávat postupně zasychat.
Jak dlouho nechat naložené tvarůžky
Cibuli a feferonky nakrájejte nahrubo. V oleji rozmíchejte všechno koření a bylinky. Tvarůžky spolu s feferonkami a cibulí vyskládejte do sklenice a zalijte kořeněným olejem. Přiklopené nechte zrát minimálně 3 dny.Zralé sýry můžete zkusit už po třech dnech, naložené sýry obecně chutnají nejlépe po týdnu. V lednici ale vydrží až tři měsíce.Olomoucké tvarůžky přinášejí tělu kvalitní plnohodnotné bílkoviny, jen málo sacharidů a minimum tuku. Z minerálních látek stojí za zmínku především značný obsah vápníku. Nízká energetická hodnota umožňuje zařadit olomoucké tvarůžky do diety redukční i diabetické.
Nejvíce zapáchající sýry jako romadúr, limburský sýr nebo olomoucké syrečky vděčí za příznačný odér právě zmíněné bakterii. Brevibacterium linens vytváří charakteristický mazlavý povlak, pod kterým sýr postupně dozrává. Zapáchající bakterie se množí zejména v teplém a vlhkém prostředí.
Jak dlouho nakladat tvarůžky : V oleji rozmíchejte všechno koření a bylinky. Tvarůžky spolu s feferonkami a cibulí vyskládejte do sklenice a zalijte kořeněným olejem. Přiklopené nechte zrát minimálně 3 dny.
Jak dlouho zrají tvarůžky : Je však potřeba častěji obracet. Syrečky necháme takto zrát zhruba 4 dny – to se vyhladí jejich povrch, jsou tuhší, nejsou příliš měkké na omak, ale nejsou nijak zásadně žluté, prostě bílé tvarůžky, konzistentnější než ty, které jsme před čtyřmi dny dávali na prkénko.
Jak naložit tvarůžky do piva
1. Tvarůžky nakrájejte na kostičky, vložte do sklenice s víkem, přidejte CHILLI, PAPRIKU, kořenící směs PAN SÝR a zalijte pivem. 2Sklenici dobře uzavřete a nechte 2 – 3 dny odležet na teplém místě, nejlépe na slunci. Podávejte s čerstvým chlebem ozdobené jarní cibulkou.
Zrání záleží na teplotě. Čím tepleji, tím zraje rychleji. Formování do placiček/tyčinek je lepší provádět ještě ve stavu, kdy je směs spíše tvarohová než příliš vazká tvarůžková. Vytvarované tvarůžky se dají na dřevěné prkno a je třeba je několikrát denně obracet a nechávat postupně zasychat.Nejvíce zapáchající sýry jako romadúr, limburský sýr nebo olomoucké syrečky vděčí za příznačný odér právě zmíněné bakterii. Brevibacterium linens vytváří charakteristický mazlavý povlak, pod kterým sýr postupně dozrává. Zapáchající bakterie se množí zejména v teplém a vlhkém prostředí.
Jak dlouho nakládat tvarůžky : V oleji rozmíchejte všechno koření a bylinky. Tvarůžky spolu s feferonkami a cibulí vyskládejte do sklenice a zalijte kořeněným olejem. Přiklopené nechte zrát minimálně 3 dny.