Na trhu jsou běžně k dostání i přípravky přímo určené na likvidaci mechu, např. Anti-Moss či Mech-stop. Přípravky se na střechu nanáší štětcem či postřikovačem. Ideální je nástřik provádět za suchého počasí (aby se látka stihla vstřebat) a bezvětří (aby nedošlo k zanesení chemické látky mimo požadované místo).K likvidaci mechu na střeše se nejčastěji používá modrá skalice či speciální chemické přípravky určené k jeho hubení (tzv. mech stop na střechy). Zelená skalice je na mech na střeše vyložené nevhodná, protože zanechává rezavé skvrny. Chemické přípravky proti mechu se nanáší štětcem nebo postřikovačem.Průsečíkem všech ideálních vlastností střechy je betonová střešní krytina. Tento druh střechy je pevný, odolný, stálobarevný a odráží sluneční záření. Betonová střešní krytina je navíc relativně lehká a snadno se pokládá. Je tedy nejlepší střešní krytinou pro většinu domů.
Co zničí mech : Vertikutace trávníku pomáhá zbavit se veškerého plevele a tím pomáhá proti příchodu mechu. Špatná drenáž – Když je trávník špatně odvodněný, mech roste velmi snadno. Samotný mech je z 90 % tvořen vodou, proto rád roste ve vlhkém prostředí. Tomu opět pomůže zabránit pravidelné provzdušňování, které do půdy udělá díry.
Čím zničit mech na střeše
Magie modré skalice a vysokotlaké čističe
Roztok modré skalice a vody je silným spojencem proti mechu. Připravte směs z 500 g modré skalice a 10 litrů vody a postříkejte střechu. Tento postup pomáhá zabránit budoucímu růstu mechu. Pokud máte k dispozici vysokotlaký čistič, neváhejte.
Jak rozpustit zelenou Skalici : Pokud chceme zalévat trávník o rozloze 12 m2 s 12 litry 2% vodného roztoku, budeme potřebovat 12 l vody a 240 g síranu železnatého (20 g x 12 litrů vody). Odměřenou substanci dodáme do vody a rozpouštíme za neustálého míchání. Síran železnatý se dobře rozpouští ve vodě a neměli byste mít problémy s jeho rozpuštěním.
Nejúčinnějším a nejjednodušším způsobem, jak se zbavit neestetických lišejníků, je jejich seškrábání. Obvykle se doporučuje jemně odstranit lišejníky kartáčem ještě koncem listopadu a následně postříkat kmeny a silné větve vápenným mlékem.
Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.
Jak odvětrat střechu
Jak správně odvětrat střechu Podkladní folie se vždy pokládá podél okapové hrany, všeobecně s 10 cm přesahem u sklonu nad 30°; u sklonu pod 30° s minimálním přesahem 15 cm a u sklonu pod 20° s přesahem 20 cm. Folii pro realizaci odvětrávání střechy začínáme klást vždy od okapu.Jak zabránit tvorbě mechu a jiných mikroorganismů na střeše
Pravidelný prořez stromů pustí slunce a teplo na střechu. Pravidelné čištění okapových a odtokových systému (svody) zase zamezí držení vody v okapech.Mechům svědčí také kyselé pH půdy, trávník však snese i mírně zásaditý substrát. Velmi jednoduchým způsobem, jak zabránit růstu mechu, je tedy aplikace vápna či vápenných hnojiv přímo na trávník.
Mechy koření jen mělce a lze je vyškrábnout nebo vymést drátěným kartáčem. Naopak plevely jsou známy svým dobrým, hluboko rostoucím kořenovým systémem. Nožík je tak akorát plochý, aby se dostal do spáry, ale často nedosáhne dostatečně hluboko.
Jaký je rozdíl mezi modrou a zelenou Skalici : Rozdíl mezi modrou a zelenou skalicí
Modrou skalici od zelené skalice neodlišuje jen název. Chemicky jde totiž o jinou sloučeninu, síran železnatý. Zelená skalice funguje také jako hnojivo a prostředek na hubení mechů, ale aplikuje se jinak a nemá tak všestranné využití.
Kolik zelené skalice na mech : Síran železnatý – skalice zelená s používá k odstraňování mechu. Uchovávejte v temnu a suchu. Použití proti mechům: směs síranu amonného a skalice zelené v poměru 5:1. 5 g směsi vystačí na postřik 1 m2 (tedy cca 50 g směsi v 5l vody vystačí na postřik 10 m2).
Jak zbavit strom mechu
Na zlikvidování mechů i lišejníků je velmi účinná speciální směs z dřevního popela. Namíchejte si ji z 8 dílů vody, 1 dílu dřevního popela a 1 dílu žíravého vápna. Promíchávejte ji každý den po dobu jednoho týdne. Pak už stačí nechat roztok ustát a čirou tekutinou pravidelně natírat napadený strom.
Šikmé střechy se nejčastěji zateplují izolačními pásy, deskami nebo dílci z polystyrenu, minerální nebo skelnou vlnou, izolanty na bázi dřeva a papíru, ovčí vlnou a konopím. Stále častěji se používá i sypaná nebo foukaná izolace nebo nástřiky polyuretanovou pěnou. Obojí vyžaduje specializovanou firmu.Jakou tloušťkou izolace zateplit Tloušťku izolace je nutné zvolit tak, abyste splnili požadavky normy a dosáhli očekávaných úspor. Běžně se zatepluje izolanty o tloušťce 300 mm, ale odborníci doporučují i více, například hodnotu pro pasivní domy – 400 až 460 mm.
Kolik větracích tašek na střechu : Navíc je třeba dodržet pravidlo a umístit minimálně 1 větrací tašku do každého pole vytvořeného kontralatěmi, byť by se tak překročil počet tašek nutných jen z hlediska velikosti větracího otvoru. Větrací tašky se instalují ve 2. řadě pod hřebenem a ve vrcholu (hřebeni či nároží) se doplňují o větrací pásy.