Jantar lze čistit pouze na sucho, nebo látkou namočenou do vlažné vody pokojové teploty. Pokud je potřeba, můžete použít trochu jemného mýdla. My po vyleštění používáme také saponát, Jar.Nevystavujte záměrně korálky přímému slunci. UV záření jantar poškozuje a snižuje jeho životnost. I z energetického hlediska je “nabíjení” korálků nevhodné – jantar není zářič, který je potřeba nabít, aby fungoval, ale naopak pohlcovač, který je potřeba čistit. Běžná expozice slunci při nošení samozřejmě ničemu nevadí.Šperkům, ve kterých je zakomponovaný jantar, nesvědčí extrémy a výkyvy počasí, jako je třeba vysoká vlhkost, přechody ze zimy do tepla a podobně. Doporučuje se tedy nebrat si jantarové šperky třeba při otužování nebo horké koupeli. Stejně tak je třeba je sundávat před vstupem do sauny.
Jak nabíjet jantar : Očista a nabíjení: Jelikož je jantar citlivý na pot a kosmetické prostředky, neměli bychom jej trvale nosit přímo na těle. Čistíme krátce pod proudem vlažné vody. Pro jeho velkou citlivost na teplo a sluneční paprsky jej nabíjíme jen na nepřímém slunci.
Jak vycistit Avanturín
Avanturín můžeme dále použít pro všechny poruchy, jejichž původ je nejen duševní, psychosomatický, ale i vyloženě fyzický. Očista a nabíjení: Čistíme pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Avanturín nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.
Jak očistit a nabít křišťál : Kámen čistíme společně s křišťálem pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce s vodou. Nabíjet jej můžeme libovolně dlouho na přímém slunci. Přes noc v misce s vodou, nebo několik minut pod proudem vody. Přímé slunce snáší dobře, takže ho můžeme nechat nabíjet i několik hodin.
Tyto šperky můžete jednoduše čistit pod tekoucí vodou, případně je vyleštit hadříkem s kapkou olivového oleje. Jak již bylo řečeno, není potřeba je nabíjet, nevystavujte je tedy cíleně přímému Slunci a nenechávejte je ani u radiátoru – horko by mohlo způsobit prasknutí jantaru vloženého do stříbra.
Ideální je, když použijete tzv. ambulantní uzel. Namísto ještě většího počtu uzlíků použijte bižuterní lepidlo, či lak a zakápněte uzlík, či zatavte uzlík nad plamenem. Dále provlékněte polyesterové vlákno nejbližším korálkem za uzlíkem a pomocí tohoto vlákna vtáhněte uzlík do korálku.
Jak fungují jantarové korálky
U dětí se jantar používá pro své protizánětlivé a analgetické účinky tlumící bolest při růstu zubů. Děti nosící jantarové korálky jsou klidnější a více relaxované. Má rovněž baktericidní a virostatický účinek – v dřívějších dobách byl jantarový prášek s úspěchem používán při léčení špatně se hojících ran.Do vody nepatří lepidolit, selenit, kalcit, malachit, azurit, fluorit, celestýn, rodonit nebo hematit. Pokud plánujete pít vodu, ve které předtím necháte minerál, ujistěte se, že pochází od důvěryhodného zdroje a nemůže vám ublížit třeba tím, že na něm ulpěly stopové prvky nebezpečných látek.Je to hřejivý kámen, který dodává energii a sílu. Přitahuje bohatství a peníze. Pomáhá odbourávat závislost na druhých lidech a potlačuje deprese. Tygří oko je velmi užitečným kamenem při dosahování cílů a hledání vnitřních zdrojů.
Jedná se zejména o avanturín, ametyst, akvamarín, beryl, citrín, fluorit, kunzit, safír, růženín, záhněda.
Proč nosit šperky : Šperky jsou způsobem, jak můžeme světu ukázat a říct, kdo jsme. Elegantní dáma s perlami nebo svobodná duše, jejíž zápěstí zdobí mnoho barevných náramků Krásný doplněk nám umí také dodat sebevědomí, náušnice zase podtrhnout krásu našich očí a zvýraznit naši ženskost.
Jak zakončit Koralkovy náramek : Na náramky s korálky s průvleky o velikosti 1 mm je nejvhodnější použít vlákna o průměru 0,8 mm. Nevýhodou vlákna je náročnější způsob zakončení – uzlík je po zavázání nutné zakápnout lepidlem, lakem, či zatavit nad svíčkou, aby se nerozvázal.
Na co je dobrý jantar
Jantar potlačuje stres, rezonuje s krkem, léčí štítnou žlázu a další krční problémy. Uzdravuje rovněž žaludek, slezinu, ledviny, játra, močový měchýř a žlučník. Pomáhá při problémech s klouby. Jako elixír se používá při léčbě zranění, protože se jedná o vynikající přírodní antibiotikum.
Základním a nejběžnějším postupem pro očistu kamenů doma je jejich vložení do proudu tekoucí vlažné vody. Myslete na to, jak z nich smýváte vše negativní. Doba omývání je intuitivní, sami poznáte, zda jsou kameny již energeticky čisté. Po omytí své kameny velmi opatrně a pečlivě osušte měkkým a čistým hadříkem.Mějte na paměti, že kameny není dobré vystavovat na slunečnímu záření celý den, jelikož jeho vlivem blednou. Jedná se zejména o avanturín, ametyst, akvamarín, beryl, citrín, fluorit, kunzit, safír, růženín, záhněda.
Jak se čistí tygří oko : Tygří oko vyžaduje očistu každých 15 dní. Celý proces je poměrně jednoduchý. Kámen stačí na několik minut umístit pod vlažnou tekoucí vodu. Po osušení ho třeba nabít a to velmi jednoduše, položením na slunce.