Pokud jste si zakoupili živé moučné červy, umístěte je do nádoby (ideálně s hladkými stěnami), která má ve víku otvory (pro přístup vzduchu), dovnitř dejte nějaká jablka, zelí nebo rozpůlenou bramboru jako zdroj vlhkosti a také potravu pro červy – otruby, různý obilný šrot nebo ovesné vločky.Postup při napadení moučnými červy
Když se objeví brouci v mouce, nakažené potraviny ihned vyhoďte. Jsou znehodnocené výkaly a pavučinkami larev. Napadené skříňky dezinfikujte vodou s octem. Pokud máte polici obalenou papírem, odstraňte jej, potemníci se můžou schovávat pod ním.Pro chov larev potemníků neboli moučných červů budete opět potřebovat dobře větratelnou nádobu (opět dobře poslouží faunarium). Můžete využít i jinou otevřenou plastovou či skleněnou nádobu – červi nemohou šplhat, takže vám nikam neutečou. Místo víka vám dobře poslouží síťovina proti hmyzu.
Jak rozmnožit moučné červy : Mouční červi, odborně larvy potemníka moučného, můžeme chovat v kameninových nebo skleněných nádobách. Do vhodné nádoby vložíme zmačkaný papír, ten zasypeme substrátem složeným z kukuřičného šustí, ovesných vloček a strouhanky. Nakonec do nádoby přidáme kousky vlněné látky, do ní by měli potemníci naklást vajíčka.
Co jí mouční červi
Jejich potravní spektrum se skládá z rostlinných a živočišných zbytků, dají se zařadit mezi všežravce. Larvy se těsně před zakuklením velikostí pohybují kolem 1,5 cm u potemníka buffalo, 2,5 cm u potemníka moučného a 4,5 cm u potemníka brazilského.
Jak se zbavit červů od molu : Odpuďte moly přírodní cestou
Nejčastěji používaným přírodním přípravkem, který moli opravdu nesnášejí, je levandule – stačí splést malé svazečky nebo nasypat sušené květy do plátěných pytlíčků a zavěsit je do skříně.
Potemník moučný dorůstá velikosti až 18 milimetrů. Jako larva žije 1 rok. Jako dospělec, pouze tři měsíce a objevují se nejčastěji v květnu a červnu.
Doporučujeme vám zejména přípravek Provecta pro likvidaci nejen potemníka moučného ale také jeho larev. Efektivní jsou také lepové pasti na potemníky, které umístěte v blízkosti oken. Pokud se tito potravinoví škůdci nacházejí ve stájích, zvolte spíše Insekticid Elector PSP proti potemníkům stájovým.
Jak se zbavit červů v bytě
S vyhubením larev vám pomůže univerzální domácí pomocník: ocet. Skvělý je v kombinaci s pepřem a saponátem na nádobí. Do této tekutiny dřevo namočte, případně ho s ní natřete. Jistější výsledek mají drastičtější chemické přípravky, které seženete i ve větších drogeriích.Mouční červi
Larvy potemníka, tzv. mouční červi, jsou po vylíhnutí světle hnědé a mají typické rýhování na těle. Larvy jsou všežravé a neomezují se tedy jen na mouku, nepohrdnou žádným druhem potravy, ať už suchými těstovinami, ovocem či masem. Výjimkou není ani kanibalismus.Přípravky na hubení molů
Na moly můžete použít účinné spreje Biokill, lepové pasti s feromonem, nebo naopak závěsné odpuzovače proti molům šatním. V případě potravinových molů (motýlků) tedy skladování potravin v uzavřených dózách a jejich občasná kontrola.
Proti moučným molům je vhodné použít přírodní sprej a feromonové lapače, lepové pasti či mololapky.
Co odpuzuje moly : Jako odpuzovače proti molům pomáhají aromatické vůně: levandule, skořice, hřebíček, citrusová kůra, rozmarýn, pelyněk nebo chmel. Vhodné je umístit do skříně voňavá mýdla nebo snítky suché levandule do punčochy. Květy pak neopadávají mezi prádlo a punčocha krásně propouští vůni.
Jak poznám že mám v těle parazity : S parazity se setkalo 90 % z nás.
V našem těle dokážou napáchat nepříjemné škody. A jak poznáte, že se ve vás nějaký ten parazit usadil Mezi symptomy patří časté pocity hladu, průjmy, plynatost, bolest břicha, závratě, kožní problémy, poruchy spánku, snížená imunita či problémy s váhou.
Jak se zbavit červů v těle
užíváme antiparazitární léky, vhodné bylinky či doplňky stavy, je podstatné neopomínat i na změnu stravy a podpořit vyloučení parazitů z těla. Strava by měla být lehká s množstvím ovoce a zeleniny, omezte těžko stravitelné tuky, maso, vejce a kombinovaná jídla.
Mouční červi
Jedná se o drobného černého brouka, který klade vajíčka do mouky a jiných potravin, které mohou posloužit jako skvělý zdroj živin pro larvy. Larvy potemníka, tzv. mouční červi, jsou po vylíhnutí světle hnědé a mají typické rýhování na těle.Existuje celá řada tzv. babských rad, jak se zbavit molů šatních. Tyto postupy opravdu fungují a navíc jsou ekologické. Asi nejčastěji se uvádí použití levandule, rozmarýnu, smrkového jehličí, pomerančové kůry, černého pepře, mýdla, chmelu, bobkového listu, skořice, hřebíčku, listí ořešáku nebo dokonce melasy s octem.
Jak se Ucine zbavit molů : Zbavte se suchých potravin
Má-li v sobě dírky, je napadený. Pakliže jsou obaly neporušeny, uložte je na 4 dny do mrazáku, aby vajíčka zemřela. Pakliže moly, pavučinky či larvy někde najdete, zboží nekompromisně vyhoďte a odpadkový koš rovnou vyneste. Jinak riskujete, že se moli z odpadků dostanou a rozšíří se dál.