Jak udělat šindel?
Alpský šindel se vyrábí zejména z modřínového dřeva štípáním. Nemá péro a drážku, klade se ve dvou nebo ve třech vrstvách. V alpských zemích ( Rakousko, Německo, Švýcarsko) se používá na střechy i fasády. Životnost Alpské šindele je 60 až 80 let bez jakéhokoliv nátěru.Výroba dřevěného šindele probíhá štípáním ze smrkového, popřípadě modřínového dřeva, které se kácí v zimě. Vybírá se takové dřevo, které předpokládá ty nejlepší možné výsledky. Ze zkušeností již víme, že nejlepší jsou stromy s hustými letokruhy, které se mírně stačí doleva. Dřevěný šindel se následně opracuje pořízem.Samotné šindele se pokládají po řadách od spodní části nahoru, tedy od okapu k hřebeni. Pro startovací řadu můžeme použít prakticky libovolný šindel. Spodní část řady podlepíme bitumenovým tmelem. Startovací řada se přibije rovně na okraj střechy – nejlépe přes oplechování.

Z jakého dřeva se dělá šindel : Šindel je jednou z tradičních střešních krytin, je to speciálně vyrobená dřevěná destička. Tradičně vyráběný z jedle a smrku. Buď se vyrábí štípáním nebo řezáním. Štípaný šindel má vyšší životnost než řezaný, je pevnější, a protože nemá porušená dřevní vlákna, tak voda ze střechy rychleji odtéká.

Kolik stojí Šindel

Doplňkové parametry

Běžná cena s DPH:
Naše cena s DPH: 361,67 Kč / m2
Naše cena bez DPH: 896,69 Kč
Cena za bal s DPH: 1 085 Kč
Obsah bal : 3 m2

Kolik stojí nová střecha na dům : Rekonstrukce střechy stojí v průměru 239.000 Kč, ceny se obvykle pohybují od 194.000 do 284.000 Kč. Maximální částka, se kterou můžete počítat za výměnu střechy je 335.000-400.000 Kč.

Podkladové pásy se používají jako pojistná hydroizolace pod asfaltové šindele a to zněkolika důvodů. Podkladní pásy chrání prkený nebo deskový záklop před deštěm a větrem než dojde k samotnému položení střešní krytiny dále nám retušuje drobné nerovnosti které by mohli po realizaci kazit celkový dojem nové střechy.

Každý tvar střechy, i ten nejsložitější, je možné pokrýt šindelem bez použití jiného materiálu, např. plechu. Při pokrývání se šindele zasouvají do drážky a doklepáváme kladivem. Při přibíjení se šindel nesmí přibít úplně natvrdo.

Kolik stojí šindel

Ceny

Název výrobku Cena za 1 ks (s DPH 21%): Cena za 1m2 (s DPH 21%):
modřínový valašský šindel – materiál DL 40cm (jednoduché krytí) 1 820,00 Kč (2 202,20 Kč) 1 517,- Kč (1 835,- Kč)
modřínový valašský šindel – materiál DL 50cm (jednoduché krytí) 2 000,00 Kč (2 420,00 Kč) 1 333,- Kč (1 613,- Kč)

Odpověď: Na kanadský šindel (lepenku) je možné aplikovat nátěrové hmoty na bázi asfaltů nebo Sanakryl UV.Podkladní pás je nedílnou součástí střechy.

Vždy používejte pod šindele podkladní pás, abyste měli zaručenou kvalitní střechu, která bude dlouhodobě odolná jakýmkoliv extrémům počasí.

Dostupnost: IHNED SKLADEM K ODBĚRU A EXPEDICI
Váha šindele v balení: 27,145 kg
Váha šindele 1 m2: 8,9 kg
Počet šablon v 1 balení: 21 ks šablon
Sklon střechy: min. 18° až max. 90°

Která střecha je nejlevnější : Při rozhodování o tvaru střechy hraje samozřejmě roli také finanční hledisko. Cenové rozdíly jsou značné. Rovná střecha je přitom nejlevnější. Náklady na údržbu jsou však vyšší než u ostatních typů střech.

Jak dlouho vydrží šindelová střecha : Životnost šindelů se pohybuje od 30 do 60 let, přičemž výrobci garantují většinou tu spodní hranici.

Co dát pod asfaltový pás

Finální (vrchní) pás musí být s podkladním pásem (nebo pásem v mezivrstvě) spojen vždy plnoplošně – tedy nataven, nebo přilepen. Betonový povrch je vždy vhodné použít penetrační nátěry pod asfaltové pásy. Ty při správné aplikaci zajistí maximální přilnavost pásu k betonovému podkladu.

Používáme dva základní typy střešního pláště, přičemž každý z nich je určující pro volbu správné folie, tzv. podstřešní fólie, nebo též fólie pod tašky. Jedná se o nekontaktní folii pod střešní krytinu, která se používá u tříplášťové střechy. Naopak u dvouplášťové střechy se volí kontaktní folie pod střešní krytinu.Průsečíkem všech ideálních vlastností střechy je betonová střešní krytina. Tento druh střechy je pevný, odolný, stálobarevný a odráží sluneční záření. Betonová střešní krytina je navíc relativně lehká a snadno se pokládá. Je tedy nejlepší střešní krytinou pro většinu domů.

Jak chodit po šikmé střeše : Na šikmé střechy rodinných domů se instalují stoupací plošiny, lávky a nášlapy v kombinaci s bezpečnostními háky. Jsou to kotevní body se zachycovacím postrojem na laně. Připevníme k nim i střešní žebříky zajišťující dočasný pohyb na střeše.